⌛ Ostatni dzień promocji! CYBER MONDAY do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Materace Hilding
Materace Hilding
Opublikowany:  

Jak wybrać idealny materac? Postaw na komfort i przekonaj się, że wyspani mogą więcej!

Sen zajmuje nam więcej czasu, niż moglibyśmy się spodziewać – choć 7 godzin, które spędzamy każdej nocy w łóżku, wydaje się często mijać w mgnieniu oka, to w ciągu jednego tygodnia przesypiamy aż 49 godzin. A rocznie? To około 106 dni spędzonych na słodkim leniuchowaniu w miękkiej pościeli. Co więc powoduje, że tak często chodzimy niewyspani i zmęczeni, a po regeneracyjnej drzemce budzimy się z bólem pleców? Odpowiedź jest prosta – śpimy na niewygodnych rozkładanych kanapach, wersalkach czy materacach, które nie mają nic wspólnego z komfortem i wypoczynkiem. Jaki więc materac wybrać, by każdego dnia wstawać z łóżka z uśmiechem na ustach? Dziś razem z marką Hilding opowiadamy o materacach idealnie dopasowanych do potrzeb użytkowników, bo wspólnie wierzymy, że wyspani mogą więcej!

Jak wybrać idealny materac? Wystarczy 5 prostych kroków

Urządzając sypialnię często koncentrujemy się na jej wymiarze estetycznym – z zaangażowaniem dobieramy kolorystykę, meble i dodatki, zapominając o tym, co w tym pomieszczeniu jest najistotniejsze. O odpowiednich warunkach snu, który jest nie tylko niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, ale też pozwala nam dawać z siebie wszystko w szkole, pracy, rozwijając pasje i spełniając marzenia. Dobry materac jest niezbędnym składnikiem zdrowego snu, a tym samym – komfortu naszej codzienności. Jak wybrać idealny materac?

Pamiętajmy, że odpowiedni materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Niezależnie od tego, czy jest piankowy, sprężynowy, czy hybrydowy (zbudowany zarówno z pianki, jak i sprężyn) powinien posiadać 7 zróżnicowanych stref twardości, gwarantujących odpowiednie dopasowanie do poszczególnych części ciała. Materac wymaga przetestowania przez osobę lub osoby, które będą na nim spały. Jak to zrobić?

Krok 1. Rozluźnijmy się

Kiedy testujemy materac, starajmy się nie leżeć na nim sztywno – w końcu wypoczywając we własnym łóżku czujemy się swobodnie i jesteśmy zrelaksowani. Ułóżmy się wygodnie na plecach i postarajmy się rozluźnić.

Krok 2. Zmieniajmy pozycje

Testując materac, starajmy się wykorzystać wszystkie możliwości. Przyjmijmy naszą ulubioną pozycję snu – na brzuchu, plecach i na obu bokach. W trakcie warto zastanowić się, czy nie czujemy dyskomfortu związanego ze zmianą ułożenia.

Krok 3. Wykonajmy prosty test

Czas na wykonanie tzw. testu płaskiej ręki. Wystarczy, że położymy się na wznak i wsuniemy dłoń pomiędzy plecy a materac. Jeśli proces ten będzie zbyt łatwy i wyczujemy w tym miejscu dużą, wolną przestrzeń – materac jest zbyt twardy. Z kolei, kiedy nie będziemy mogli wsunąć ręki pomiędzy materac a plecy lub będzie to utrudnione – ten model jest zbyt miękki.

Krok 4. Połóżmy się na boku

Kiedy już obrócimy się na bok, sprawdźmy, jak zachowuje się materac. Czy współpracuje z naszym ciałem, a może wręcz przeciwnie – sprawia, że czujemy, jakbyśmy się zapadali albo mieli za chwilę z powrotem przewrócić się na plecy? W pierwszym przypadku – materac jest zbyt miękki, a w drugim – zbyt twardy.

Krok 5. Przetestujmy materac we dwoje

Ten krok jest opcjonalny i dotyczy par. Wybierając materac, zaangażujmy do testów partnera czy partnerkę, dzięki temu będziemy w stanie dokonać optymalnego wyboru, a w efekcie łóżko będzie wygodne dla obojga użytkowników.

Pamiętajmy, że idealny materac będzie z nami współpracował i dosłownie poruszał się w naszym rytmie. Nie będzie już mowy o tym, że nie możemy znaleźć wygodnej pozycji – każdy układ stanie się komfortowy dla naszego ciała, a co za tym idzie… także umysłu. Dlatego warto kompleksowo przetestować materac i w końcu cieszyć się wysoką jakością snu.

Materac dla pary – o czym warto pamiętać?

Oprócz tego, że trzeba przetestować go we dwoje, materac dla pary powinien charakteryzować się cechami, które zapewnią komfort każdemu z użytkowników. Jeśli do tej pory sypialiśmy na starej konstrukcji sprężynowej, to zapewne znamy to uczucie, kiedy w środku nocy partner obraca się na drugi bok, przy okazji wprawiając w ruch cały materac. W takim wypadku warto postawić na materac kieszeniowy, który zamortyzuje ruchy i sprawi, że każda noc będzie spokojna – nawet kiedy nasz partner często kręci się podczas snu.

Warto zwrócić uwagę na różnice wagowe partnerów – jeśli dysproporcja jest znaczna, warto zainwestować w materac wykonany z pianki termoelastycznej, która dopasuje się indywidualnie do każdej sylwetki – np. Rock&Roll, Foxtrot, Tango czy Cha-Cha marki Hilding. Kiedy różnica wagi przekracza 30 kg, powinniśmy zdecydować się na materac dla par o dużej różnicy wagowej, który zapewnia więcej niezależnych punktów podparcia, np. Salsa, Rumba, Flamenco czy Lambada. Wszelkie stosowane informacje na ten temat znajdziemy przy konkretnych modelach materacy.

Co jednak, jeśli mamy zróżnicowane oczekiwania co do twardości materaca? W takim wypadku możemy zdecydować się np. na dwa materace pojedyncze lub model dwustronny o zmiennej twardości. Zróżnicowane opcje to szerokie możliwości personalizacji – warto przetestować wszystkie dostępne modele i wybrać materac lub materace dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, by czerpać z długich godzin snu to, co najlepsze. Pamiętajmy, że wyspani będziemy bardziej pogodni i wypoczęci, a także gotowi na codzienne wyzwania!

Jaki materac wybrać dla alergika?

materac dla alergika

Wybór materaca dla alergika to niełatwa sprawa – niezależnie od tego czy mamy do czynienia z dzieckiem czy osobą dorosłą. Warto zacząć od tego, że taki materac powinien być wykonany z materiału, który zapewnia dobrą wentylację wewnątrz łóżka, dlatego też dobrym wyborem są modele, w konstrukcji których zastosowano pianki wysokoelastyczne, a także lateks, który zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Wszystkie materace marki Hilding charakteryzują się właściwościami antyalergicznymi – dlatego niezależnie od indywidualnych upodobań, co do twardości czy przeznaczenia materaca (dla niemowląt, młodzieży, par, seniorów, osób cięższych czy aktywnych fizycznie), każdy alergik może cieszyć się doskonałą jakością snu i… spokojną nocą.

Zdarza się również, że nasz alergik to osoba szczególnie wrażliwa – warto więc zadbać o to, by wybrany przez nas materac miał odpowiednie atesty (Oeko-Tex) potwierdzające, że został przetestowany w laboratorium pod kątem alergii. W składzie takiego produktu nie powinno być żadnych substancji szkodliwych czy potencjalnie alergizujących. Takie surowe kryteria spełnią między innymi materace medyczne Hilding – to modele Salsa, Rumba, Pasodoble, Makarena i Fandago.

