Najlepszy ekspres do kawy... czyli jaki?

Wybór ekspresu do kawy ma fundamentalne znaczenie dla jakości otrzymywanego napoju – aby cieszyć się smakiem ulubionej kawy, należy zadbać o odpowiednie właściwości ekspresu, który ma dla nas ten napój przygotować. Współczesny rynek oferuje bogaty asortyment ekspresów do kawy – różne marki proponują rozmaite modele, dlatego wybór staje się trudny. Warto poznać zatem specyfikę poszczególnych produktów, aby zaopatrzyć się w ten najlepszy! Jaki ekspres do kawy wybrać i czym kierować się podczas zakupów?

eklektyczna kuchnia

Co musisz wiedzieć, gdy kupujesz ekspres do kawy?

Poszukując ekspresu do kawy, warto skoncentrować się na sprzętach marki Jura. Ten producent dba o jakość tworzonych ekspresów, zapewniając jednocześnie ich zróżnicowanie. Przystępując do zakupów, trzeba sprecyzować własne oczekiwania – każdy ma swoje preferencje dotyczące kawy, a ekspres powinien na nie odpowiedzieć. Co zatem brać pod uwagę, kupując ekspres? Okazuje się, że znaczenie ma:

ekspres do kawy
  • ulubiony rodzaj kawy – kawowe specjały zachwycają niebanalnością smaku, a żeby raczyć się napojami rodem z profesjonalnych kawiarni, warto posiadać ekspres, który podoła takiemu wyzwaniu. Ekspresy kawowe Jura – przykładowo modele A7 lub E8 – zapewniają możliwość tworzenia rozmaitych rodzajów kawy za naciśnięciem jednego guzika! To wybór dla największych smakoszy,
  • pojemność – ten parametr uzależniony jest od liczby domowników lub – jeśli ekspres kupowany jest do biura – ilości pracowników, którzy będą z niego korzystać. Ekspres musi być wydajny i koniecznie dostosowany do częstotliwości robienia kawy. Zapobiegnie to konieczności częstego uzupełniania sprzętu lub – w przypadku, gdy z ekspresu korzysta niewiele osób – zaleganiu kawy i jej psuciu się,
  • rozmiar – nie w każdej kuchni zmieści się obszerny sprzęt do robienia kawy. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, a dodatkowo nie ma dużo miejsca na blacie, warto wybrać mniejszy model ekspresu – na przykład jeden z ekspresów Jura z linii A. Co innego, gdy posiada się dużą kuchnię – wtedy można zaszaleć z wielkością ekspresu, która bezpośrednio wpływa na jego walory funkcjonalne. Im większy sprzęt, tym więcej zazwyczaj posiada opcji.

Walory wizualne również mają znaczenie

Każdy element wyposażenia wnętrza musi harmonizować z ogólnym designem przestrzeni. Nie inaczej jest z ekspresem do kawy, który powinien wpisywać się w aranżację kuchenną. Wszystkie ekspresy do kawy marki Jura prezentują nadzwyczajną jakość estetyczną, będąc eleganckimi sprzętami, utrzymanymi w klasycznej stylistyce. Design tych ekspresów jest nowoczesny, a kolorystyka sprzyja ich dopasowaniu do każdego wnętrza – można wybierać ekspresy w ekskluzywnym odcieniu czerni, srebrne, białe lub stanowiące kompozycję tych barw. Ekspresy mają smukłe fasony, dzięki czemu nie są nachalne w swej estetyce.

nowoczesna kuchnia
Znajdź swój wymarzony ekspres do kawy >>

Kwestie decydujące o satysfakcji z obsługi ekspresu

Ekspres do kawy wykorzystywany jest codzienne, musi zatem odpowiadać na najwyższe wymagania użytkowe. Sprzęty marki Jura zostały stworzone z myślą o zróżnicowanych oczekiwaniach, dlatego cieszą się sporą popularnością i imponują walorami praktycznymi. Jakie są najważniejsze z nich? Przedstawiamy 5 praktycznych zalet ekspresów Jura!

1. Łatwość obsługi

Ekspresy Jura, choć oferują najwyższą jakość przygotowywanej kawy, nie wymagają wykonywania skomplikowanych czynności. Wystarczy nacisnąć przycisk lub – w zależności od modelu ekspresu – wybrać odpowiednie parametry kawy na wyświetlaczu LCD... i można cieszyć się ulubionym napojem w zaciszu swojego domu.

2. Łatwość konserwacji i czyszczenia

Ekspresy Jura wyposażono w zintegrowany system płukania i czyszczenia, dzięki czemu dbałość o higienę odbywa się poprzez naciśnięcie jednego guzika.

3. Nowoczesne technologie

Czy czasami, kiedy budzisz się rano, marzysz o tym, by ktoś przygotował dla Ciebie kawę, podczas gdy będziesz powoli szykować się do wyjścia? Dzisiaj to możliwe, nawet jeśli jesteś sam w domu. Innowacyjny ekspres Jura model J6 sam przygotuje dla Ciebie kawę! Jak to możliwe? Ekspres współpracuje z aplikacją mobilną, z którą łączy się poprzez Bluetooth. Wystarczy więc, że znajdziesz się w zasięgu sprzętu i wybierzesz, jaką kawę ma przygotować dla Ciebie ekspres. To rozwiązanie dla osób ceniących wygodę.

4. Zaawansowane funkcje

Jako producent ekspresów do kawy, marka Jura wdraża najnowsze rozwiązania do swoich sprzętów. Dlatego większość modeli korzysta z procesu ekstrakcji pulsacyjnej, precyzji mielenia ziaren oraz efektu gładkiej pianki mlecznej – te aspekty decydują o najwyższej jakości smaku uzyskiwanej kawy.

5. Cena

W asortymencie marki Jura znajdziesz ekspresy do kawy z różnych półek cenowych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że inwestujesz w wysokiej jakości sprzęt, niezależnie od tego, jaki budżetem dysponujesz.

ekspres do kawy

Jak widać, marka Jura dba o swoich klientów i dlatego proponuje im rozmaite modele ekspresów do kawy, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby. Wystarczy zatem skonkretyzować swoje oczekiwania, a następnie odnaleźć ekspres idealny i cieszyć się doskonałą kawą!

>> JURA <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów