Produkty Homla od dziś na Homebook – zobacz ofertę!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Gniazdka elektryczne i włączniki w Twoim stylu. Szkło, beton, a może naturalne drewno – co wybierzesz?

Łączniki i gniazda są nieodzownym elementem każdego wnętrza. Pomimo niewielkich rozmiarów odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu. Korzystamy z nich dziesiątki, a może nawet setki razy w ciągu dnia, włączając i gasząc światło lub korzystając z różnych urządzeń elektrycznych. Trudno byłoby wyobrazić sobie dom czy mieszkanie bez gniazdek i włączników, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na realizowane przez nie funkcje, ale również ich wygląd i styl.

Osprzęt elektryczny – istotny detal

Każdy, kto choć raz budował lub remontował dom czy mieszkanie doskonale wie, że z pozoru łatwe decyzje dotyczące wyboru rodzaju sprzętu do konkretnych pomieszczeń, a nawet samej kolorystyki bywają kłopotliwe. To oczywiste, że urządzając się jesteśmy skupieni na kluczowych aspektach, takich jak funkcjonalność, jakość, spójność kolorystyczna poszczególnych elementów i związane z tym wszystkim koszty, które trzeba ponieść, żeby osiągnąć zamierzony efekt.

Wszelkiego rodzaju gniazda, włączniki czy elektroniczne regulatory są integralną częścią wyposażenia budynku. Na etapie projektowania inwestycji warto omówić ze wszystkimi domownikami, w których miejscach i jakie gniazdka najlepiej by było ulokować, aby uniknąć w przyszłości korzystania z przedłużaczy i rozgałęźników. Gdy już zaplanujemy co i gdzie będzie się znajdować, pozostaje nam wybór osprzętu najbardziej pasującego do wnętrza, ponieważ zamontowany na ścianie łącznik elektroinstalacyjny czy gniazdko elektryczne to istotne detale, które uzupełniają i podkreślają styl jego mieszkańców.

Ramki betonowe, szklane lub z efektem szkła

Osprzęt elektroinstalacyjny ma przede wszystkim ułatwiać nam funkcjonowanie na co dzień, stąd większość gniazdek i włączników podtynkowych jest częścią systemów ramkowych, które dają możliwość montażu wielu mechanizmów w ramce wielokrotnej. Dzięki temu łatwiej jest zainstalować na przykład większą ilość gniazd pojedynczych lub podwójnych oraz istnieje możliwość ciekawego połączenia koloru mechanizmów z kolorystyką i materiałem, z którego jest wykonana ramka.

Seria DECO: Ramki uniwersalne z efektem szkła w kolorach: szary, zielony i czarny.Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Ramki ze szkła czy z efektem szkła, z drewna lub betonu można swobodnie łączyć z wybranym kolorem włączników i gniazd, dobranym do pozostałych elementów wnętrza – koloru ścian, podłóg i mebli. Zamontowane w widocznych miejscach np. łączniki podkreślają klimat naszego domu i pomagają tworzyć ciekawe stylizacje.

Gniazdka i włączniki dopasowane do stylu wnętrza

Gniazdka i włączniki podtynkowe jak np. seria MINI czy seria DECO polskiego producenta Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. łączą najważniejsze zalety współczesnego wzornictwa. Niewielkie rozmiary ramek serii MINI sprawiają, że kompletny produkt zamontowany na ścianie jest dyskretny - uzupełnia koncepcję projektanta, nie wprowadzając rewolucyjnej zmiany do stylistyki pomieszczenia. Pomaga swobodnie korzystać z urządzeń elektrycznych w naszym codziennym otoczeniu, podkreślając jego klimat.

Seria MINI: Oprócz koloru ramki i mechanizmu dodatkowym elementem, który można wymienić jest ramka pośrednia. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Inne artykuły w tej kategorii