Co szukasz?
Zobacz także
Trendy 2020

Modne kolory ścian 2020 – kolory roku 2020

Najważniejsi światowi producenci farb i lakierów co roku przedstawiają nie tylko palety najmodniejszych barw, ale też kolor roku, który – ich zdaniem – będzie dominował w kolejnym sezonie. Jakie są ich typy na kończący dekadę 2020 rok? Wśród propozycji kolorów roku 2020 pojawiają się głównie stonowane barwy nawiązujące do natury. Ten trend będzie dominował również w kolejnym, 2021 roku. Dlaczego? Wnętrza zaaranżowane z pomocą barw ziemi ułatwiają złapanie równowagi życiowej i uzyskanie spokoju w czasach coraz bardziej opanowanych przez technologię. Jakie kolory ścian będą zatem najmodniejsze?

Sprawdź modne kolory ścian 2021 roku >>
kolor roku 2020 dulux
Fot. Dulux

Modny kolor ścian 2020 roku – Tranquil Dawn

Global Aesthetic Center AkzoNobel, a więc największy producent farb i lakierów na świecie oraz właściciel m.in. marki Dulux, jako kolor roku 2020 wskazał Tranquil Dawn. Jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza spokojny świt, ale do polskich sklepów wprowadzony został jako Miętowa Szarość z palety Dulux. Jak wygląda kolor roku 2020 Dulux? Jest to delikatny kolor łączący przygaszone, ciepłe odcienie szarości, zieleni i niebieskiego. Zainspirowany został barwami spokojnego, porannego nieba. Zdaniem specjalistów AkzoNobel, zastosowanie go we wnętrzach sprawi, że zyskają one atmosferę spokoju i przytulności.

Dlaczego Tranquil Dawn został barwą roku 2020 AkzoNobel? Rok 2020, jako koniec dekady, jest jednocześnie początkiem, świtem nowego dziesięciolecia. W czasach powszechnej cyfryzacji większości ludzi brakuje kontaktu z naturą. Zdaniem specjalistów Global Aesthetic Center AkzoNobel chcą oni przebywać we wnętrzach, które – dzięki zastosowaniu stonowanych, inspirowanych przyrodą barw – są spokojną przystanią pozwalającą się wyciszyć, złapać równowagę oraz pozytywnie myśleć o przyszłości.

Miętowa Szarość Dulux to uniwersalny kolor na rok 2020, który zdaje się zmieniać w zależności od odcieni, z którymi jest zestawiony. Eksperci AkzoNobel proponują aż cztery różnorodne, nawiązujące do innych nastrojów uzupełniające palety kolorystyczne na 2020 rok. Dzięki ich zastosowaniu obok koloru roku Tranquil Dawn, można stworzyć dom pełen zabawy, dom pobudzający kreatywność, dom pełen czułości lub dom do rozmyślania. Jakie kolory pasują do Miętowej Szarości? Dulux zestawia ją nie tylko z delikatnymi pastelowymi odcieniami brązu, różu czy niebieskiego, ale też z musztardowym żółtym, ceglastą czerwienią, ciemnymi i ciepłymi odcieniami brązu oraz zieleni.

Wybierz farbę w najmodniejszym kolorze >>

Kolor roku 2020 – Chinese Porcelain

Kolorem roku 2020 producenta farb i powłok lakierniczych PPG Paints został odcień Chinese Porcelain (PPG1160-6), a więc Chińska Porcelana. Nazwa koloru nawiązuje do tradycyjnego stylu zdobienia porcelany w Państwie Środka z użyciem ciemnoniebieskiego barwnika. Jak wygląda kolor roku 2020 PPG? Najmodniejszy kolor ścian 2020 roku to inspirowany czarkami i wazami chińskimi kobaltowoatramentowy, ale jednocześnie stonowany i nastrojowy odcień niebieskiego. Barwa ta – zastosowana w domowych wnętrzach – ma pozwalać na odnalezienie spokoju, wyciszenie się i relaks.

Jak specjaliści PPG wyjaśniają swój wybór? W świecie, w którym sen jest postrzegany jako luksus, a lęk przed szybkim tempem życia jest zbyt realny, stonowany, ale zarazem sięgający do natury i tradycji odcień niebieskiego oferuje ucieczkę przed technologią. Jego zaletą jest także tworzenie atmosfery pełnej nadziei oraz życzliwości. Dee Schlotter, senior color marketing manager PPG, dodaje: – Potrzeba prostoty i ucieczki od technologii jest po części powodem, dla którego konsumenci pragną wyciszenia. Odcień Chinese Porcelain kojarzy się im z naturą, np. morzem i niebem, tworząc atmosferę spokoju w każdej przestrzeni. Nasi klienci są zmęczeni surowymi szarościami i szukają nasyconych kolorów, które zachwycą zmysły.

Z jakimi barwami łączyć Chińską Porcelanę, czyli atramentowokobaltowy niebieski? PPG proponuje trzy palety towarzyszące na 2020 rok. Odcień ten stanowi idealne tło dla żywych, optymistycznych i mocnych kolorów z palety On The Move, np. czerwieni, fioletu, błękitu czy musztardowej żółci. W palecie At The Core Chinese Porcelain jest zestawiany z ciepłymi, zaczerpniętymi z natury odcieniami, np. marchewkowym pomarańczowym, żółtym ananasem, piaskowym beżem czy ciepłą zielenią. Kolor roku 2020 PPG doskonale pasuje również do chłodniejszych barw, np. zieleni jadeitu, fuksji czy głębokiego szmaragdu z palety In The Know. Warto go łączyć również z metalicznymi barwami, np. nadal modną szczotkowaną miedzią.

Modne ściany w 2020 roku – Back to Nature

Behr Paint Company, czyli amerykański dostawca farb do wnętrz, na zewnątrz oraz wosków do drewna, jako swój kolor roku 2020 wytypował odcień Back to Nature. Jest to inspirowana zielenią łąki ziemista, oliwkowa zieleń o ciepłych tonach, która ukrywa się w palecie barw firmy Behr pod symbolem S340-4. Można w niej znaleźć jasną, ale stonowaną zieleń doprawioną ciepłym - żółtym lub brązowym – barwnikiem. W efekcie pomalowane tym neutralnym kolorem wnętrza zyskują atmosferę spokoju, ukojenia oraz bliskości natury.

Specjaliści Behr wybór odcienia Back to Nature na kolor roku 2020 tłumaczą chęcią zaproponowania klientom możliwości wprowadzenia przyrody do wnętrz. Jasna, ciepła zieleń Behr odzwierciedla bowiem zauważalne pod koniec dekady społeczne tendencje do coraz częstszego spędzania czasu blisko natury w ramach samorozwoju i poszukiwania równowagi życiowej. Back to Nature ma pomóc w regeneracji po trudnym dniu oraz rewitalizacji do dalszego działania. Erika Woelfel, wiceprezes działu Color and Creative Services w Behr, wyjaśnia: – Zieleń jest powszechna w prawie każdym krajobrazie na zewnątrz. W perspektywie początku kolejnej dekady Back To Nature zachęca nas do ponownego połączenia się ze światem przyrody, który ma realny, pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Zieleń Back To Nature jest częścią liczącej 15 pozycji palety kolorów Behr na 2020, która została w całości zainspirowana elementami przyrody, np. niebem, ziemią, wodą i roślinami. Dzięki swojemu neutralnemu charakterowi doskonale łączy się z innymi barwami nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Jakie zestawienia kolorystyczne z Back to Nature w roli głównej proponuje producent? W trzech kategoriach kolorystycznych po pięć odcieni jako towarzystwo dla Back to Nature znaleźć można m.in. ciepłe, ziemiste czerwienie, brązy, pomarańcze, róże i żółcie, a także przydymione, stłumione zielenie i błękity. Jasna zieleń dobrze współgrać będzie także z miękkimi, neutralnymi i ciepłymi odcieniami szarości.

Najmodniejszy kolor ścian 2020 roku – Adeline

Niewiele osób wie, że znana przede wszystkim z pięknych tapet brytyjska firma Graham & Brown oferuje również farby do wnętrz. Kolorem roku 2020 ogłosiła ona bogatą ciemną zieleń Adeline. Barwa o głębokim, butelkowym odcieniu swoją nazwę zawdzięcza Virginii Woolf, czołowej pisarce modernistycznej i twórczyni grupy intelektualistów Bloomsbury. Mocna, chociaż nie rażąca zieleń Adeline to sposób na odświeżenie modnej od kilku lat szmaragdowej zieleni.

Skąd pomysł, aby kolorem roku 2020 ogłosić właśnie ją? Odcień roku 2020 Graham & Brown – zdaniem producenta – ma nawiązywać do wiejskich angielskich ogrodów oraz nietuzinkowych wnętrz tworzonych przez Bloomsbury Group przed II wojną światową. Dzięki wprowadzeniu koloru Adeline do pomieszczeń, można odnieść wrażenie przeniesienia przyrody z zewnątrz do środka. Co więcej, specjaliści producenta przekonują, że wnętrza pomalowane w odcieniu Adeline przyniosą ukojenie i pomogą w osiągnięciu harmonii życiowej, a także tchną życie w każdą aranżację.

Kolor Adeline, przypominający dojrzałą zieleń liści, pojawia się jako akcent również na tapecie roku Graham & Brown Neo Mint. To właśnie z nią tworzy duet idealny, jednak z powodzeniem można stosować ją samodzielnie lub w połączeniu z innymi farbami. Z jakimi barwami najlepiej go zestawiać we wnętrzach? Mocny, nieco dramatyczny efekt można uzyskać, łącząc ciemną zieleń z akcentami metalicznymi, np. złotem lub miedzią. Sam producent poleca do Adeline stonowane barwy – jasną, miętowo-szałwiową zieleń, pudrowy róż, biel kości słoniowej czy wyblakły żółty.

Ściany w 2020 roku – Lemonade

Kolorem roku 2020 marki Tikkurilla został odcień Lemonade H300. Jest to jedna z barw kolekcji Tikkurila Color Now 2020, który firma stworzyła we współpracy z duetem składającym się z projektantki mody Laury Juslin i architektki Lilli Maunula. Jak wygląda kolor Lemonade H300 od Tikkurilli? To optymistyczny, jasny, ale jednocześnie stonowany i przygaszony odcień żółtego. Doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy, plasując się pomiędzy modnymi odcieniami musztardowej żółci i ochry.

Jest łagodny i delikatny, nieco przydymiony dzięki dodatkowi brązu i ciepłej szarości, ale przy tym żywy, energetyczny i wyrafinowany. W odróżnieniu od innych odcieni żółtego, wnosi do wnętrz więcej dobrej energii. Lemonade H300 ma przywodzić na myśl pierwsze poranne promienie słońca i napawać nadzieją. To powiew świeżości, który ma być symbolem siły pozytywnego nastawienia do życia i optymizmu.

Jak podkreślają jego twórczynie, zmienia się on w ciągu dnia zależnie od kąta padania światła i jego nasilenia. Promienie słoneczne wpływają na odbiór koloru, który może zachowywać się inaczej na powierzchniach matowych lub połyskliwych. Lemonade H300 ma być pierwszym krokiem do przemiany przeciętnego wnętrza w stylową przestrzeń z charakterem. – Kolor może całkowicie zmienić klimat wnętrza. Farba umożliwia przeprowadzenie niecodziennych metamorfoz. Już dzięki jednej puszce farby można stworzyć coś naprawdę spektakularnego – zapewnia Maunula. Wnętrza pomalowane kolorem roku 2020 Lemonade mają pozwolić nam zmienić nasze nastawienie i dostrzegać jasne strony w każdej sytuacji, zamiast skupiać się na negatywnych doświadczeniach. Hasłem promującym kolor roku 2020 Tikkurilli nie bez przyczyny zostało amerykańskie powiedzenie Kiedy życie daje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.

Z jakimi stylami wnętrzarskimi i kolorami łączyć ten subtelny i przyjazny odcień żółtego? Dzięki nienachalnemu i neutralnemu wyglądowi z powodzeniem może on być stosowany we wnętrzach urządzonych różnych stylach. Spisze się on zarówno w przestrzeniach w stylu klasycznym, nowoczesnym, boho, jak i rustykalnym. Tikkurilla w swojej kolekcji Color Now 2020 łączy go z dopełniającymi się wzajemnie barwami takimi jak chłodna, jasna zieleń Cucumber, rozbielony błękit niezapominajek Forget Me Not czy zgaszony łososiowy róż Siesta. Do kontrastujących zestawień najlepiej wybrać purpurowy odcień Tango, mocny róż Wild Rose, energetyczną zieleń Wasabi czy musztardowy żółty Ducat.

Kolor roku 2020 – Naval

Kolorem roku 2020 marki Sherwin-Williams został odcień Naval SW 6244. Jak wygląda? To ciemny, mocny i inspirowany stylistyką art déco kolor stanowiący połączenie granatowego i ciemnej, grafitowej szarości. Jak podkreśla producent, odcień ten jest neutralny i z powodzeniem można dopasować go do wielu stylów wnętrzarskich oraz innych kolorów. W przestrzeniach takich jak salon, sypialnia czy łazienka zapewnia on równowagę między spokojem a pewnością siebie i pozwala na stworzenie domowej oazy zapewniającej możliwość zrelaksowania się i odosobnienia. Kolor roku 2020 Sherwin-Williams, czyli Naval, doskonale sprawdzi się w aranżacjach wnętrz jako główny kolor bądź też jako akcent kolorystyczny. Może być również użyty na zewnątrz budynków, np. w stolarce okiennej czy drzwiach.

Dlaczego Sherwin-Williams postawił na grafitowogranatowy, wybierając go jako kolor roku 2020? Ten odważny odcień jest zaczerpnięty z natury – przypomina nie tylko barwę głębin morskich, ale przede wszystkim nocnego nieba. Dzięki temu wnętrza stworzone przy jego użyciu pozwalają na relaks, uspokojenie się i tzw. samoopiekę. Sue Wadden, dyrektor ds. marketingu marki wyjaśnia: – Zastosowanie koloru w aranżacji wnętrz zmienia się. Nie chodzi już tylko o to, jak wygląda przestrzeń, ale o to, jak się w niej czujesz. Ludzie chcą czuć się ugruntowani i zainspirowani, aby dążyć do swojego dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego. Naval przypomina nocne niebo, do którego od wieków zwracali się o wskazówki, jak żyć bardziej uważnie.

Jak podkreśla producent, Naval pasuje do wielu stylistyk. Można go zastosować zarówno w aranżacjach w stylu boho, nadmorskim, Hampton, jak również midcentury modern czy współczesnym. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z naturalnymi materiałami, a więc z rattanem, trawą morską, wikliną, drewnem, skórą, wełnianymi dywanami czy lnem oraz neutralnymi barwami, np. złamaną bielą czy piaskowym beżem czy przydymioną żółcią. Chcąc uzyskać nieco teatralny wygląd i luksusowe wnętrze, najlepiej łączyć Naval z marmurem, złotem, a także innymi metalami oraz z innymi ciemnymi barwami, np. szmaragdową zielenią.

Kolor ścian 2020 roku – First Light

Kolorem roku 2020 firmy Benjamin Moore został delikatny odcień First Light 2102-70. Jego nazwa w polskim tłumaczeniu oznacza pierwsze światło. Jak wygląda ta barwa? To jasny, odświeżający, ale jednocześnie kojący odcień delikatnego, pastelowego różu. Z początkiem nowej dekady ma on stać się nową, ciekawszą alternatywą dla najsłynniejszych dotąd neutralnych barw, a więc bieli i beżu. Podobnie jak one dobrze współgra on bowiem z innymi barwami, przy czym – zdaniem producenta – jest miększy, bardziej subtelny i kojący. Można go stosować jako barwę dominującą we wnętrzu, tj. na ścianach czy podłogach, ale także jako akcent w dodatkach.

Dlaczego Benjamin Moore zdecydował się okrzyknąć kolorem roku 2020 delikatny odcień pastelowego różu First Light? W materiałach promocyjnych producent wyjaśnia, że ten atrakcyjny różowy odcień stanowi kontrastujące odejście od zeszłorocznego wyboru, czyli chłodnej szarości Metropolitan. Jednocześnie pozwala on odzwierciedlić ewolucję koncepcji domu w nadchodzących latach i daje poczucie optymizmu, którego ludzie pragną w danym momencie. Andrea Magno, dyrektor marketingu i rozwoju kolorów Benjamin Moore, tłumaczy: – Wybraliśmy First Light 2102-70 jako nasz kolor roku 2020, aby reprezentować nowy świt idealizmu, designu i życia. Odcień ten odzwierciedla nową definicję domu, według której ma on dawać poczucie komfortu, bezpieczeństwa, autentyczności, optymizmu, integracji, a także możliwość wyrażania siebie.

Oprócz ogłoszenia koloru roku 2020 marka Benjamin Moore zaprezentowała paletę dziesięciu harmonijnych odcieni Color Trends 2020. Oprócz First Light pojawia się tam dziewięć spokojnych, stonowanych, delikatnych kolorów, które rozjaśnią wnętrze i dodadzą osobom w nim przebywającym optymizmu. Wbrew pozorom nie są to wyłącznie jasne, pastelowe barwy – obok szałwiowej zieleni Crystalline, jasnego brązu Thunder czy wypłowiałej, słomianej żółci Golden Straw pojawiają się lazurowa ciemna zieleń Blue Danube czy ciepła szarość Oxford Grey. Każda barwa z palety doskonale pasuje do siebie – szczególnie ciekawie prezentuje się bardzo modne połączenie pastelowego różu z jasną, zszarzałą zielenią.

Modny kolor ścian 2020 roku – Minty Fresh

Kolorem roku 2020 marki Dunn-Edwards został orzeźwiający i świeży odcień Minty Fresh DE5687. Jak wygląda? To pastelowy, miętowy odcień zieleni*. Nie ma w nim ciepłych tonów, jak w przypadku niezwykle modnej szałwiowej zieleni – Minty Fresh jest kolorem chłodnym, przyciągającym wzrok dzięki wyraźnym mentolowym tonom. Wnętrza, w których użyje się do malowania ścian odcienia Minty Fresh, z pewnością będą emanować spokojem. Zdaniem producenta takie przestrzenie z pewnością kojarzyć się będą również z tak pożądanymi we współczesnych czasach czystością i świeżością. Ten subtelny i relaksujący pastel sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach, np. do pokrycia ścian, drzwi wewnętrznych czy mebli. Z powodzeniem można go jednak zastosować również na zewnątrz, np. do malowania drzwi zewnętrznych.

Chociaż różne wersje tego odcienia były już popularne w ostatnich latach, specjaliści Dunn-Edwards są przekonani, że Minty Fresh jest najlepszym wyborem na nadchodzące dziesięciolecie. Dlaczego? Ich zdaniem oddaje on entuzjazm i optymizm związane z nową dekadą, a także odzwierciedla partnerstwo między stale rozwijającą się technologią a naturą, do której coraz usilniej dążymy. Odcień ten w przyrodzie pojawia się m.in. na sukulentach. Sarah McLean, stylistka kolorów Dunn-Edwards, wyjaśnia: – Kolor roku 2020 Dunn-Edwards jest spojrzeniem w przyszłość, ale także ukłonem w stronę przeszłości. Stanowi on równowagę między spokojem i wyciszeniem a postępem i dynamicznym rozwojem. Świeży, słodki i chłodny odcień Minty Fresh, chociaż kojarzy się z amerykańskimi wnętrzami w stylu lat 50., ma być zapowiedzią szansy na nowy początek.

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć mentolowy Minty Fresh od Dunn-Edwards? Ten chłodny odcień doskonale sprawdzi się w zestawieniu z ciepłą, grafitową szarością, złamaną bielą, jasnym brązem czy beżem. W takich wnętrzach ten odcień zieleni współgrać będzie z takimi materiałami, jak naturalne drewno, rattan, marmur, a także z naturalnymi roślinami doniczkowymi. Dla osób, które lubią kolorowe przestrzenie, dobrym pomysłem będzie połączenie Minty Fresh z wypłowiałą lub zszarzałą żółcią. Doskonale współgrać będzie ona również z pastelowym różem, ciemną szmaragdową lub lazurową i optymistyczną zielenią. Co ciekawe, styliści Dunn-Edwards zalecają, aby Minty Fresh łączyć również z przybrudzonym, pudrowym odcieniem błękitu.

Kolor roku 2020 – Romance

Sherwin-Williams oprócz swojej standardowej kolekcji farb oferuje również stworzoną specjalnie dla stacji telewizyjnej HGTV i we współpracy z jej ekspertami od projektowania wnętrz serię farb do wnętrz HGTV Home. W nadchodzącym sezonie kolorem roku 2020 według tej marki będzie Romance. Co to za odcień? Romance to elegancki, nienachalny, ciepły odcień różowego z morelowymi tonami, który ma oddawać równowagę między optymizmem związanym z nadchodzącą epoką a spokojem, który jest niezwykle ważny w przestrzeni domu. Jak podkreśla producent, kolor ten – mimo swojej wyrazistości – może być traktowany jako barwa neutralna i tworzyć tło dla wyrafinowanych dodatków oraz mebli.

Dlaczego, zdaniem specjalistów HGTV oraz Sherwin-Williams, delikatny i marzycielski odcień Romance zasługuje na miano koloru roku 2020? – Dzięki tej barwie można stworzyć efektowną przestrzeń domową, która wita cię otwartymi ramionami za każdym razem, gdy przechodzisz przez drzwi i nadal cię oczarowuje. W 2020 roku kontynuujemy naszą podróż do znalezienia życia pełnego szczęścia i spełnienia. Dążymy do równowagi, wiedząc, że dbałość o siebie jest kluczem do dobrego życia. Dom to miejsce, gdzie powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Romance pozwala stworzyć wnętrza, które są błogie – opowiada Ashley Banbury, projektant kolorów Sherwin-Williams.

Jak stosować odcień Romance we wnętrzach? Można go łączyć z dowolnym kolorem z kolekcji Simply Blissful Color. Każdy z dziesięciu odcieni został zaprojektowany w taki sposób, aby idealnie do pasował do pozostałych propozycji. Specjaliści HGTV i Sherwin-Williams polecają szczególnie duety Romance z miętowym odcieniem niebieskiego Minty Blues czy ciepłym koralowym odcieniem pomarańczowego Coral Reef. Morelowy róż Romance świetnie pasować będzie także do szmaragdowej zieleni, bieli, granatowego oraz koloru starego złota. Jako dodatki najlepiej zastosować miękkie tkaniny, aksamitne obicia mebli, złote czy marmurowe dodatki. Wnętrze wyda się wtedy nie tylko przytulne, dzięki zastosowaniu różu, ale także eleganckie.

Modne kolory ścian 2020 roku to wyraźny zwrot w kierunku natury. Warto wybrać jeden z odcieni zaprezentowanej palety, bo eksperci przewidują, że naturalne trendy pozostaną z nami na dłużej.

Wybierz produkty do malowania ścian >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze
dla mnie bardzo orzeźwiający i żywy kolor to ten zielony z pierwszego punktu zestawienia https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/7-zestawien-zywych-kolorow-farb-do-wnetrz to połączenie zielonego i fioletowego, nie wiem nawet czy o kolorach mona mówi orzeźwiający, ale chodzi mi o to, ze przebywanie w takim pomieszczeniu napawałoby duza energiá
  • Dodano 7 miesiący temu
ja za to ostatnio oglądałam inspiracje i weszłam na jakieś z poprzednich lat i mega mi się spodobał ten kolor śnieżki jaśminowy. https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/kolor-jasminowy-we-wnetrzach-sprawdz-4-inspirujace-aranzacje taki salon wygląda moim zdaniem mega elegancko i stylowo, a jednocześnie przytulnie.
  • Dodano 8 miesiący temu
zawsze inspirowałam się takimi rankingami kolorów. Jednak niedawno byłam na warsztatach z wizażystka i powiedziała, ze sa badania ktore mówią, ze szary to najmniej atrakcyjny kolor... zdębiałam, bo dwa lata temu to byl topowy kolor w takich rankingach kolorów... ale moze to dotyczy tylko ubrań hahaha no w każdym razie ten kolor lemoniadowy jest piękny i bardzo mi się podoba. Ja ożywam Magnat Ceramic, sa bardzo fajne odcienie i dobre krycie. Ten kolor lemoniadowy mnie zaczął kusić, ale mąż nie będzie zadowolony z kolejnego remontu .... ;)
  • Dodano rok temu