Debata o przyszłości budownictwa – konferencja 4Buildings 15-17 listopada 2019

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i krok w kierunku zrównoważonego budownictwa przyszłości. Przez trzy dni (15-17 listopada 2019 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, producenci i dystrybutorzy, liderzy nowatorskich rozwiązań oraz eksperci będą prezentować najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutować o tym, jak rozwijać swój biznes i budować nowocześnie, z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i z korzyścią dla społeczeństwa.

konferencja 4buildings 2019

4Buildings rozpocznie się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów. Właściciele firm budowlanych, liderzy nowatorskich rozwiązań, producenci, dostawcy, architekci, inwestorzy, deweloperzy, władze samorządowe, ustawodawcy oraz eksperci z Polski i świata spotkają się w jednym miejscu, by rozmawiać o tym, jak budować w sposób zrównoważony, w jaki sposób wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną oraz tworzyć w budynkach warunki do lepszego życia i pracy.

W pierwszym dniu 4Buildings odbędzie się 17 sesji tematycznych. Konferencja obejmuje zakresem cztery najważniejsze trendy w budownictwie XXI wieku: odnawialne źródła energii (GoGreen), zrównoważone budownictwo (NoWaste), nowe technologie (InTech) oraz inteligentne rozwiązania w budynkach (BeSmart).

Co oznacza „bezśmieciowe budownictwo”?

Ile tracimy budując tradycyjnie, ile zyskujemy budując świadomie? Na jakie materiały i technologie budowlane postawić, by były zgodne z gospodarką obiegu zamkniętego? Na te i inne pytania podczas sesji inauguracyjnej 4Buildings pt.: „Zero waste” w budownictwie odpowiedzą m.in.: Dariusz Blocher, prezes Budimex; Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt w APA Wojciechowski, członek zarządu głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP; Andrew Lawrence, światowy specjalista ds. drewna w Arup; Jacek Siwiński, prezes Velux Polska; Dariusz Stasik, prezes W.P.I.P.; Szymon Wojciechowski, architekt, prezes APA Wojciechowski i Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact w Polsce.

Podstawowe technologie OZE wykorzystywane w budownictwie, fotowoltaika, budownictwo 4.0, antysmogowe rozwiązania do budynków i mieszkań, barometr zdrowych domów, fakty i mity dotyczące drewna jako materiału konstrukcyjnego, zielone certyfikaty, technologia prefabrykacji, ekoświadomość w procesie budowlanym oraz zielone biuro – to kolejne z tematów, które przybliżą uczestnicy konferencji 4Buildings.

**Wiedzą i doświadczeniem z jej uczestnikami podzielą się** także m.in.: Danuta Barańska, Creative Director w Tétris; Ad ...

Wiedzą i doświadczeniem z jej uczestnikami podzielą się także m.in.: Danuta Barańska, Creative Director w Tétris; Adam Bronikowski, współwłaściciel Hola Design; Jacek Chodkowski, prezes Dalkia Polska Energia; Michał Ciapka, członek zarządu Higasa Properties; Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park; Marcin Gawroński, Green Building Department Director w Sweco Consulting; Oskar Grąbczewski, architekt w OVO Grąbczewscy Architekci; Waldemar Gwiazdowski, współwłaściciel Wirex; Arkadiusz Hołda, założyciel-kanclerz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach; Bartłomiej Kisielewski, partner w Horizone Studio; Adam Kleczewski, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Domów; Robert Konieczny, architekt w KWK Promes; Ireneusz Krasucki, współwłaściciel BIMproQr; Alicja Kuczera, dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, wiceprzewodnicząca Europe Regional Network (ERN), europejskiej części World Green Building Council; Mikołaj Machulik, prezes SARP oddział Katowice; Michał Nowak, prezes EDS Retail Park; Tadeusz Pawlaczyk, ekspert ds. zarządzania przez jakość i certyfikacji budynków pasywnych, koordynator projektów inwestycyjnych/niskoemisyjnych wiili i rezydencji o ***** standardzie wykonania; Tomasz Pyszczek, architekt, współwłaściciel, Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach, akredytowany certyfikator, Passive House Institute; Jan Rubel, architekt w Kuryłowicz&Associates; Michał Sapota, prezes HRE Investments; Rafał Schurma, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, właściciel visio | architects and consultants; Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa; Elżbieta Urbańczyk, dyrektor Działu Zarządzania Środowiskiem i Infrastrukturą Techniczną w Metro Properties; Marek Wawrzyniak, Pracownia Architektoniczna Toprojekt; Jarosław Wilk, dyrektor rozwoju biznesu w Lafarge; Kamil Wiśniewski, architekt, międzynarodowy ekspert i trener budownictwa energooszczędnego i pasywnego, właściciel Biura projektowego GreenCherry Architecture; Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular; Bartosz Zamara, Operations Manager w Grupie Europtima; Maciej Jakub Zawadzki, prezes biura projektowego MJZ.

16 i 17 listopada br. 4Buildings przyjmie formułę dni otwartych dla entuzjastów nowinek i ekologicznych trendów w budownictwie. W listopadowy weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się prezentacje, debaty oraz warsztaty. Ich uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in.: jak usprawnić procesy realizacji inwestycji, przebudować stary budynek w energooszczędny i ekologiczny dom przyszłości oraz zbudować dom niskoemisyjny, poznać najmodniejsze projekty domów, najbardziej ekologiczne budynki na świecie, a także eko-domy czy domy z drewna. Na uczestników 4Buildings czekają także bezpłatne konsultacje i porady architektów, w tym architektów zieleni oraz ekspertów z firm wykonawczych i instalacyjnych.

Na 4Buildings obecne będą firmy budowlane, wykonawcy, deweloperzy i inwestorzy, zarządcy nieruchomości, zarządzający infrastrukturą drogową, kolejową, wodną, techniczną, firmy wykończeniowe, grupy zakupowe, kupcy, projektanci i architekci, producenci i dostawcy materiałów budowlanych i technologii, urbaniści, administracja rządowa i samorządy, producenci i dostawcy usług oraz sieci handlowe.

konferencja 4buildings 2019

Więcej niż targi budowlane

Ponad 5 tys. m² powierzchni wystawienniczej, ponad 70 ekspozycji, stoiska firm, wystawy, strefy porad, stoiska konsultacyjne, prezentacje, warsztaty, strefa zieleni, strefa innowacji – 4Buildings to zdecydowanie więcej niż targi budowlane. To wyselekcjonowana oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla budownictwa, a także międzynarodowa, interdyscyplinarna platforma wymiany wiedzy, idei oraz najlepszych globalnych doświadczeń – mówią Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek, redaktorzy merytoryczni 4Buildings. – To także okazja do nawiązania kontaktów oraz wymiany wzajemnych doświadczeń w branży. I wreszcie, dla każdego z nas, zestaw inspiracji i praktycznych porad – dodają.

Wydarzeniu towarzyszy konkurs 4 Buildings Awards 2019, w którym wyróżnione zostaną postępowe inwestycje, nowatorskie technologie oraz ludzie z wizją. Ideą konkursu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wieczornej gali 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem 4Buildings jest Grupa PTWP, wydawca branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, imprez targowych, seminariów i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach oraz 4 Design Days – największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.


Informacje o Grupie PTWP:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Grupa PTWP jest wydawcą takich tytułów jak: Nowy Przemysł, Rynek Spożywczy, Rynek Zdrowia, Farmer; posiada 70 proc. udziałów w PTWP –ONLINE, do której należą branżowe portale m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, infodent.pl, pulsHR.pl, promocjada.pl, farmer.pl, serwis gieldarolna.pl.

Posiada także 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Zapraszamy na stronę www.ptwp.pl.


>> 4BUILDINGS 2019 <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze