Kupuj szybko i wygodnie meble i dodatki do swojego domu!😍
Schüco Polska
Schüco Polska
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak wybrać dobre okna, by mieć więcej światła i widoku?


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Schüco Polska.


Dostęp do naturalnego światła i czystego powietrza jest niezbędny dla zdrowego i komfortowego mikroklimatu wnętrz. Światło dzienne wpływa korzystnie na wzrok, reguluje dobowy rytm naszego organizmu, wpływa na prawidłową produkcję niektórych hormonów i odpowiedzialnej za odporność witaminy D3. Świeże powietrze natomiast poprawia koncentrację, kondycję płuc i regulację ciśnienia krwi. Odpowiednio zaprojektowane okna i drzwi tarasowe pozwalają wpuścić do wnętrz maksymalną dawkę światła słonecznego i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach.

Nie mniej ważny od naturalnego światła jest widok z okna, który działa relaksująco na wzrok i koi zmysły. W tym kontekście znaczenie ma nie tylko sam rozmiar stolarki, lecz również szerokość profili. Im są węższe, tym proporcjonalnie większa powierzchnia przeszkleń i szersze perspektywy na otoczenie. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego rozwiązania systemowego, jego fachowe wykonanie i montaż. Nie należy zapominać także o komforcie obsługi i bezpieczeństwie. To wszystko zapewniają sprawdzone systemowe technologie i fachowi wykonawcy.

Profesjonalnie wykonana stolarka pozwoli cieszyć się naturalnym światłem i zapewni szersze perspektywy na otoczenie o każdej porze dnia, a jeszcze lepiej, jeśli umożliwi szybkie i komfortowe wyjście na ogród, taras lub balkon. Największe możliwości dają okna i drzwi przesuwne z aluminium lub PVC oferowane przez profesjonalnych producentów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna i drzwi z PVC?

Doświadczeni producenci oferujący energooszczędną stolarkę w klasie Premium podkreślają, że obowiązującym trendem są okna o większych wymiarach niż standardowo. Tego typu stolarka musi być jednak stabilna, właściwie wzmocniona i zamontowana, aby wraz z upływem czasu nie straciła swoich właściwości związanych ze szczelnością, ochroną cieplną czy akustyką.

W energooszczędnych oknach z PVC-U Schüco LivIng zastosowano solidne stalowe wzmocnienia oraz uszczelki z EPDM, które zachowują elastyczność i szczelność przez cały okres eksploatacji oraz zapewniają deklarowaną izolacyjność cieplną w każdym standardzie, nawet pasywnym Uw ≤ 0,8 W/m2K. Optymalną dawkę światła w pomieszczeniach zapewnią okna z wklejaną szybą, które mogą osiągać wysokość nawet do 2,8 m. Nowoczesny wygląd smukłych ram zapewni klasyczny lub zaokrąglony profil w modnej, antracytowej kolorystyce. Wysokie okna można ponadto wyposażyć w transparentne szklane balustrady zintegrowane ze stolarką.

Duże okna to podstawa, jednak imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem zewnętrznym można uzyskać uwzględniając w projekcie tak obecnie modne, wielkoformatowe drzwi tarasowe tworzące szerokie przejście na zewnątrz. Aby nie generowały nadmiernych strat ciepła w sezonie jesienno-zimowym, powinny one odpowiadać tak samo restrykcyjnym wymaganiom energooszczędności, jak okna. Dobrzy producenci oferują fachowe wykonawstwo takiej stolarki w przebadanych systemach zapewniających wysoką izolacyjność cieplną i maksymalną szczelność.

Na przykład energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide mogą osiągać nawet do 6,5 szerokości i 2,8 m wysokości, przy czym w ramie można umieścić aż do czterech skrzydeł w różnych konfiguracjach. Nowoczesne mechanizmy przesuwne pozwalają na łatwą obsługę nawet bardzo ciężkich elementów o wadze do 400 kg. Dzięki innowacyjnym uszczelnieniom drzwi z typową ciepłą szybą dwukomorową mogą osiągać współczynnik Uw = 0,8 W/m2K. Imponujący efekt transparentności zapewni natomiast nowa wersja z ekstremalnie wąskimi ramami o szerokości zaledwie 72 mm.

Stolarka aluminiowa. Doskonałe doświetlenie i panoramiczne widoki

Wyznacznikiem modnej, nowoczesnej architektury są wielkoformatowe okna i drzwi aluminiowe o subtelnie wąskich ramach, które kreują efekt otwartej, przepełnionej światłem architektury. Na przykład w systemie Schüco AWS 75.SI+ produkowane są bardzo ciepłe i szczelne okna, których skrzydła mogą być bardzo szerokie oraz mogą osiągać wysokość nawet 2500 mm.

