✨ ŚWIATŁO & CZUŁOŚĆ - poznaj najnowszy trend na jesień!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
DRE
DRE
Opublikowany:  

Poznaj „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” – wyniki konkursu

Konkurs „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE” rozstrzygnięty! Spośród 300 zgłoszeń, 2000 nadesłanych zdjęć i wizualizacji Jury składające się z ambasadorów marki oraz projektantów wnętrz: Katarzyny Orwat, Moniki Staniec, Katarzyny i Tomasza Widawskich, Marty Ogrodowczyk, Beaty Kwiatkowskiej i Joanny Real-Studzińskiej, a także specjalistki ds. reklamy DRE Karoliny Filipowicz wyłoniło zwycięzców. Łącznie, w inspirującym wyzwaniu DRE, nagrodzono aż 6 projektów, po 3 w dwóch kategoriach: wizualizacje oraz zdjęcia gotowych realizacji.

Konkurencja była niemała, a wysoki poziom nadesłanych prac jedynie to potwierdził! Konkurs pokazał, iż młodych architektów cechuje otwartość i odwaga w stosowaniu najnowszych trendów, a także wytyczanie nowych odważnych ścieżek w projektowaniu – zaznaczyła Jurorka, Katarzyna Orwat. W projektach kluczową rolę odgrywały stonowane kolory oraz naturalne materiały. Dominowały modernizm i współczesny minimalizm z nutką tradycji podkreślone funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jednymi z nich były drzwi DRE SARA ECO, które zdobią wnętrza aż pięciu z sześciu zwycięskich realizacji.

ZWYCIĘZCY W KATEGORII „WIZUALIZACJE”

I MIEJSCE

Zgodnie z oceną Jury zwycięzcą w kategorii „Wizualizacje” została Pracownia Projektowa Michał Krzemiński. Projekt autorstwa Michała Krzemińskiego inspirowany jest gdyńskim modernizmem, cechują go prostota oraz przywiązanie do każdego detalu – licząc od minimalistycznych lamp, po wtopione w klimat apartamentu drzwi DRE SARA ECO. Elegancki wystrój jest zasługą połączenia stonowanych odcieni brązu, czerni, beżów i bieli przełamanych akcentami drewna oraz kamienia. Uwagę poza obłymi i ostrymi formami przykuwają drobiazgi. To elementy budujące charakter wystroju, które dostrzegli także Jurorzy konkursu – m.in. Marta Ogrodowczyk. W zwycięskiej pracy szczególnie urzekł mnie elegancki minimalizm. Subtelna inspiracja charakterystycznym gdyńskim modernizmem w połączeniu z oszczędnymi w formie elementami pięknie się komponuje. Dbałość o detal, również w formie doboru drzwi i klamek jest tutaj na najwyższym poziomie – zaznacza architekt.

II MIEJSCE

Zaraz za najwyższym miejscem na podium znalazł się projekt toalety Alicji Ragankiewicz-Drabowicz. W wizualizacji ważną rolę odgrywają konfrontacje energetycznych odcieni, obłych form i modnych wzorów zasilających szeregi najgorętszych trendów ostatnich lat. Powracające łuki oraz odważne połączenia kolorystyczne zostały stonowane, dzięki obecności naturalnego materiału wykończenia ścian, czyli betonu. Fantastyczne są także detale, takie jak lastryko na podłodze czy podkręcenie formy przejścia delikatnym oświetleniem ledowym. Drzwi DRE SARA ECO wykorzystane w tym projekcie to strzał w dziesiątkę. Wydawałoby się, że grają rolę drugoplanową, a w rzeczywistości, aby uzyskać taki efekt wnętrza, niemożliwe byłoby zastosowanie innego modelu skrzydła. DRE SARA ECO w tej aranżacji to tak naprawdę jedyny dobry wybór – podkreślają Jurorki Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska.

III MIEJSCE

Trzecie miejsce zajął projekt wnętrza utrzymanego w loftowym klimacie opracowany przez Annę Jopek. W pomieszaniach wyraźnie czuć industrialne inspiracje oraz styl rodem z poprzemysłowej fabryki. Odpowiedzialne za to są nadszarpnięta zębem czasu czerwona cegła na ścianie, belki sufitowe, które korespondują z drewnianą podłogą i ocieplają całość, czy elementy czerni dodające aranżacji wyrazistości. Jak twierdzą Jurorzy Katarzyna i Tomasz Widawscy: nagrodzone wnętrze doskonale wykorzystuje minimalistyczną konstrukcję drzwi DRE SARA ECO. Na uwagę zasługuje zabudowa meblowa skrywająca drzwi. Czarna płaszczyzna potraktowana została bardzo plastycznie oraz nietradycyjnie, doskonale podkreślając surowość ceglanej ściany. Całe wnętrze jest odpowiednio wyważone pod względem kolorów, form i struktur. Dzięki możliwości zagruntowania powierzchni drzwi DRE SARA ECO i pokrycia ich tapetą lub farbą w dowolnym kolorze uzyskano efekt spójności i niemal jednolitej płaszczyzny.

ZWYCIĘZCY W KATEGORII „REALNE WNĘTRZA”

I MIEJSCE

Najlepsza w dziedzinie „Realne wnętrza” okazała się be3 pracownia projektowa, którą prowadzą Agnieszka Wyrwas oraz Krzysztof Stępień. Aranżacja zaprezentowana przez dwójkę artystów jest wyjątkowa nie tylko z uwagi na materiały wykończeniowe, panujący minimalizm oraz funkcjonalne udogodnienia. To przede wszystkim nietuzinkowa adaptacja przestrzeni poddasza ulokowanego w niemal 100-letniej kamienicy znajdującej się w centrum Bytomia. Projekt zakładał przekształcenie pomieszczeń mieszkalnych oraz wyeksponowanie odrestaurowanych elementów wnętrza za pomocą wszechobecnej bieli. Tonacja przeważa zarówno na ścianach, jak i podłogach – w postaci posadzki z żywicy poliuretanowej. Do podkreślenia stylistycznej prostoty również użyto drzwi DRE SARA ECO, co zdaniem Jurorki, Moniki Staniec, było doskonałym posunięciem, ponieważ nowoczesny styl drzwi współgra harmonijnie z zaproponowanymi rozwiązaniami, a uwagę przykuwają niezwykle ciekawie połączone ze sobą materiały i kolory: biel żywicy na podłodze i żółte ściany oraz drzwi.

II MIEJSCE

Na drugim miejscu znalazł się projekt domu zlokalizowanego w Rabce-Zdroju. Właścicielami powierzchni mierzącej ponad 300 m2 jest małżeństwo z dwójką dzieci, a za stylistyczny efekt realizacji odpowiada Ewa Jesionowska z Pracowni Projektowej Freedom. To wnętrza, w których króluje drewno. W całości wypełnia przestrzenie, dodając pomieszczeniom przytulności. Wyznacza ścieżki domowników, zdobiąc podłogi oraz schody, tworzy kuchenne i łazienkowe blaty, stoliki kawowe oraz sufity czy ściany, nawet te w sypialni, stanowiące wezgłowie łóżka. Fakt jego dominacji podkreślają Jurorzy, Katarzyna i Tomasz Widawscy. Nagrodzone wnętrze jest przykładem spójnego wykorzystania drewna skontrastowanego z bielą oraz czernią. Na uwagę zasługuje różnorodność – każde pomieszczenie wykorzystuje te same materiały, jednak w różnych formach i proporcjach. Drzwi we wnętrzu zostały potraktowane jako uzupełnienie kompozycji. Wtapiając się kolorem i strukturą w ścianę, stały się doskonałym tłem dla mebli i dodatków we wnętrzu – zaznaczają architekci. W tym przypadku również postawiono na potencjał skrzydeł DRE SARA ECO.

III MIEJSCE

Trzecia nagrodzona przez Jury realizacja znajduje się we Wrocławiu, a jej charakter jest wynikiem pracy PAMA Studio na czele z Matyldą Kurkiewicz oraz Patrycją Dybowską. To urzeczywistnienie popularnego trendu branży nieruchomości – przekształcaniu kilkupokojowych mieszkań na niezależne sypialnie i powiązane z nimi przestrzenie sanitarne oraz gospodarcze dla studentów. Zdaniem Karoliny Filipowicz – specjalistki ds. reklamy DRE – praca wyróżnia się ciekawym rozwiązaniem dla mikroakademika. Wnętrze jest nowoczesne, przejrzyste oraz funkcjonalne. Naszą uwagę zwróciło też zestawienie prostego białego skrzydła z czarną ościeżnicą i czarną klamką. W efekcie powstało bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacji drzwi. Mowa o skrzydłach DRE STANDARD 10, które odgrywają w tym projekcie dwie ważne role, bo nie dość, że strzegą granic prywatności każdego z mieszkańców, to znakomicie akcentują współczesny klimat pomieszczeń.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu „Najpiękniejsze wnętrza z drzwiami DRE”!


Inne artykuły w tej kategorii