Jak przechowywać narzędzia ogrodowe? Zobacz systemy organizacji do garażu i pomieszczenia gospodarczego

Przydomowe ogrody zachwycają – zwłaszcza wiosną i latem. Rabaty kolorowych kwiatów, wszechobecna zieleń, miękka trawa, a także świeże owoce i warzywa to marzenie niejednego pasjonata ogrodnictwa! Ten sielski krajobraz wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, a co za tym idzie – także mnóstwa narzędzi, które pomagają nam utrzymać go w nienagannym stanie. Przechowujemy je zazwyczaj w garażu lub w specjalnym pomieszczeniu gospodarczym – zdarza się jednak, że niezbędny sekator, łopatka czy niedawno zakupiony zestaw nasion znikają nam z oczu i giną w natłoku innych przedmiotów. By cieszyć się pielęgnacją ogrodu i rozwijać swoją pasję, warto wygospodarować miejsce na kącik ogrodniczy, który pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Jak go urządzić?

zawieszany system do przechowywania narzędzi ogrodowych na ścianie w garażu

Ścienny system do przechowywania narzędzi ogrodniczych

Ścienne systemy organizacji to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uporządkowanie przedmiotów w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym. W zależności od dostępnego metrażu możemy zamontować taki system na całej długości ściany lub na wybranym fragmencie. Nie zajmuje wiele miejsca, a możliwość swobodnego dobierania poszczególnych elementów sprawia, że z łatwością dopasujemy go do naszych indywidualnych potrzeb. Funkcjonalne systemy znajdziemy w ofercie marki Elfa – szczególną uwagę warto zwrócić na wariant Elfa Utility, stworzony z myślą o pomieszczeniach gospodarczych. Konstrukcja takiego systemu opiera się na poziomej szynie, którą należy przymocować do ściany – reszta elementów będzie na niej powieszona. Dzięki temu montaż systemu jest szybki i łatwy.

Najważniejsze zalety systemów ściennych:

  • Nie zajmują miejsca na podłodze, dlatego sprawdzą się dobrze zarówno na dużym, jak i niewielkim metrażu.
  • Zapewniają pełną swobodę doboru akcesoriów do przechowywania – od klasycznych półek, przez poręczne organizatory, aż po kosze, haczyki i wiele innych elementów.
  • Pomieszczą różne przedmioty – zarówno duże narzędzia, takie jak łopaty czy grabie, a nawet kosiarkę ręczną, jak i drobiazgi takie jak nasiona ulubionych kwiatów.
  • Są łatwe w montażu – wystarczy przykręcić poziomą szynę i zawiesić wybrane akcesoria.
  • Każda rzecz zyskuje swoje miejsce, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać porządek.
zawieszany system do przechowywania narzędzi ogrodowych na ścianie w garażu
Kliknij, a zobaczysz jak łatwo uporządkować narzędzia ogrodowe >>

Taki system zawieszany na ścianie sprawi, że zyskamy nie tylko przestrzeń do przechowywania, ale również czas, który do tej pory traciliśmy na poszukiwanie narzędzi i innych przedmiotów.

Jak dobierać akcesoria do przechowywania?

W ofercie marki Elfa znajdziemy różnorodne akcesoria, które mogą posłużyć nam do przechowywania różnych narzędzi ogrodowych, a także wszelkich innych przedmiotów niezbędnych przy pracy w ogrodzie. Metodą, która sprawdza się najlepiej, pozwala na szybki dostęp do wszystkich rzeczy, a także sprawia, że każda z nich jest w zasięgu wzroku, jest zawieszanie. By powiesić większe narzędzia, składane krzesła ogrodowe czy ręczną kosiarkę, wystarczy wyposażyć wnętrze w poziome listwy Elfa Utility, do których można przyczepić różnego rodzaju haczyki i uchwyty.

Do zawieszenia mniejszych narzędzi przydadzą się metalowe organizery, których dużą zaletą są nieograniczone możliwości związane z segregacją przedmiotów. Dzięki ażurowej konstrukcji, wybrane haczyki czy pojemniki możemy przyczepić dokładnie tak, jak chcemy, by powierzchnia była jak najbardziej funkcjonalna. To o wiele lepsze wyjście niż inwestycja w gotowe organizery, które mogą nie do końca odpowiadać naszym potrzebom. Dodatkowo taki organizer może posłużyć nam jako miejsce przechowywania innych niewielkich przedmiotów - np. torebek z nasionami. W tej roli doskonale sprawdzą się pudełka oraz pojemniki dedykowane do organizatora Elfa.

By dodać naszemu kącikowi ogrodniczemu jeszcze więcej funkcjonalności, warto postawić na połączenie poziomych szyn, oraz kompleksowo wyposażonego systemu z półkami i koszami mesh. Takie rozwiązanie będzie idealne dla pasjonatów uprawy roślin, którzy potrzebują miejsca na przechowywanie doniczek, worków z ziemią, a także sadzonek i innych, niezbędnych przedmiotów. Tego typu rzeczy najwygodniej przechowuje się na półkach lub w szerokich koszach. W zależności od interesującej nas estetyki możemy postawić na metaliczne wykończenie Elfa Utility lub klasyczną biel Elfa Classic.

zawieszany system do przechowywania narzędzi ogrodowych w garażu

Wolnostojący system przechowywania freestanding

Alternatywą dla zawieszanych systemów są systemy stojące freestanding. Możemy swobodnie wybrać jego wysokość, a także rozmieszczenie i typ poszczególnych akcesoriów. Stojący system sprawdzi się w pomieszczeniach, w których z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie możemy powiesić listew poziomych na ścianie. Freestanding możemy ustawić tam, gdzie tylko chcemy – niekoniecznie przy ścianie. System umożliwia również stworzenie wygodnej i funkcjonalnej wyspy centrum pomieszczenia gospodarczego. Pomoże nam w przechowywaniu wszelkich akcesoriów ogrodniczych i małych narzędzi. Podobnie jak pozostałe systemy Elfy, Freestanding można w każdej chwili zmodyfikować, by dopasować go do zmieniających się potrzeb.

Zalety systemów freestanding:

  • Nie wymagają montażu na ścianie, dlatego możemy umieścić je wszędzie tam, gdzie tylko chcemy – pod ścianą, przy oknie, a nawet na środku pomieszczenia.
  • W przeciwieństwie do systemów zawieszanych są mobilne, dzięki czemu możemy przestawiać je zgodnie z upodobaniami.
  • Pozwalają na swobodny dobór elementów i akcesoriów do organizacji.
stojący system do przechowywania narzędzi ogrodowych

Nowoczesne systemy organizacji to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu – od sypialni, poprzez kuchnię, aż po garaż i pomieszczenia gospodarcze. Szeroka gama produktów Elfa pozwoli na zaaranżowanie funkcjonalnego kącika ogrodniczego, w którym wygodnie przechowamy niezbędne narzędzia, gadżety oraz sprzęty potrzebne do pielęgnacji roślin. To doskonały sposób na to, żeby zawsze mieć wszystko pod ręką!

>> ELFA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów