#zostańwdomu z Homebook.pl

Ranking myjek do okien 2020 – jaka myjka do okien sprawdzi się najlepiej?

Jaka myjka do okien gwarantuje czyste, lśniące powierzchnie i nie będzie dla Twojego portfela wyjątkowo obciążającym wydatkiem? Własnie rozpoczyna się wiosna, a wraz z nią – wielkie porządki. Dlatego postanowiliśmy wybrać dla Was 5 najlepszych myjek do okien. Dzięki myjce do szyb błyskawicznie wyczyścisz nie tylko okna, ale również inne szklane powierzchnie, takie jak drzwi, blaty, płytki kuchenne czy lustra. Jeśli zatem zastanawiasz się, jaką myjkę do okien wybrać, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu. Znajdziesz w nim nie tylko specyfikację konkretnych produktów, ale również ich ceny, wady i zalety.

jaka myjka do okien
Źródło: Monika Wisniewska / Shutterstock

Jaka myjka do okien sprawdzi się najlepiej?

Mycie okien od zawsze kojarzy się z nadchodzącą wiosną. Nieskazitelnie czyste szyby wpuszczają do pomieszczeń pierwsze, ciepłe promienie słońca, a Ty czujesz w powietrzu przyjemne wiosenne wibracje! Tradycyjne mycie szyb, jakie dobrze pamiętamy z dzieciństwa, wypierają dziś nowoczesne myjki do okien. Wybierając produkt idealny dla siebie, musisz jednak zwrócić uwagę na szereg istotnych parametrów. Najważniejszymi z nich są:

  • Wydajność akumulatora – im większa, tym lepiej! Dzięki temu po jednym ładowaniu będziesz mieć możliwość czyszczenia większych powierzchni. Jak podpowiadają projektanci małego AGD, pół godziny pracy myjki parowej do okien to optymalny czas.
  • Waga myjki do szyb – oczywiście, im lżejsza, tym łatwiej i wygodniej czyści się okna. Pamiętaj jednak, że waga uzależniona jest od wielkości akumulatora. Bardzo lekkie myjki trzeba ładować znacznie częściej.
  • Opcja odsysania brudnej wody – wówczas myjka do okien działa niczym odkurzacz. Brudna woda trafiająca do pojemnika sprawia, że na oknach nie pozostają zacieki.
  • Emisja hałasu – z założenia myjka do szyb powinna być cicha. Niektóre modele podgrzewają jednak wodę nieco głośniej. Może to być istotne, zwłaszcza jeśli w domu masz małe dziecko lub zwierzaka, którego stresują hałasy.
  • Możliwość wymiany akumulatora – pamiętaj, że nawet najlepsze akumulatory z czasem tracą swoją moc i pojemność. Niektóre myjki parowe do okien mają akumulatory montowane na stałe. Inne mogą się pochwalić możliwością wymiany części. Zdecydowanie lepiej jest zatem wybierać te drugie!
Tu znajdziesz wszystkie myjki do okien >>

Ranking myjek do okien 2020

Na rynku AGD możesz spotkać wiele rozmaitych urządzeń. Postanowiliśmy ułatwić Ci sprawę i wybrać 5 najlepszych myjek do okien. Tworząc poniższy ranking, wzięliśmy pod uwagę wyszczególnione powyżej elementy, a także wszelkie innowacyjne technologie oraz cenę konkretnych modeli myjek do okien. Porównujemy je więc m.in. pod względem wydajności, wielkości oraz dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają mycie szklanych powierzchni.

Myjka Kärcher WV 5 Premium

Myjka do okien Kärcher WV 5 jest zasilana poprzez litowo-jonowy akumulator, który po 3 godzinach ładowania może pracować 35 minut. W przeliczeniu jest to około 105 m² wydajności powierzchniowej na jednym ładowaniu, czyli aż 35 okien. Myjka do szyb Kärcher WV 5 Premium jest bezprzewodowa, zatem kabel nie będzie krępował Twoich ruchów. Oprócz tego, model ma trzystopniowy wskaźnik LED pokazujący stopień naładowania urządzenia. Co istotne, myjka do okien dysponuje wymienną baterią, dlatego drugi akumulator możesz kupić jako dodatkowe wyposażenie.

Myjka do okien Kärcher WV 5 jest lekka, cicha, łatwa do opróżnienia i dysponuje regulowaną przyssawką ułatwiającą czyszczenie krawędzi okna. W wyposażeniu znajdziesz: klasyczną oraz wąską ssawkę (170 mm), środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelkę ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry, baterię litowo-jonową oraz ładowarkę. Jeśli zatem myślisz o tym, jak myć okna Kärcherem, podpowiadamy: łatwo, szybko i przyjemnie! Wiele osób zastanawia się też, która z myjek jest lepsza: Kärcher WV2 czy WV5. Pierwszy z modeli opiszemy jednak w kolejnych akapitach.

jaka myjka do okien

Myjka Leifheit Dry & Clean 51001

Dzięki myjce do okien Leifheit Dry & Clean 51001 możesz myć powierzchnie szyb w dowolnej pozycji, ponieważ urządzenie zbiera wodę nawet z płaszczyzn poziomych oraz tych nad głową. Myjka jest wyposażona w specjalny tryb gotowości, przez co włącza się dopiero w momencie zetknięcia z szybą. Jej czas ładowania wynosi 3 godziny, natomiast pracy – 35 minut przy pełnej mocy. Taki tryb wystarczy do umycia ponad 100 m² powierzchni. Dzięki dołączonemu do zestawu drążkowi i systemowi zatrzaskowemu możesz przedłużyć ramię myjki i wygodnie umyć okna dachowe, szklany sufit czy oranżerię. Oprócz tego, urządzenie można wyposażyć w oddzielną dyszę zbierającą o szerokości 17 cm, dzięki której umyjesz okna z kratownicą. Niestety to akcesorium nie jest dostępne w zestawie.

Myjka Vileda Windomatic Power

Wiele osób zadaje sobie pytanie: myjka do okien Vileda czy Kärcher? Odpowiedź pozostawiamy Tobie. Myjka Vileda Windomatic Power ładuje się 3,5 godziny, a jego czas pracy wynosi 40 minut. Vileda to lekka myjka do szyb przeznaczona raczej do mniejszych powierzchni, ponieważ przy jednym ładowaniu jest w stanie wyczyścić ok. 80-120 m². Myjka parowa do okien tego typu wyposażona została w akumulator litowo-jonowy, ładowarkę i ssawkę o szerokości 270 mm. Niestety w tym przypadku brak dodatkowej 17-milimetrowej przyssawki, która umożliwiłaby mycie np. powierzchni okiennych podzielonych szprosami. Urządzenie ma aż 15-stopniową regulację końcówki ssącej i wyposażone jest w dwuwarstwową gumową końcówkę, która myje nie pozostawiając smug.

Myjka Bosch GlassVac 6008B7000

Myjka do szyb Bosch GlassVac 6008B7000 wyróżnia się patentowaną gumową powłoką, która zapewnia płynny przesuw po szybie i szybki rezultat pracy. Myjka do szyb tego rodzaju ma kompaktową konstrukcję, która umożliwia czyszczenie wszystkich powierzchni aż do samej krawędzi. Urządzenie dysponuje różnymi typami i rozmiarami głowic do wielu rozmaitych zadań. Czas ładowania się myjki to 3 godziny, natomiast czas pracy to 30 minut. Myjka parowa jest wyposażona w specjalne podświetlenie LED w formie zielonej i czerwonej diody. Wskaźniki wskazują tryb pracy, niski poziom energii w akumulatorze oraz status ładowania. W wyposażeniu standardowym możesz znaleźć: małą i dużą głowicę ssącą, butelkę z aplikatorem, duże i małe ściereczki z mikrofibry, ładowarkę micro USB oraz specjalną opaskę na nadgarstek.

Myjka Kärcher WV 2 Premium

Jeśli zastanawiasz się jak myć okna myjką Kärcher, producent urządzenia zapewni Cię, że przy użyciu modelu WV 2 Premium trzy razy szybciej wyczyścisz okna niż za pomocą tradycyjnych metod. Model ten jest wyposażony w dwie głowice ssące: 280 mm i 170 mm. Myjka parowa do okien Kärcher WV 2 Premium ładuje się zaledwie 20 minut, jednak wystarczy jedynie na umycie 75 m² powierzchni szklanych. Urządzenie wyposażone jest w praktyczną diodę LED, która określa stan jego naładowania. Oprócz tego myjka do szyb dysponuje zbiornikiem na brudną wodę o pojemności 100 ml, który łatwo opróżnić. Jeśli zastanawiasz się, jaki płyn do myjki do okien Kärcher będzie najlepszy, zapewne ucieszy Cię fakt, że producent dołącza do urządzenia specjalny, wydajny roztwór o pojemności 20 ml. Oprócz tego w zestawie znajdziesz szereg akcesoriów, m.in. spryskiwacz z padem z mikrofibry.

Wiele osób zastanawia się, jakie urządzenie do mycia okien wybrać: Vileda, Bosch, a może myjka do okien Kärcher? Czy warto i czy faktycznie się to opłaca? My odpowiadamy: oczywiście! Współcześnie coraz częściej odchodzimy od tradycyjnego mycia okien. I nic w tym dziwnego! Wybierając urządzenie z naszego rankingu myjek do okien 2020, możesz to zrobić bez nadmiernego zmęczenia i oszczędzić mnóstwo czasu.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze