Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Modne płytki 2020 – jakie wzory, kolory i trendy zobaczymy w 2020 roku?

Targi Cersaie, a więc odbywająca się corocznie w Bolonii międzynarodowa wystawa płytek ceramicznych i mebli łazienkowych, już za nami. W tym roku niemal 900 wystawców z 40 krajów świata zaprezentowało nam trendy na nadchodzący sezon 2020. Wygląda na to, że w przyszłym roku w łazienkach nadal królować będą wykończenia ścian i podłóg z płytek marmurowych, kafelków cementowych, lastryka, płytek 3D oraz z metalicznym połyskiem. W ofertach sklepów pojawią się one jednak w odświeżonych wersjach – w nowych kolorach, wzorach, kształtach oraz rozmiarach. Jakie płytki podłogowe i ścienne warto wybrać w 2020 roku? Jakie inne trendy łazienkowe będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie? Jakie płytki do łazienki 2020 wybrać? Przedstawiamy modne płytki 2020 roku.

płytki ceramiczne trendy 2020

Płytki cementowe – nowości 2020

Kolorowe i misternie zdobione płytki cementowe, nawiązujące do tradycji marokańskiej czy hiszpańskiej, modne są od ponad dekady. Zdawać by się mogło, że nadszedł moment, w którym trend ten będzie wreszcie wygasać. Chociaż podczas tegorocznych targów Cersaie rzeczywiście było ich mniej niż przed sezonem, dzięki nowatorskim wzorom i kolorom nie sposób było jednak ich przeoczyć. Jakie płytki cementowe będą modne w 2020 roku? Producenci płytek cementowych na nadchodzący rok proponują nam modele odchodzące od klasycznego stylu zdobnictwa. Szczególnie ciekawie prezentują się płytki cementowe o zwariowanych, nieregularnych i asymetrycznych wzorach powstających w wyniku wylewania i mieszania ze sobą różnokolorowych mas cementowych. Mazy, zacieki i przenikanie się pastelowych kolorów dają naprawdę spektakularne efekty na niewielkich płytkach o rozmiarach 20 x 20 cm.

Nowością 2020 są także płytki cementowe z prostymi, jednokolorowymi wzorami, zamiast bogatej i wielobarwnej ornamentyki znanej z tradycyjnych azulejos czy płytek rodem z Maroko. Na jasnym, pastelowym tle odciskane są ciemne wzory geometryczne lub dekoracje roślinne albo na odwrót – na ciemnym tle wyróżniają się jasne wzory. Producenci w ten sposób odpowiadają na nadal bardzo silny trend retro, sięgający do stylistyki midcentury modern, a więc lat 60. i 70. W ofertach producentów płytek na 2020 rok można spodziewać się także nawiązujących do filozofii wabi-sabi płytek cementowych z zatartym, zniszczonym wzorem. Po ułożeniu na podłodze czy ścianie mają one wyglądać jak stare, nadgryzione przez ząb czasu, sprawiając, że wnętrze nabiera autentyzmu i charakteru.

płytki 3D czarne ELEMENT 30x30

płytki 3D czarne ELEMENT 30x30

250 zł
TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 2 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 21X18,2

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 2 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 21X18,2

12 zł
TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 7 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 25,4X7,2

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 7 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 25,4X7,2

12 zł
TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 6 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 25,4X7,2

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ BOHO 6 GRESOWY ELEMENT MOZAIKOWY 25,4X7,2

12 zł
płytki imitujące lastryko

Terazzo w 2020 roku

Lastryko, a więc materiał kompozytowy z zatopionego w masie cementowej różnej wielkości kruszywa kamiennego, z roku na rok zyskuje na popularności. Terazzo, jak określa się tę okładzinę ścienną i podłogową na świecie, nie zabrakło także podczas tegorocznych targów Cersaie w Bolonii. Producenci, przedstawiając swoje propozycje modnych kafelek na 2020 rok, zaskoczyli nas jednak nowatorskimi rozwiązaniami. Oprócz klasycznego lastryko, a więc z kruszywem marmurowym, kwarcowym czy granitowym, na stoiskach targowych prezentowali również m.in. płytki z przezroczystym kruszywem szklanym, a więc ze szklanymi wiórami. Co więcej lastryko zastosowane zostało nie tylko pod postacią płyt ściennych czy podłogowych, ale także jako doskonały materiał na umywalki, blaty czy akcesoria łazienkowe.

Jakich nowości należy spodziewać się jeszcze w 2020 roku w przypadku lastryko? Producenci z pewnością będą kusić nas modnymi płytkami na podłogę i ścianę o ciemnym tle i jasnym kruszywie lub o jasnym, pastelowym tle z ciemnymi kawałkami kamienia, metalu czy szkła. Nie zabraknie także barwionych pigmentami płytek terazzo z cementowym tłem w mocnych barwach, np. różowym, miętowym czy żółtym, ale też czarnym. Co ciekawe, w takich modelach coraz częściej łączone będą kawałki marmuru o różnych kolorach i wielkościach. Nowością 2020 są również płytki lastryko z prostymi wzorami geometrycznymi w stylu art deco. W sprzedaży pojawią się także niespotykane dotąd wielkości płytek z lastryko, a więc kwadraty 20 x 20 cm i 30 x 30 cm, a także wciąż modne płytki heksagonalne, a więc sześciokątne.

Metaliczne płytki na sezon 2020

Płytki łazienkowe i kuchenne z metalicznym wykończeniem pojawiały się już w zeszłorocznych ofertach producentów płytek do łazienek i kuchni. W tym roku metal stanowi jednak jeden z najważniejszych trendów, a srebrny, złoty czy miedziany błysk pojawiają się w łazienkach od podłogi po sufit. W 2020 roku modne będą więc płytki łazienkowe z połyskliwą, metaliczną powierzchnią, kafelki z zatopionymi elementami wykonanymi z metalu (np. marmurowe płytki ze złotymi żyłami), ale też płytki 3D przypominające blachy z wzorem przestrzennym. Jakie kolory będą najmodniejsze wśród płytek metalicznych? Obok srebra i złota coraz wyraźniej dominować zaczynają kafelki w odcieniach miedzi. Miedziane płytki pojawiają się w ofertach sprzedaży na 2020 nie tylko w wersji połyskliwej. Niezwykle modne będą te w kolorze grynszpanu, a więc charakterystycznej zieleni nawiązującej do patyny na elementach wykonanych z miedzi.

Wśród nowości na 2020 rok nie zabraknie też mebli łazienkowych oraz umywalek połączonych z blatem wyglądających jak obłożone płatami metalu. Tym, co łączyło podczas Cersaie wszystkie stoiska z elementami metalicznymi był umiar. Płytki z metalicznym błyskiem, meble czy umywalki używane były ostrożnie, aby uniknąć efektu przepychu i kiczu. W naszych domowych łazienkach powinniśmy postępować podobnie, np. obkładając błyszczącymi, metalicznymi płytkami jedną ścianę.

Płytki 3D – nowości 2020

Poszukujący nietypowych rozwiązań do modnej łazienki w 2020 roku powinni dokładnie przyjrzeć się płytkom z teksturą, czyli płytkom 3D. Kafelki z trójwymiarową, wypukłą powierzchnią, chociaż pojawiły się już przed kilkoma sezonami, nadal są chętnie wykorzystywane w aranżacjach przez czołowych projektantów wnętrz. Nowością, która pozytywnie zaskakuje, są trójwymiarowe mozaiki o bardzo zróżnicowanej grubości poszczególnych maleńkich kafelek. Takie płytki 3D dają dramatyczny wygląd, dlatego należy stosować je w łazience ostrożnie.

Podczas targów Cersaie nie brakowało także płytek strukturalnych o delikatniejszych i mniej wypukłych wzorach. Subtelne płytki 3D z ornamentami trójwymiarowymi, w tym szkliwione płytki w stylu marokańskim czy płytki zellige, przeważnie parowane były przez producentów z gładkimi płytkami w tych samych kolorach. Wzrok przykuwały także wielkoformatowe obrazy trójwymiarowe w geometryczne lub abstrakcyjne wzory, które dopiero po przyjrzeniu się z bliska okazywały się nie tapetą z teksturą, a kafelkami ściennymi.

Czarno-białe płytki podłogowe i ścienne – hit 2020 roku

Czerń i biel to duet, który jak bumerang z powodzeniem powraca do świata designu. Nie zabraknie go również w nadchodzącym sezonie. Oprócz klasycznych płytek z angielskich czy francuskich domów z XIX wieku, a także szachownicy w stylu amerykańskich lat 50. w najnowszych ofertach producentów zobaczymy czarno-białe płytki marokańskie, a także czarno-białe płytki w geometryczne, ale niekoniecznie symetryczne wzory. Przeważnie oferowane są one w dwóch wersjach – z ciemnym tłem i jasnym wzorem lub jasnym tłem i ciemnym wzorem.

W nadchodzącym sezonie czerń i biel połączą się także w przypadku lastryko – ciemna masa cementowa z jasnym kruszywem lub jasna masa z ciemnym kruszywem dodadzą wnętrzu ekskluzywności. Czarno-białe będą też mozaiki np. z prostymi, minimalistycznymi wzorami, a także mozaiki układane z niewielkich trójkątów z kontrastującą fugą (czarną do białych kafelek lub białą do czarnych). Trend ten zauważalny jest także w przypadku płytek marmurowych – w 2020 roku będą one wykonane z bardzo jasnego lub bardzo ciemnego kamienia. Niekoniecznie będą one układane naprzemiennie, a raczej tak, aby tworzyć duże płaszczyzny jednego koloru, np. ciemna podłoga i jasna ściana.

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ FASHION 2 MOZAIKA GRESOWA 29,8x29,8

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ FASHION 2 MOZAIKA GRESOWA 29,8x29,8

99 zł
AG HOME CORATO AZZURRO POLER 60X60

AG HOME CORATO AZZURRO POLER 60X60

125 zł
TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ MONACO GLEAM DEKOR GOLD 32,8x89,8

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ MONACO GLEAM DEKOR GOLD 32,8x89,8

335 zł
płytki ROMBUS BLACK

płytki ROMBUS BLACK

200 zł

Płytki zellige – hit 2020 roku

Znane z architektury islamskiej ręcznie formowane, wypalane i szkliwione płytki zellige już jakiś czas temu zagościły i nadal świetnie się mają w świecie aranżacji wnętrz. Tym, co zachwyca projektantów wnętrz, są ich nieregularne krawędzie, nieidealne rozmiary, błyszcząca powierzchnia oraz żywe, przyciągające wzrok kolory. Producenci ceramiki najczęściej oferują płytki stylizowane na zellige, nazywane też szkliwionymi płytkami marokańskimi czy zilij. Prawdziwe zellige muszą być bowiem wykonane rzemieślniczo z gliny wydobywanej w okolicach Fezu w Maroko.

Płytki w stylu zellige prezentowane podczas tegorocznych targów Cersaie doskonale sprawdzą się zarówno w łazience, jak i w kuchni. Czego spodziewać się po ofertach na 2020 rok? Płytki inspirowane zellige odznaczają się niewielkimi rozmiarami i klasycznymi kształtami (przeważnie są to kwadraty 10 x 10, wąskie i długie prostokąty, ale pojawiły się także modele sześciokątne). Dostępne są w szerokiej palecie barw - od neutralnej bieli, czerni i szarości, po energetyczne odcienie czerwonego, pomarańczowego czy zwariowane błękity i zielenie.

Kamienne i marmurowe płytki – nowości 2020 roku

W 2020 roku ponownie wśród trendów łazienkowych nie zabraknie marmuru. Tym razem jednak – obok okładzin z naturalnego kamienia – wielu producentów zaproponowało płytki ceramiczne lub porcelanowe z cyfrowym nadrukiem doskonale imitującym przekrój bloków skalnych. Dzięki temu w najnowszych kolekcjach pojawiły się nie tylko klasyczne marmury w odcieniach bieli, szarości i czerni, ale także kolorowe płytki doskonale oddające piękno najdroższych i najrzadszych typów tego kamienia naturalnego. Na targach widać było m.in. płytki inspirowane marmurem calacatta oro z ciepłymi, żółtymi żyłami, jak również wzorowane na rysunku ultramarynowej skały lapis lazuli, fioletowego ametystu czy zielonego labradorytu lub amazonitu.

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ FASHION 2 MOZAIKA GRESOWA 29,8x29,8

TUBĄDZIN MACIEJ ZIEŃ FASHION 2 MOZAIKA GRESOWA 29,8x29,8

99 zł
gres ATELIER beige 60x15 rektyfik

gres ATELIER beige 60x15 rektyfik

85 zł
gres CHEVRON SAJONIA ROBLE 65X14,5

gres CHEVRON SAJONIA ROBLE 65X14,5

200 zł
płytki ROMBUS BLACK

płytki ROMBUS BLACK

200 zł
gres CUARZO RENO poler 120x60

gres CUARZO RENO poler 120x60

221 zł
gres CHEVRON ALPES NEGRO

gres CHEVRON ALPES NEGRO

349 zł
Gres 19,8X119,8 Rustic Bronze Brązowy Opoczno

Gres 19,8X119,8 Rustic Bronze Brązowy Opoczno

160 zł 203 zł
gres MIDIA beige 60x60

gres MIDIA beige 60x60

120 zł

Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności