Dekoracje stołu na co dzień – 5 pomysłów na aranżację stołu w salonie

Dekoracje stołu na co dzień – jak powinny wyglądać? Zazwyczaj najmocniej angażujemy się w dekorowanie stołu w salonie, kiedy czeka nas ważne wydarzenie – święta, uroczysta kolacja czy odwiedziny przyjaciół. A gdyby tak zadbać o piękny wygląd stołu każdego dnia? Jak mogą wyglądać dekoracje na stół na co dzień? Dziś mamy dla Was 5 sprawdzonych sposobów na piękny stół!

dekoracje stolu na co dzien

1. Co położyć na stół w salonie? Wybierz świeże kwiaty!

Świeże kwiaty to klasyczna dekoracja stołu, która sprawdza się zawsze, pasuje do każdego stylu i każdej pory roku. Niby to oczywiste, a tak wielu z nas zapomina o tym, że wystarczy prosty obrus lub bieżnik i piękny bukiet kwiatów, by stół mógł cieszyć oko każdego dnia, nie tylko od święta.

2. Dekoracja stołu w salonie – obrus czy bieżnik?

Jak ozdobić stół? Zwykle w odpowiedzi na to pytanie jako pierwszy przychodzi do głowy obrus. To absolutna klasyka, która zawsze się sprawdza i zawsze wygląda dobrze. Elegancki obrus jest idealnym wyborem na wyjątkowe okazje, ale czy na co dzień sprawdzi się równie dobrze? O ile nie masz w domu malutkiego dziecka, które ochoczo chwyta w rączki wszystko, co wisi, wykorzystanie obrusu jako ozdoby będzie dobrą decyzją.

dekoracje stolu na co dzien - bieznik na stole
Tu znajdziesz obrusy i bieżniki do salonu >>

Jeśli jednak masz w domu malucha lub po prostu interesują Cię bardziej nowoczesne dekoracje stołu, zamień obrus na bieżnik – będzie wyglądał równie atrakcyjnie. Jaki wzór bieżnika wybrać? Pamiętaj, że aranżacja stołu w salonie powinna stylistycznie pasować do wystroju całego pomieszczenia. Wybierz taki, który będzie tworzył harmonijną całość z pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

3. Aranżacja stołu w salonie – wykorzystaj klimatyczne świece

Ozdoby na stół na co dzień powinny być proste, bez zbędnych udziwnień. Muszą być piękne, ale również praktyczne. Jako codzienna dekoracja stołu w salonie doskonale sprawdzą się proste świeczniki. Połóż na stole bieżnik z delikatnym wzorem, a na nim w równych odstępach ułóż trzy świece. Całość będzie wyglądała bardzo estetycznie, a migoczące, ciepłe światło świec umili każdy posiłek i sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

4. Jak udekorować stół na co dzień? Nie zapomnij o serwetkach

Dekoracja stołu w salonie, szczególnie na czas posiłku, nie będzie kompletna bez serwetek. To praktyczny i niezbędny podczas posiłku dodatek, który odpowiednio przygotowany będzie stanowił również przepiękną ozdobę każdego stołu. Jak to zrobić? Po pierwsze – wybierz odpowiednie serwetki. Najczęściej dostępne na rynku są jednorazowe serwetki papierowe i wielorazowe materiałowe. Decydując się na serwetki, które mają służyć na co dzień, wybierz raczej te materiałowe z uniwersalnym, stonowanym wzorem – będą mogły służyć Tobie i Twojej rodzinie dłużej oraz wzbogacą każdą aranżację stołu. Po drugie – złóż je tak, by wyglądały estetycznie i efektownie.

jak udekorowac stol na co dzien
Źródło: Akasha/Shutterstock
Tu dowiesz się, jak złożyć serwetkę na sztućce >>

5. Dekoracje stołu na co dzień – inspiruj się porą roku

Brakuje Ci inspiracji i nie wiesz, jak udekorować stół na co dzień? Nawiąż do aktualnej pory roku! Wiosną wybierz jasny bieżnik i postaw doniczki z żonkilami. Możesz również wykorzystać dostępne na rynku stroiki na stół do salonu z tymi kwiatami lub wykonać prostą ozdobę samodzielnie. Latem na środku stołu postaw bukiet polnych kwiatów w dużym wazonie. Jesienią wybierz brązy i beże, a zamiast kwiatów, do wazonu wstaw bukiet kolorowych liści – to przepiękna ozdoba na stół do salonu, która nic nie kosztuje! Zimą postaw na łagodne światło świec i klasyczną biel.

dekoracje stolu na co dzien

Przygotowując dekoracje stołu w salonie, pamiętaj o dwóch zasadach. Po pierwsze zachowaj umiar – stół to mebel, który przede wszystkim powinien pełnić swoją funkcję. Ustawienie zbyt wielu ozdób sprawi, że zabraknie miejsca na zaserwowanie codziennego obiadu, z kolei zbyt wysokie, sięgające poziomu oczu dekoracje mogą przeszkadzać w rozmowie. Po drugie – do codziennej dekoracji stołu wykorzystuj również to, co daje natura. Jesienią kolorowe liście, latem bukiet polnych kwiatów, późną wiosną bzy z ogródka. Pamiętaj, że to, co najpiękniejsze, często dostępne jest zupełnie za darmo.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Salon
Zobacz więcej artykułów w kategorii Salon
Komentarze

Zobacz więcej produktów