Efekt maksymalnej transparentności można natomiast uzyskać, stosując okna z ukrytym skrzydłem,np. w wersji panoramicznej Schüco AWS 75 PD.SI z najwęższymi na rynku ramami o widocznej szerokości nawet 55 mm! Profesjonalni wykonawcy mogą realizować w tym systemie okna o przykładowych maksymalnych wymiarach skrzydeł 1000 x 2500 mm lub 1450 x 2100 mm. Produkowane w tych technologiach okna z typowym ciepłym pakietem szybowym osiągają współczynnik przenikania ciepła nawet poniżej Uw=0,9 W/m2K.

Harmonijnym uzupełnieniem nowoczesnych okien będą energooszczędne drzwi balkonowe Schüco AWS 75.SI+ z progiem 0 mm, które tworzą pozbawione barier wyjście na taras lub balkon. Dzięki systemowemu wspomaganiu otwierania i ryglowania obsługa dużych skrzydeł jest szczególnie lekka i może być realizowana nawet przez dzieci czy osoby niepełnosprawne. Innowacyjna konstrukcja odwodnienia i uszczelnienia w parze ze zoptymalizowanymi strefami izolacji pozwoliły na uzyskanie doskonałej wodoszczelności aż do 600 Pa (klasa 9A) i izolacyjności cieplnej nawet poniżej Uw=0,9 W/m2K.

Dostępne są także inne bardzo nowoczesne rozwiązania. Tradycyjną przegrodę z oknami można zastąpić transparentną ścianą,w której skrzydła okienne są niewidoczne i dzięki temu nie ograniczają widoku. W innowacyjnym systemie Schüco FWS 60 CV ramy skrzydła rozwierno-uchylnego o imponującej wysokości nawet do 3,2 metra zostały całkowicie ukryte w wąskim słupie fasadowym. Przykładowy funkcjonalny moduł takiej fasady o wymiarach 1,2 m x 2,5 m z pakietem szybowym Ug=0,7 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Ucw na poziomie aż 0,84 W/m2K.

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwala stworzyć efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem, są drzwi tarasowe z mechanizmem przesuwnym lub podnoszono-przesuwnym w systemie Schüco ASE 80.HI. Profesjonalnie wykonane skrzydła o dużych wymiarach nawet 3,2 x 3,5 lub 3,5 x 3,2 m tworzą złudzenie szklanej ściany, gdyż widoczna strefa ich styku może być zredukowana do zaledwie 40 mm. Ślusarka może spełniać przy tym rygorystyczne kryteria termoizolacyjności nawet w standardzie pasywnym Uw≤0,8 W/m2K.Jeszcze lepszy, panoramiczny efekt zapewniają drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD i ASE 67 PD.

Inteligentne okna i zdrowy dom

Stolarka aluminiowa może znacząco poprawiać komfort przebywania w pomieszczeniach również poprzez regulowanie ich mikroklimatu. Wyposażona w elektroniczne okucia połączone z siecią czujników samodzielnie realizuje np. zadanie krótkotrwałego wietrzenia czy nocnego schładzania pomieszczeń. Czujniki temperatury i dwutlenku węgla czuwają nad jakością powietrza, a w razie potrzeby dają impuls do zamknięcia lub otwarcia okien.Stolarkę można obsługiwać zdalnie, np. za pomocą smartfonu lub polecenia głosowego, a także manualnie – używając przycisku na klamce okna lub skrzydle drzwi przesuwnych.

Bardziej zaawansowane funkcje oferuje system wentylacji i filtracji powietrza VentoLife. Rozwiązanie w postaci kasety integrowanej z oknami AWS posiada wielowarstwowy filtr, który usuwa z napływającego powietrza zewnętrznego nawet 99,9% szkodliwych substancji łącznie z najmniejszymi drobinami o wielkości 1 μm.W razie niekorzystnych warunków pogodowych przełącza się na tryb zamknięty i filtruje powietrze tylko wewnątrz pomieszczenia.Sprawdzone firmy oferujące fachowy serwis i doradztwo pomogą dobrać indywidualnie dopasowane rozwiązanie.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Schüco Polska.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Niebieska kuchnia – 4 pomysły, jak sprawić, by była piękna

Niebieska kuchnia – 4 pomysły, jak sprawić, by była piękna

Sponsorowane Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Wrocław! Aż 300 wystawców i najlepszy polski design już w ten weekend w Hali Stulecia

Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Wrocław! Aż 300 wystawców i najlepszy polski design już w ten weekend w Hali Stulecia

Jak dobrać kolor fotela do kanapy?

Jak dobrać kolor fotela do kanapy?

Komody białe: Sposób na jasne i przestronne wnętrze

Komody białe: Sposób na jasne i przestronne wnętrze

Sponsorowane Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Warszawę! Największe targi designu już 23-24 września

Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Warszawę! Największe targi designu już 23-24 września

Komody z szufladami. Maksymalizacja przestrzeni i organizacji

Komody z szufladami. Maksymalizacja przestrzeni i organizacji

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.