Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Farby Sigma Coatings. Liczy się efekt.
Farby Sigma Coatings. Liczy się efekt.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Farba tablicowa w pokoju dziecka – zobacz, jak pomalować pokój dla ucznia i przedszkolaka!

Pokój dziecka to magiczne miejsce, któremu daleko do zwyczajności i nudy! To komnaty małych księżniczek, leśne domki miłośników przyrody i pokłady statków kosmicznych przyszłych astronautów, które zmieniają się pod wpływem chwili. Obok fototapety bohatera z ulubionej kreskówki czy kolażu figur geometrycznych, warto otworzyć jeszcze jedną furtkę – do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Jak tego dokonać? Wraz z Sigma Coatings zdradzimy sekrety udanych projektów, zarówno dla młodszych, jak i starszych lokatorów.

Kolory wyzwalające dziecięcą kreatywność

granatowa farba tablicowa w pokoju dziecka

Od dawna wiadomo, że barwy mają ogromną moc, oddziałują na emocje, nastrój, a także rozwój. Dlatego też w przypadku urządzania pokoju dla naszej pociechy, nie należy pomijać lekcji związanej z psychologią kolorów. Jedne odcienie będą bowiem pobudzać i inspirować, inne z kolei zrelaksują oraz pomogą w zasypianiu. Jeśli brzdąc tryska energią i jest nadpobudliwy, dobrym rozwiązaniem będą jasne, stonowane pastele. Delikatne błękity oraz subtelne zielenie zadziałają wyciszająco. Sprawdzą się także w strefie z biurkiem, ponieważ będą sprzyjać skupieniu oraz wzmożonej pracy umysłowej podczas odrabiania zadań domowych. Należy jednak uważać, by nie przesadzić z ich ilością, bo zastosowane w nadmiarze wywołają senność oraz rozleniwią. Połączmy je z innymi odcieniami, np.elementami bieli czy czerni, które nadadzą wnętrzu wyrazisty charakter i przełamią monotonię.

Kolory stymulujące kreatywność to: czerwony, pomarańczowy, żółty czy niebieski. Nasycone tony są mieszanką pozytywnych emocji, aktywują, dodają pewności siebie oraz odwagi, stąd często spotkać je można w przestrzeniach biur marketingowych oraz agencji reklamowych. Będą też idealne w pokoju dziecka, zwłaszcza tego nieśmiałego i wycofanego. W przypadku malucha taka kolorystyka niesie jednak ze sobą pewną pułapkę, związaną z możliwością rozdrażnienia i agresji, dlatego najlepiej ograniczyć się do pomalowania nią jednej ściany, albo zastosowania w roli dekoracji, które ożywią wystrój.

Domowy mural malowany ręką przedszkolaka

Nie ma się co oszukiwać – perfekcyjna aranżacja, zaprojektowana niczym spod linijki, lada dzień zmieni się pod wpływem twórczej inwencji małego lokatora. Wystarczy chwila nieuwagi, by pomalowane ściany stały się przedmiotem ekspresji przyszłego artysty, nawet jeśli zakazaliśmy ingerencji w ich wygląd za pomocą kredek, farb oraz flamastrów. Warto więc zawczasu przewidzieć potencjalne „zagrożenia” i zaaranżować miejsce, które pozwoli całkowicie puścić wodze fantazji. Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o nieograniczonym polu rysownia i malowania? Kartka papieru nie wydaje się tak atrakcyjna, jak duża płaszczyzna... ściany!

Żeby strefa za wezgłowiem łóżka albo ta ulokowana w kąciku do zabawy stała się „płótnem”, pokryjmy ją specjalną farbą tablicową Memo Paint, której powłoka – dzięki innowacyjnej technologii – jest wysoce odporna na szorowanie, ścieranie i środki czyszczące. Produkt służy do malowania różnego rodzaju gładkich powierzchni, począwszy od płyt gipsowo-kartonowych, a skończywszy na tynkach gipsowych, betonie architektonicznym czy płytach laminowanych, MDF oraz HDF, co tym samym pozwala przekształcić radosny azyl w malarską pracownię. Memo Paint nie jest typową farbą tablicową, ponieważ ma przezroczystą formułę. Dlatego powierzchnię do pisania można stworzyć także na meblach (uprzednio pomalowanych odpowiednim produktem Sigma Coatings). Na ścianie tego typu można pisać markerami sucho ścieralnymi oraz kredowymi, a gdy artystyczne wizje się już znudzą, wystarczy je przetrzeć gąbką lub specjalnym środkiem do tablic.

farba tablicowa na ścianie w pokoju dziecka

Tablicówka na ścianie w pokoju dziecka to nie tylko element pobudzający kreatywność, lecz także kluczowa dekoracja przestrzeni, na której rysunki będą zmieniać się wraz z nowymi pasjami i zainteresowaniami młodego lokatora. Staną się nie tylko polem do wielu metamorfoz bez dodatkowych kosztów, ale i wyraźnie wskażą, kto rządzi na danym terenie. Jeszcze do niedawna tego typu rozwiązania kojarzyły się wyłącznie z czarnymi płaszczyznami bezpośrednio nawiązującymi do szkolnych tablic. Budziło to też obawy związane z możliwością przytłoczenia i wizualnego zmniejszenia pokoju.

Farby Memo Paint można jednak stosować na wszystkich powierzchniach pomalowanych wcześniej produktami Sigma, nawet tymi w odcieniu granatu, zieleni, żółci czy bieli, co daje jeszcze więcej aranżacyjnych możliwości. Farby Sigma Coatings dostępne są w systemie kolorowania Color PRO, co oznacza ponad 6000 kolorów do wyboru. Mało tego, istnieje możliwość doboru indywidualnego koloru na podstawie np. dywanu, zasłon, czy kanapy, dla zachowania spójności kolorystycznej i ciekawego efektu aranżacyjnego.

Żeby przestrzeń ze ścienną tablicą w roli głównej była bardziej funkcjonalna, przymocujmy do niej półeczkę albo ustawmy w pobliżu niewielki stolik lub kontener na kółkach, aby wszelkie przybory malarskie znajdowały się w zasięgu ręki.

SIGMASCAN

SIGMASCAN

SIGMA CERAMIC CLEAN

SIGMA CERAMIC CLEAN

To, co sprawdzi się w pokoju ucznia i nie tylko

Przeznaczenie farby tablicowej nie kończy się wyłącznie na artystycznych fantazjach przedszkolaka! Kiedy maluch wkroczy na szkolną ścieżkę, powierzchnia spisze się celująco jako praktyczne narzędzie do nauki. Przyda się podczas poznawania pierwszych literek i cyferek, a także rozwiązywania trudnych zadań z matematyki. Posłuży do zapisywania ważnych myśli oraz planu lekcji czy rozrysowywania zagmatwanych wykresów. Dzięki temu uczeń będzie lepiej i szybciej przyswajał wiedzę, a także wypełniał powierzone mu obowiązki. Krótko mówiąc, dekoracja ściany będzie „rosła” razem z pociechą, a dziecięce mazaki z czasem zastąpią poważne maksymy i motywacyjne sentencje, które – podobnie jak w pokoju przedszkolaka –pozwolą wyrazić siebie w najlepszy (bo indywidualny!) sposób.

Z użyciem tego typu produktu można też wyjść poza granice krainy dziecięcej beztroski. Z zalet powierzchni, po której można pisać do woli, skorzystają inni domownicy albo pracownicy biura. Tablicówka w kuchni posłuży do wymiany informacji czy zanotowania przepisu na puszyste naleśniki babci. Farba tablicowa w korytarzu zastąpi tradycyjny system wymiany karteczek i pozwoli zapisać listę zakupów na wieczorną kolację, a w firmie usprawni komunikację i zajmie miejsce klasycznych flipchartów. Tablicówka w salonie może stać się ozdobą reprezentacyjnej przestrzeni, gdzie własnoręcznie wykonana grafika opowie co nieco o jego mieszkańcach.

Kreatywność kontra bezpieczeństwo i praktyczność

Kreatywność w królestwie młodego człowieka jest wskazana, jednak chęć stworzenia przestrzeni sprzyjającej artystycznej ekspresji nie może uśpić czujności rodzica. Oprócz koloru liczyć się muszą parametry wybranej farby. Produkty te powinny być bezpieczne dla zdrowia, pozbawione rozpuszczalników, gwarantujące prawidłowe „oddychanie” ścian, a także praktyczne. Przykładem takiego rozwiązania jest Expert Supermatt – marki Sigma Coatings – które można zastosować na wszystkich płaszczyznach, również na powierzchni sufitów oraz w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia. Farba nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, a przede wszystkim jest plamoodporna. Dzięki temu zyskamy pewność, że ściana w konfrontacji z sosem pomidorowym czy sokiem pomarańczowym wyjdzie bez szwanku, a szpecące zanieczyszczenia nie będą konkurować z rysunkami na tablicówce i uchronią przed nieplanowanymi remontami.

Pokój dziecka to miejsce, które musi pozwalać na twórczą zabawę bez ograniczeń. Tu nie ma miejsca na sztywne ramy, zakazy i nakazy – to arena beztroski i odkrywania świata, a w późniejszym etapie przestrzeń nauki, relaksu i spotkań towarzyskich. Rolą rodzica jest znaleźć kompromis pomiędzy funkcjonalnością a designerskimi rozwiązaniami, które będą jednocześnie pobudzać do artystycznej ekspresji, jak i stymulować rozwój. Olbrzymie pole takich możliwości stwarzają ściany. Warto za pomocą farb przekształcić je w obszary do kreatywnych popisów i naukowych doświadczeń, by maluch już od pierwszych chwil swojego życia mógł wyrażać siebie.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności