Idealne krzesła do Twojej jadalni już od 119zł 🤩
KFA Armatura
KFA Armatura
Opublikowany:  

Grzejnik aluminiowy – sztuka użytkowa, która rozgrzewa pokoje i zmysły!

Jeszcze do niedawna patrząc na grzejniki, ciężko było je zaklasyfikować do kategorii sztuki użytkowej. Ich najważniejszą funkcją było ogrzewanie pomieszczeń – nic więcej. Obecnie jednak rozwiązania tego typu wychodzą z cienia, a właściwie zza firanki, stając się niejednokrotnie prawdziwą ozdobą aranżacji. Rozgrzewają zatem nie tylko pomieszczenia, lecz także zmysły! Sprawdź, dlaczego grzejnik aluminiowy to najlepszy wybór do każdego wnętrza.

Grzejnik aluminiowy – już nie taki zwyczajny

Współczesna sztuka użytkowa wydobyła z grzejników aluminiowych piękno, czyniąc je rozwiązaniami nie tyle czysto funkcjonalnymi, ile też dekoracyjnymi. To wzornictwo, któremu daleko do sztampowego, nudnego i byle jakiego. Nie chowa się go pod parapetem czy za mięsistą zasłoną.

Teraz grzejniki przyciągają wzrok, podnoszą rangę pomieszczenia, nadają mu ton i wyróżniają się tle ścian. Grzewcza rewolucja uczyniła z podstawowych systemów ogrzewania mieszkania kategorię designerskich dodatków, których wybór nie jest już tak oczywisty jak kiedyś, bo obok funkcji liczy się forma.

Aluminium, czyli materiał idealny. Czym się charakteryzuje?

Od czasów wynalezienia pierwszego grzejnika zmieniło się wiele. Kategoria produktów rozrasta się o rozwiązania dzielone zarówno pod kątem sposobów przesyłania ciepła, jak i konstrukcji, materiału czy koloru. W niepamięć odchodzą ciężkie i masywne kaloryfery żeliwne, a coraz częściej ich miejsce zajmują lekkie oraz ekonomiczne grzejniki aluminiowe. Można je znaleźć w ofercie KFA Armatura. Co je wyróżnia?

grzejnik aluminiowy, grzejnik pokojowy

Aluminium, czyli materiał, z którego wykonane są grzejniki KFA Armatura, można określić jako surowiec idealny, który nie dość, że ma mnóstwo zalet praktycznych, to także nadaje się do recyklingu, co jest ekologiczną wartością dodaną. Dzięki niemu grzejniki są znacznie lżejsze niż warianty stalowe, szybko się nagrzewają oraz oddają energię cieplną, co tym samym przekłada się na wyższy komfort mieszkania oraz niższe rachunki.

Na ten fakt wpływa także charakterystyczna konstrukcja składająca się z pełnych pleców oraz radiatorów, które dzięki odpowiednim kierownicom powietrza kierują jego strumienie bezpośrednio do pomieszczenia.

Ważną cechą z punktu widzenia funkcjonalności mieszkania jest również modułowość grzejników KFA Armatura. To hasło, które w bieżących trendach jest na topie, ponieważ daje swobodę kreacji i pozwala na rozmaite modyfikacje w zależności od potrzeb czy zmian, które mają miejsce w prywatnych czterech kątach.

Żeberkowe grzejniki aluminiowe KFA Armatura składają się z kilku czy nawet kilkunastu elementów, które tworzą formy o konkretnych rozmiarach dostosowanych do wymagań cieplnych budynków. Stworzona konstrukcja nie musi być jednak stała. W razie zmian człony można odejmować lub dodawać, zmniejszając lub zwiększając tym samym moc grzania.

Praktyczny sposób na oszczędzanie wody i energii

Wspomnieliśmy już o tym, że wybór grzejników aluminiowych może przełożyć się na domowe oszczędności – to bardzo aktualny temat, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Grzejnik z aluminium nie tylko nagrzewa się znacznie szybciej niż kaloryfer wykonany ze stali lub żeliwa, ale też szybciej oddaje energię cieplną do otoczenia. Ta wysoka efektywność grzewcza sprawi, że będziesz oszczędzać energię, nie rezygnując z komfortu cieplnego. Warto też wiedzieć, że do napełnienia grzejnika aluminiowego potrzeba mniej wody w stosunku do innych rodzajów kaloryferów o podobnych rozmiarach – w 10-elementowym grzejniku płyną zaledwie 3 litry wody.

Inwestycja w grzejniki aluminiowe to wybór świadomy, ekologiczny i na lata. Grzejniki marki KFA Armatura mają 20 lub 16 lat gwarancji, a to w przeliczeniu na rok użytkowania, daje cenę nawet o połowę niższą od modeli wykonanych z innych materiałów, których okres gwarancyjny wynosi jedynie 10 lat.

Jak dopasować grzejniki aluminiowe do aranżacji wnętrza?

Trudna sztuka dopasowania grzejnika do pokoju nie obejmuje już tylko doboru mocy czy wielkości produktu, a wiąże się z dylematami stylistycznymi. Klimat panujący we wnętrzu narzuca pewne cechy wizualne wybieranych przedmiotów – w tym także grzejników, zwłaszcza gdy mają być wyeksponowane. Jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnych nurtach? Te o uniwersalnym wzornictwie! Przykładami takiego designu są m.in. modele KFA Armatura ADR 500 oraz G500 F.

Grzejniki ADR 500 oraz G500 F mają klasyczną żeberkową budowę, co pozwala na ich użycie niemal w każdej stylistyce. W nowoczesnym wystroju będą świetnie współgrały z minimalistyczną zabudową oraz oszczędnym designem dekoracji. Prosta konstrukcja modeli nie zaburzy harmonii panującej w pomieszczeniu, a jedynie dopełni ją i nie zdominuje widoku ściany.

Warianty ADR 500 mogą być też zastosowane w starym budownictwie, w inspiracjach retro i vintage. Produkty zastąpią żeliwne konstrukcje bez konieczności inwazyjnych remontów. Ta łatwość modernizacji podyktowana jest tym, że grzejniki aluminiowe żeberkowe od KFA Armatura mają taki sam rozstaw elementów przyłączeniowych.

W aranżacjach scandi, japandi i organicznych grzejniki aluminiowe ADR 500 oraz G500 F ciekawie uzupełnią naturalny klimat, a we wnętrzach loftowych i industrialnych nie przyćmią uroku pofabrycznych akcentów. Mogą być także użyte w przestrzeniach glamour, gdzie dominują połyskujące wykończenia oraz eleganckie sztukaterie. Ich neutralna stylistyka bazująca na geometrycznej formie niczym kameleon wtopi się w przestrzeń, pozostając dyskretnym detalem gwarantującym ciepło.

Grzejnik aluminiowy – czarny, biały, grafitowy czy miedziany? Wybieramy kolor

Dostępne dziś grzejniki to nie tylko ciekawe formy, lecz także atrakcyjne kolory, które można umiejętnie wkomponować w aranżację albo wręcz przeciwnie – przełamać jednolitą konwencję niebanalną powierzchnią. W realizacjach skandynawskich czy modernistycznych klasyczna biel konkuruje z modną czernią, a w aranżach na wzór loftu i inspiracjach retro prym wiodą głębokie grafity czy miedzie. Właśnie w takich odcieniach dostępne są modne grzejniki aluminiowe KFA Armatura. Jaki ton będzie najlepszy?

Biały grzejnik aluminiowy to wybór ponadczasowy, który pasuje niemal wszędzie! Z łatwością zestawisz go z jasną ścianą oraz subtelnymi dodatkami. Kombinacja zapewni wizualnie czystą aranżację, w której zabawa dodatkami będzie dziecinnie prosta. Biel możesz także wyeksponować na ciemnych płaszczyznach oraz powierzchniach imitujących drewno, beton czy cegłę. Tło tego typu wyostrzy kontury grzejnika i zwróci na niego uwagę.

Do czego dopasować miedziany grzejnik? Miedź ociepli chłodny w odbiorze wystrój. To dlatego grzejnik aluminiowy o takiej barwie doskonale wpłynie na estetykę minimalistycznych i sterylnych wnętrz z betonem w roli głównej. Taki akcent spotęguje też klimat przytulnych realizacji boho, rustykalnych czy klasycznych, w których dominują czerwona cegła, drewno oraz kolory ziemi, ochry i magnetyzujące granaty czy zielenie.

Czerń oraz grafit to kolory wyraziste, które zdynamizują wystrój! Korespondują z nurtem loftowym, klimatem industrialnym, modern classic czy glamour. Mogą być też narzędziem przełamania sielankowego nastroju panującego w stylizacjach scandi czy urban jungle. Warto potraktować te kolory jako wspólny mianownik nie tylko dla grzejników, lecz także innych dodatków, np. nóżek stolika kawowego, zasłon czy ram obrazów. Dzięki temu w pomieszczeniu zapanuje pełna spójność.

Skończyła się era nijakich grzejników, które straszyły zza firanki. Nowoczesne grzejniki aluminiowe to dzieła sztuki użytkowej, których estetyczna wartość dodana jest równie ważna co funkcjonalność. Ta wnętrzarska „kropka nad i” rozgrzewa pokoje i zmysły, pozwalając na tworzenie wyjątkowych koncepcji, czyli stylowych i wygodnych aranżacji – takich, w których design i praktyczność są nierozerwalnie ze sobą powiązane.


Artykuł powstał we współpracy z KFA Armatura.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności