Targi Mieszkań i Domów 15-16 lutego w Krakowie

W ciągu ostatnich 12 miesięcy mieszkania w Krakowie drożały bardzo szybko – według różnych szacunków wzrosty te wyniosły od 10 do 15% w zależności od dzielnicy. Średnio nieruchomości mieszkaniowe w stolicy Małopolski zdrożały w 2019 r. o ok. 1200 zł za m² i kosztują ok. 8900 zł za m². To drugi wynik w kraju – drożej jest tylko w stolicy.

targi mieszkan i domow krakow 2020

Popyt na mieszkania w Krakowie pozostanie wysoki

Nic nie wskazuje na to, aby ceny te w najbliższej przyszłości miały się ustabilizować. Mimo że krakowscy deweloperzy budują rekordowo dużo – według wstępnych szacunków w 2019 r. oddano tu do użytku aż 14 tys. lokali, jeszcze rok wcześniej było to ok. 9500 sztuk – popyt na mieszkania w Krakowie pozostaje wciąż wysoki. Nieruchomości na wynajem chętnie kupują inwestorzy indywidualni oraz pracownicy coraz liczniej działających krakowskich firm z sektora usług biznesowych (zatrudniają tu one około 90 tys. ludzi!). Stolica Małopolski pozostaje też dużym ośrodkiem akademickim – studiuje tu aż 145 tys. osób, które muszą gdzieś mieszkać i stanowią naturalną grupę klientów dla rynku najmu.

targi mieszkan i domow krakow 2020

Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy – jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowych – przewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A.

Z dużą częścią oferty małopolskich deweloperów będzie można zapoznać się w jednym miejscu i czasie już 15 i 16 lutego podczas Targów Mieszkań i Domów, organizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. w hali Wisła kompleksu EXPO KRAKÓW przy ul. Galicyjskiej 9.

Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych małopolskich deweloperów (m.in. ATAL, Cordia, Grupa BUMA, Henniger Investment, INTER-BUD Developer czy Wawel Service) i wtórnego (m.in. House of Cards Estates, Superopcja, Tecnocasa). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na stoiskach banków i pośredników finansowych (Bank Millennium, mFinanse, czy Phinance). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Targi Mieszkań i Domów w Krakowie

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko – i co najważniejsze – bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Phinance, Credits oraz Doradztwo Kredytowe Konsult. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, KRN Media oraz firmy W szpilkach na budowie. A tym szczęśliwcom, którzy lokum już kupili, w wykańczaniu go i meblowaniu pomogą IKEA oraz Inventive Interiors.

targi mieszkan i domow krakow 2020

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Ani-mania. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej – za 10 zł – można je wcześniej zakupić online na stronie www.mieszkaniowi.pl albo www.tobilet.pl.

Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking.


Targi Mieszkań i Domów

15-16 lutego 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00

niedziela godz. 10.00-16.00

EXPO KRAKÓW, hala Wisła

ul. Galicyjska 9, Kraków


Targi Mieszkań i Domów w Krakowie >>

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze