Jaki ekspres do kawy wybrać? Przegląd modeli do każdej kuchni

Rozpoczęcie dnia od filiżanki lub kubka kawy to w dzisiejszych czasach standard. Uwielbiamy ją nie tylko ze względu na głęboki smak, pobudzające właściwości, ale również intensywny aromat. Jednak, aby móc cieszyć się ulubionym espresso, latte macchiato, cappuccino lub caffe lungo, nie wystarczą dobrej jakości ziarna. Aby wyczarować kawę idealną, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jaki? O tym dowiemy się już za chwilę.

salon z kuchnią w stylu glamour

Sekret idealnej kawy

Jeszcze kilkanaście lat temu przyrządzanie idealnej kawy było sztuką opanowaną tylko przez nielicznych. Aby zaskakiwała swoim wyraźnym smakiem i aromatem, nie mogła być dziełem przypadku, a dokładnie zaplanowanym procesem, który odpowiada włoskim zasadom 4M:

kawa z mleczną pianką
  • miscela – przemyślana kompozycja ziaren najwyższej jakości,
  • macinatura – odpowiednia grubość mielenia dostosowana do rodzaju przyrządzanej kawy,
  • mano – wprawiona ręka doświadczonego baristy,
  • macchina – dobrej jakości ekspres automatyczny.

Dziś możemy samodzielnie przyrządzić doskonałe espresso lub latte macchiato i to bez wychodzenia z domu. Ale jest jeden warunek. Musimy posiadać taki sprzęt, który będzie odpowiedzią na nasze oczekiwania i przyzwyczajenia.

Technologia bez ograniczeń

Obecna technologia daje nam wybór. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że nie musimy decydować się na sprzęt, który nas ogranicza. Możemy sami zdecydować, jak powinien wyglądać oraz jakie rodzaje kawy serwować. Bez większych problemów dopasujemy go więc do aranżacji kuchni urządzonej w minimalistycznym lub loftowym stylu albo zdecydujemy o dodatkowych rozwiązaniach. Idealne ristretto za pomocą jednego przycisku? A może latte macchiato wybrane za pomocą smartphona? Żaden problem. JURA udowadnia, że świat technologii nie stawia już ograniczeń.

Jaki jest najlepszy ekspres do kawy?

Najlepszy to ten, który spełnia nasze wszystkie oczekiwania. Mogą być one podyktowane wielkością urządzenia, designem lub możliwościami. Dodatkowo, bez względu na to, czy będzie to mały ekspres czy duży, z jakiego korzysta cała rodzina, musi kryć w sobie odpowiednią moc oraz zaawansowaną technologię, tj. pulsacyjne parzenie kawy (P.E.P.®️) opracowane przez inżynierów JURA, pozwalającą na przygotowanie idealnego specjału.

mała kuchnia z ekspresem do kawy
Kliknij, a zobaczysz wszystkie ekspresy JURA >>

Ekspres do małej kuchni

Wielu z nas uważa, że mała kuchnia uczy sztuki rezygnacji. Jest w tym sporo prawdy, jednak nie w przypadku ekspresów automatycznych zaprojektowanych w pracowni JURA. To właśnie tam powstało kompaktowe urządzenie, łączące w sobie wysoki design, nowoczesną technologię oraz niewielkie wymiary (27,1 cm x 32,3 cm x 44,5 cm). Jeśli więc szukamy rozwiązania, które nie zajmie dużo miejsca, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z istotnych funkcji, ENA 8 będzie dla nas najlepszym wyborem. Designerski ekspres ze zbiornikiem na wodę zainspirowanym kryształową karafką, pozwoli nam przygotować aż 8 aromatycznych specjałów ze świeżo mielonej kawy.

Ekspres dla amatora espresso i ristretto

Jak smakuje idealne espresso? Jest mocne, delikatnie cierpkie oraz ma intensywny aromat. Na jego powierzchni pojawia się również charakterystyczna aksamitna pianka, tzw. crema, będąca wynikiem optymalnej ekstrakcji, jaką uzyskujemy głównie dzięki odpowiedniej metodzie i czasie parzenia. Znacznie mocniejszą wersją tej uwielbianej na całym świecie kawy jest ristretto, oznaczające z języka włoskiego “ciasny”. Esencja ma niezwykle mocny i głęboki smak, zaś jej gęsta konsystencja przypomina śmietanę. Do ich przygotowania niezbędny jest ekspres automatyczny, który został zaprojektowany z myślą o doświadczonych smakoszach kawy, np. A1 JURA.

Model A1 JURA to propozycja dla ceniących sobie minimalistyczną, surową formę oraz perfekcyjny smak espresso i ristretto. Sprawdzi się w szczególności dla jednej osoby, która poszukuje rozwiązania gwarantującego najwyższej jakości proces parzenia. Dodatkowo, mały specjał ze świeżo zmielonej kawy przyrządzimy za pomocą jednego przycisku, co jest idealnym rozwiązaniem dla zabieganych.

minimalistyczny biały ekspres do kawy

Ekspres dla miłośników najnowszej technologii

Nie trzeba być w pobliżu ekspresu, aby przygotować ulubione latte macchiato lub cappuccino. Wystarczy uruchomić aplikację, aby zdalnie uruchomić proces parzenia wybranej spośród 13 specjałów kawy. Takie możliwości daje nam system SmartConnect, który jest kompatybilny np. z modelem J6. Pozwala on nam sterować urządzeniem np. z sypialni, dzięki czemu zaraz po przebudzeniu możemy cieszyć się aromatycznym espresso.

nowoczesny biały ekspres do kawy

Modelem J6 powinny zainteresować się w szczególności te osoby, które cenią sobie obecność najnowszej technologii w życiu codziennym oraz wzorowy design. Możliwość przyrządzania kawy za pomocą aplikacji, inteligentny system rozpoznający filtr wody oraz zaawansowany wyświetlacz gwarantujący intuicyjną obsługę, to zaledwie część zalet cenionego na całym świecie modelu J6. Zachwyca on również pod względem estetycznym. Symetria, dbałość o detale oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów, podkreślają zaawansowanie techniczne ekspresu automatycznego. Nic więc dziwnego, że J6 zdobył uznanie prestiżowego konkursu Red Dot Design Award, stając się tym samym definicją piękna urządzeń AGD.

Ekspres rodzinny, czyli wiele możliwości jednego urządzenia

Jaki ekspres wybrać, aby sprostał oczekiwaniom całej rodziny? Z pewnością taki, który będzie się wyróżniał możliwością przygotowania ponad 20 specjałów kaw. W modelu Z6 przygotujemy m.in. ristretto, cappuccino, lungo barista, caffe latte, herbatę oraz 17 innych napojów. A wszystko to za pomocą jednego przycisku. Prosty i intuicyjny panel pozwoli nam bezproblemowo i szybko wyczarować idealną kawę, która zachwyci nas swoim smakiem, aromatem oraz jakością. Technologia gładkiej pianki zadba zaś o to, aby mleczna pianka była zawsze odpowiednio sztywna, a zarazem delikatna - taki jak w najlepszej kawiarni.

chromowany ekspres do kawy z czarnym zbiornikiem na wodę

O kawie powiedziano już wiele, ale z pewnością nie wszystko. Nowoczesne urządzenia pozwalają na nowo odkrywać jej tajemniczy smak i delektować się nim w domowym zaciszu. Szukając idealnego ekspresu warto kierować się więc własnymi potrzebami i wymaganiami, bo to one decydują o naszym zadowoleniu.

>> JURA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze