Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Trendy 2020

Modne podłogi 2020 – trendy i inspiracje podłogowe w 2020 roku

Branża wnętrzarska w 2020 roku stawia na naturalne lub doskonale je imitujące materiały. Dostrzec można to również w przypadku okładzin podłogowych do salonu czy sypialni. W najnowszych ofertach większość modeli desek, paneli czy płytek wykonanych jest z naturalnego drewna i kamienia lub wyglądem przypomina te szlachetne surowce. Inspiracje kolorami ziemi widoczne są także w przypadku wykładzin podłogowych i dywanów. Jakie barwy i wzory podłóg oraz wykładzin będą modne w nadchodzących miesiącach? Przedstawiamy trendy podłogowe na 2020 rok, a także najmodniejsze panele podłogowe, deski, wykładziny i płytki.

Najmodniejsze podłogi 2020 roku z naturalnych materiałów

W 2020 roku możemy liczyć na naprawdę dużą ofertę desek i parkietów podłogowych z naturalnego drewna, a także płytek podłogowych z kamienia, w tym niezwykle modnego marmuru. Producenci, po latach fascynacji sztucznymi surowcami, coraz chętniej wracają do tych tradycyjnych materiałów. Nic dziwnego – drewniane i kamienne okładziny podłogowe doskonale wpisują się w najnowsze trendy, zgodnie z którymi powinniśmy wprowadzać do wnętrz barwy i elementy ze świata zewnętrznego. Wykończenie podłogi drewnem lub marmurem nie tylko sprawia, że wyglądają one niezwykle elegancko. W przypadku drewna stają się one także bardziej przytulne, co sprzyja relaksowi. Układając na ogrzewanie podłogowe kamień, można natomiast zwiększyć komfort mieszkania, gdyż jest on dobrym przewodnikiem ciepła. Co ciekawe, bardzo dużą ofertę stanowią również panele i płytki o fakturze drewna oraz kamienia naturalnego.

Ekologiczne rozwiązania w trendach podłogowych na 2020 rok

Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na pochodzenie i wpływ produktów na środowisko naturalne. Zauważalne jest to także w branży podłogowej, dlatego producenci m.in. stosują surowce, takie jak drewno i bambus, pochodzące z lasów gospodarowanych w zrównoważony sposób posiadających ekologiczne certyfikaty, np. FSC czy PEFC. Oprócz tego sięgają oni coraz chętniej po materiały wykonane z surowców z recyklingu, np. z plastiku czy kruszywa kamiennego. Do łask wracają także okładziny podłogowe wykonane starymi technologiami, np. linoleum z naturalnej gumy czy wykładzina podłogowa pleciona z włókien kokosa czy juty. Może nie są one tak odporne jak znane dotychczas modele wykładzin z PVC, ale za to stworzone są wyłącznie z surowców biodegradowalnych takich jak, np. mączka drzewna, mączka korkowa, juta, wełna, wapień, kokos czy olej lniany.

Modne kolory podłóg w 2020 roku – w klasycznych odcieniach i w ciepłych szarościach

Jaki kolor paneli jest modny? Jakie barwy drewnianych posadzek wybrać w 2020 roku? Projektanci wnętrz stawiają w aranżacjach na 2020 rok na podłogi drewniane lub drewnopodobne (w tym winylowe, ceramiczne i porcelanowe) w naturalnych odcieniach. Wśród propozycji zarówno desek podłogowych, jak i parkietów z tego naturalnego materiału pojawiły się nie tylko znane nam dobrze dębowe deski w jasnych barwach. Modele na 2020 rok to także drewniane deski i klepki parkietu wykonane ze szlachetnego, ciemnego drewna, np. orzecha włoskiego czy barwionego na czarno i ciemny brąz dębu, a nie – jak przed laty – drewna egzotycznego.

Jaki jeszcze modny kolor desek czy paneli 2020 można wybrać? Dużym powodzeniem cieszą się również nadal deski podłogowe w jasnych barwach, w tym z coraz bardziej popularnego drewna jesionowego, oraz szare podłogi. Różnicą w stosunku do poprzednich sezonów jest jednak zastosowanie ciepłych odcieni tego koloru, np. mieszanych z brązem. Dzięki temu szare deski 2020 idealnie będą one pasować do ścian pomalowanych na najmodniejsze kolory ziemi. W przypadku wykładzin można liczyć na większe szaleństwo w wyborze kolorów – tam również przeważać będą stonowane barwy, ale nie brakuje propozycji w odcieniach czerwieni, pomarańczowego, żółtego czy zieleni i granatowego.

Podłoga winylowa STILISTA 5,07m² - jabłoń

Podłoga winylowa STILISTA 5,07m² - jabłoń

443 zł
Podłoga winylowa STILISTA 20m² - jabłoń

Podłoga winylowa STILISTA 20m² - jabłoń

1370 zł
Podłoga winylowa STILISTA 5,07 m2 - wiąz

Podłoga winylowa STILISTA 5,07 m2 - wiąz

379 zł
Podłoga winylowa STILISTA 7,5 m² - szary kamień

Podłoga winylowa STILISTA 7,5 m² - szary kamień

641 zł

Modne podłogi z fakturą w trendach na 2020 rok

W sezonie 2020 we wnętrzach nie może zabraknąć faktury, a więc wypukłości na powierzchni. W przypadku modnych podłóg drewnianych, a więc okładzin podłogowych wykonanych z drewna oraz imitujących je paneli z tworzyw sztucznych czy płytek drewnopodobnych, można więc spodziewać się widocznego rysunku słojów. Modele podłóg 2020 nie będą jednak miały typowo rustykalnego charakteru. Zamiast wybielania, mocnego szczotkowania i przetarć w najnowszych modelach desek, parkietów oraz paneli spodziewać się można stonowanych, ale jednolitych barw, które podkreślać będą wypukłości. Gdy mowa o wykładzinach, w sezonie 2020 szczególnie dużym powodzeniem cieszyć się będą z pewnością modele wyplatane z naturalnych materiałów, np. juty czy włókna kokosowego, lub imitujące tego typu sploty. Wśród modnych rozwiązań dotyczących okładzin podłogowych nie powinno zabraknąć również wykładziny pętelkowej, zwłaszcza wełnianej, o wyraźnej fakturze, a także bardzo modnej wykładziny prążkowanej.

Modne podłogi 2020 w ciekawych kształtach

Czy powrót do neutralnych barw ziemi i naturalnych materiałów oznacza, że nasze wnętrza maja mieć nierzucające się w oczy, a przez to nieco nudne podłogi? Zdecydowanie nie. Nadal popularne są podłogi z ciekawymi wzorami układanymi np. z klepek parkietu czy imitujących parkiet. Ponadczasowym rozwiązaniem jest m.in. zastosowanie w salonie, sypialni czy nawet w kuchni parkietu o wzorze jodełki. Niezwykle modne są podłogi drewniane z parkietu układanego w jodełkę francuską (nazywaną chevron), a także w jodełkę pojedynczą (określaną jako herringbone).

Niektórzy producenci oferują również klepki drewniane, ale też płytki podłogowe w mniej standardowych kształtach, np. trójkąta, rybiej łuski, kwadratu, sześciokąta, czyli heksagonu czy też rombu, oraz rozmiarach, np. wąskie i szerokie deski czy klepki układane naprzemiennie. W przypadku płytek kamiennych, w tym najbardziej modnych płytek marmurowych nie należy spodziewać się rewolucji – te prezentują się najlepiej w klasycznych kwadratach lub prostokątach.

Matowe i satynowe – najmodniejsze wykończenia podłóg 2020 roku

W przypadku podłóg drewnianych lub imitujących drewno zauważalnym trendem na 2020 rok jest stosowanie matowego lub satynowego wykończenia powierzchni desek, parkietu, paneli czy płytek. Zastosowanie we wnętrzu podłogi o niskim poziomie połysku lub całkowicie bez połysku sprawia, że staje się ono bardziej eleganckie. Jednocześnie tego typu modna podłoga do salonu 2020 jest bezpieczniejsza, ponieważ zminimalizowane zostaje ryzyko poślizgnięcia się, a także łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Na podłogach półmatowych lub błyszczących widoczne są wszelkiego typu zabrudzenia, w tym kurz, a także zarysowania i wgniecenia. Modne podłogi drewniane 2020 są więc matowe dzięki wykorzystaniu przede wszystkim tradycyjnego olejowania drewna. Na podobny efekt można liczyć także w przypadku posadzek drewnopodobnych, np. płytek ceramicznych czy porcelanowych z nadrukiem lub też paneli winylowych. Czy błysk zniknie zatem z modnych wnętrz 2020? Absolutnie nie, ale pojawi się on raczej w meblach i dodatkach wykonanych ze szkła, metalu oraz polerowanego kamienia, a także na posadzkach marmurowych.

Marmurowy szyk – najmodniejsze płytki do salonu w 2020 roku

Mówiąc o modnych płytkach na podłogę do salonu, nie sposób nie wspomnieć o okładzinach marmurowych lub imitujących wygląd kamienia płytkach ceramicznych czy porcelanowych. Marmur jest jednym z najważniejszych materiałów w trendach wnętrzarskich na 2020 rok. Z powodzeniem można go zastosować nie tylko w pomieszczeniach tzw. mokrych, czyli jako modne płytki podłogowe do kuchni czy łazienki, ale także w salonie.

Jakie kolory marmurowych podłóg będą modne w 2020 roku? Oprócz klasycznej wersji z jasnym tłem i ciemnymi żyłami, w nadchodzących miesiącach można spodziewać się podłóg z ciemnego lub kolorowego marmuru. Niekoniecznie muszą to być posadzki wykonane z naturalnego kamienia. Producenci oferują obecnie jakościowe imitacje najdroższych gatunków marmuru, np. Carrara czy Callacatta, a także tworzone przez grafików kolorowe wariacje np. w odcieniach intensywnego niebieskiego, żółtego czy zielonego. Ciekawym sposobem wprowadzenia marmuru do salonu jest także wykorzystanie lastryko, które stale zyskuje na popularności.

Marmy Grey Gloss  20x114 R płytki imitujące marmur

Marmy Grey Gloss 20x114 R płytki imitujące marmur

85 zł
Marmy Natural Gloss 20x114 R płytki imitujące marmur

Marmy Natural Gloss 20x114 R płytki imitujące marmur

85 zł
Marmy Grey Matt 20x114 R płytki imitujące marmur

Marmy Grey Matt 20x114 R płytki imitujące marmur

85 zł
Verona 60x120 płytki imitujące marmur

Verona 60x120 płytki imitujące marmur

170 zł

Podłogi wodoodporne wśród najmodniejszych posadzek 2020 roku

Jakie podłogi są modne? Z pewnością do kategorii okładzin podłogowych na czasie można zaliczyć podłogi wodoodporne, które z powodzeniem można zastosować nie tylko w salonie, ale także np. w łazience czy kuchni. Chociaż pojedyncze modele tego typu pojawiały się już od lat, w 2020 roku można się spodziewać ich w ofertach niemal wszystkich producentów każdego typu podłóg. Będą to więc nie tylko odporne na działanie wilgoci olejowane deski i parkiety z naturalnego drewna, ale także różnego typu podłogowe panele winylowe, a nawet dywany i wykładziny. W kategorii tej pojawiają się także podłogi ze szlifowanego betonu (które nadal cieszą się dobrymi opiniami wśród projektantów), a także posadzki malowane lub wylewane, czyli z tworzywa epoksydowego.

Powrót wykładziny w 2020 roku – jakie kolory, wzory i faktury wybrać?

Wiele osób sądzi, że wykładzina podłogowa to tanie i nudne rozwiązanie do wnętrz. Nic bardziej mylnego, o czym przekonują nas propozycje producentów na 2020 rok. Okazuje się, że przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, nowoczesnych technologii i ciekawego wzornictwa można uzyskać nietuzinkowy, elegancki efekt. Nowoczesne podłogi powinny zyskać współczesne okładziny, a więc np. wykładzinę podłogową w barwach ziemi lub z elementami w mocnych barwach, np. modnej czerwieni, granatu czy zieleni. Ciekawie prezentują się także modele wykładzin 3D, a więc dających efekt trójwymiarowości dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań graficznych. Rozwiązaniem, które jest nadal nowością, jest możliwość zaprojektowania wyglądu takiej posadzki – coraz więcej firm oferuje tego typu usługę. Modna podłoga 2020 to także wykładzina z ciekawy wzorem florystycznym czy geometrycznym, np. bardzo obecnie popularne posadzki zdobione niesymetrycznymi wielokątami w różnych kolorach. Na topie jest także wykładzina z wyraźną fakturą – włochata, miękka, pętelkowa czy prążkowana. Do lamusa odeszły za to modele zupełnie gładkie i włosiu przycinanym na równą wysokość.

Jaka podłoga będzie modna w 2020 roku? Wśród podłogowych trendów królują okładziny z naturalnego drewna i kamienia, a także ich wysokiej jakości imitacje. Do łask powróciły także wykładziny dywanowe. Modele w kolorach ziemi, z wzorami geometrycznymi lub roślinnymi, a także z wyraźną fakturą pasować będą z pewnością do eleganckich i modnych wnętrz.


Inne artykuły w tej kategorii