Każdy alergik – mały czy duży – zna dyskomfort związany z uciążliwym swędzeniem nosa, kichaniem, katarem, czasami także kaszlem i innymi objawami towarzyszącymi. Często winę za te przypadłości ponoszą roztocza, których niezwykle trudno jest pozbyć się z przestrzeni domu, a czasami bywa to praktycznie niemożliwe. Możemy jednak walczyć z tym wrogiem, który, choć jest niewidoczny dla naszych oczu, zdecydowanie manifestuje swoją obecność… szczególnie w naszych łóżkach.

Dużą rolę w tej walce odgrywają specjalistyczne pokrowce, które zminimalizują ryzyko wystąpienia alergii i zapewnią zdrowe otoczenie śpiącemu wrażliwcowi. Idealnym rozwiązaniem może okazać się pokrowiec Tencel, którego włókna zapobiegają powstawaniu podrażnień oraz rozwojowi baterii, a także absorbują wilgotność ze skóry śpiącej osoby, kontrolując poziom wilgotności materaca. Świetnie sprawdzi się również pokrowiec Velvet, który niweluje objawy alergii. Jak to możliwe? Materiał zawiera naturalne probiotyki, które stopniowo pękają pod wpływem ciepła i zwalczają alergeny powodujące astmę czy nadwrażliwość na kurz.

Materac dla aktywnych fizycznie – wypoczywaj i działaj efektywniej!

Sportowcy wiedzą, jak ważna jest regeneracja organizmu. Zdrowy sen to istotna część tego procesu, a odpowiednio dobrany materac sprawi, że nawet krótka drzemka pomoże nam efektywnie wypocząć, rozluźnić zmęczone mięśnie i przygotować nas do kolejnych wyzwań. Jak wybrać materac dla osób aktywnych fizycznie?

Dobrze sprawdzają się modele wykonane z elastycznych, przewiewnych pianek – w przypadku materaców Hilding warto zwrócić uwagę na pianki Velvet Touch, HR, Visco czy FloFom (właściwości chłodzące). To materiały termoplastyczne, które reagując na temperaturę ciała, idealnie dopasowują się do każdej krzywizny, przez co niwelują napięcie oraz bóle ramion, barków i karku. Przykładem tego rozwiązania jest materac Conga, który z jednej strony posiada piankę Visco – która rozgrzeje zmęczone mięśnie zimą, a z drugiej FloFom – która ochłodzi je latem. Warto również zwrócić uwagę na modele Dance czy Modern, których konstrukcja zbudowana jest między innymi z pianek HR o podwyższonej twardości.

Wydajny odpoczynek zapewnią nam również materace multipocket, oparte na zwiększonej liczbie sprężynek, która przypadają na 1 m² materaca. Tego typu materac zapewni nam wiele niezależnych punktów podparcia i idealne dopasowanie do wszystkich stref ciała – mięśnie mogą całkowicie się rozluźnić i zregenerować, a my obudzimy się wypoczęci i gotowi do akcji. Szukając materaca dla aktywnych, warto zwrócić uwagę na model Electro, czyli nowoczesny materac hybrydowy, który pozwala na dopasowanie twardości do zmieniających się potrzeb aż na 6 poziomach! Dzięki temu możemy dowolnie modyfikować poziom twardości materaca, a przy tym korzystać z zalet wysokoplastycznych pianek i sprężyn multipocket.

Wybierając materac pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i nie oczekujmy, że rozwiązanie, które sprawdziło się u znajomych, u nas zadziała tak samo dobrze. Zanim zdecydujemy się na zakup – testujmy i próbujmy! W ten sposób znajdziemy produkt idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Komfortowy materac to centrum przytulnej sypialni – sposób na wygodny i zdrowy sen. A wyspani? Mają więcej energii do działania, rozwijają swoje pasje, efektywnie uczą się i pracują… po prostu – mogą więcej!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności