Szukasz pomysłu na prezent? Dodatki i akcesoria w supercenach!💥
Farby Kabe
Farby Kabe
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Antyrefleksyjna farba do ścian i sufitów – jaką wybrać i jak malować?


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Farby Kabe.


Firma Farby KABE rozwijając i unowocześniając asortyment swoich produktów wprowadziła na rynek nową, przyjazną dla użytkownika farbę antyrefleksyjną - TOP WHITE ANTI-REFLEX.

Biała farba do ścian i sufitów – czym powinna się charakteryzować?

TOP WHITE ANTI-REFLEX jest nowoczesną farbą dyspersyjną do wykonywania estetycznych, białych powłok malarskich w pomieszczeniach „suchych” (jak np.: salony, sypialnie, biura i sale konferencyjne). Szczególnie polecana jest do pierwotnego i renowacyjnego malowania sufitów oraz powierzchni ścian narażonych na niekorzystne oświetlenie. Dzięki wysokiej sile krycia, super białej powłoce i niekapiącej konsystencji pozwala na łatwe i szybkie uzyskanie wysokiego standardu wymalowania. Tworzy głęboko matową powłokę skutecznie niwelującą refleksy świetlne sprawiające wrażenie nierównego podłoża. Przeznaczona jest do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, obiektów służby zdrowia i zakładów przemysłu spożywczego.

Główne korzyści:

 • wysoka jakość powłoki malarskiej;
 • głęboko matowa powierzchnia;
 • barwa super biała;
 • dobre krycie podłoża;
 • niekapiąca konsystencja;
 • odporna na zmywanie i szorowanie (klasa II wg PN-EN 13300);
 • ekologiczna i przyjazna dla ludzi i środowiska
 • na podłoża mineralne i pokryte farbami

Farba może być nanoszona ręcznie oraz natryskowo (metodą airless) na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: powierzchnie betowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz na płytach gipsowo-kartonowych), jak również pokrytych powłoką dyspersyjną lub tynkiem polimerowym. Farba TOP WHITE ANTI-REFLEX jest to produkt ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia (posiada Atest Higieniczny PZH), charakteryzujący się wysoką odpornością na zażółcenie i na szorowanie na mokro oraz przyjemną aplikacją. W przypadku zastosowania farby na podłożach chłonnych lub niejednorodnych, podłoże należy zagruntować podkładem AQUALIT.

Jak pomalować sufit na biało, aby uzyskać jednolitą powłokę?

Potrzeba diametralnej zmiany i odświeżenia otaczającej nas przestrzeni niejednokrotnie prowadzi do gruntownego remontu. Ważne przy tym jest aby wszystkie prace wykonać zgodnie ze sztuka budowlaną i nie popełnić na tym etapie żadnego błędu.

W przypadku odświeżania sufitu który był już wcześniej malowany należy zawsze pamiętać o umyciu i odtłuszczeniu powierzchni przy użyciu wody z dodatkiem preparatu CLEANFORCE lub mydła malarskiego. Jeżeli mamy problem z usunięciem zabrudzeń lub plam z nikotyny, sadzy lub po zaciekach wodnych (zalaniach) należy wcześniej wykonać podkładową powłokę malarską przy użyciu farby izolującej MILAMAT. Natomiast gdy na suficie były wcześniej stosowane kredujące farby klejowe lub wapienne trzeba je przed malowaniem bezwzględnie usunąć. Gdy planujemy malować nowe lub niemalowane podłoża mineralne najlepiej je zagruntować podkładem wypełnionym AQUALIT.

Jedynym wyjątkiem jest farba dyspersyjno-krzemianowa AQUATEX, która nie wymaga gruntowania czy białkowania podłoży mineralnych przed malowaniem. Nie trzeba też gruntować powierzchni pokrytych farbą dyspersyjną (emulsyjną, akrylową, lateksową lub winylową) o niskiej chłonności (tak powłoka po zroszeniu wodą nie namaka). Ponadto przed nanoszeniem nowej farby na starą powłokę malarską należy sprawdzić czy nie widać ciemniejszych pasów tzw. „smug”, co jest najczęściej związane z występowaniem nierównomiernej faktury powłoki malarskiej. W przypadku występowania takiego efektu istniejącą powłokę należy zmatowić drobnym papierem ściernym o granulacji 180÷200 i odpylić. Wykonanie powyższego zabiegu jest konieczne ponieważ istniejące zgrubienia faktury powłoki malarskiej, mają tendencję do wzmacniania wraz z nanoszeniem kolejnych warstw farby.

farba do ścian i sufitów

Kiedy mamy już przygotowane podłoże możemy przystąpić do odpowiedniego rozcieńczenia farby. W tym celu należy dodać do farby stosowanej do pierwszego malowania 10% obj. czystej wody, zaś farby do drugiego 5% obj. wody. Przed rozpoczęciem aplikacji farby należy sprawdzić warunki panujące w pomieszczeniu. Temperatura powietrza powinna być w przedziale od +5°C do +25°C, a wilgotność powietrza poniżej 70%. Jednak należy unikać nanoszenia farby przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza, ponieważ powoduje do zbyt szybkie wysychanie farby i nierównomierny wygląd powłoki malarskiej. Takie niekorzystne warunki często występują w pomieszczeniach ogrzewanych w okresie zimowym. Dlatego zaleca się aby przed rozpoczęciem malowania przewietrzyć pomieszczenie i obniżyć temperaturę powietrza do ok. 18°C.

Jak mamy już odpowiednio przygotowane podłoże i warunki aplikacji to możemy przystąpić do malowania. W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębny fragment architektoniczny w jednym cyklu roboczym, materiałem pochodzącym z tej samej partii produkcyjnej. Gotową do użycia farbę nanosimy na podłoże w 2 warstwach, przy czym drugą warstwę dopiero nanosimy po wyschnięciu pierwszej warstwy, co zwykle trwa ok. 4 godzin.

Do nanoszenia farby na podłoże należy używać profesjonalnych wałków malarskich z długim włosiem. Zalecamy zastosowanie wałka z runa owczego o długości włosia 18 mm. Ten rodzaj wałków wyróżnia się wysoką chłonnością, kryciem i wydajnością oraz mniejszym rozpryskiwaniem farby i łatwym myciem. Większa chłonność wałka sprawia że mniej czasu zajmuje nakładanie farby, co pozwala szybciej i łatwiej nanosić farbę na malowane podłoże.

Po naniesieniu farby narzędzia należy umyć w cieplej wodzie. Nowo wykonaną powłokę malarską do należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, pamiętając aby wietrzyć malowanie pomieszczenia aż do zaniku specyficznego zapachu farby. Na koniec pozostaje nam cieszyć się z własnoręcznie wykonanych prac i z estetycznej powłoki malarskiej.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Farby Kabe.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Biel na ścianie – sprawdź wszystkie zalety ponadczasowego koloru

Biel na ścianie – sprawdź wszystkie zalety ponadczasowego koloru

Sponsorowane Farba lateksowa odporna na zabrudzenia i częste mycie – jaką wybrać?

Farba lateksowa odporna na zabrudzenia i częste mycie – jaką wybrać?

Sponsorowane Beton architektoniczny na ścianie. W jakich wnętrzach go zastosować?

Beton architektoniczny na ścianie. W jakich wnętrzach go zastosować?

Sponsorowane Jak kolor wpływa na samopoczucie? Sprawdź i wybierz idealne barwy do swojego mieszkania

Jak kolor wpływa na samopoczucie? Sprawdź i wybierz idealne barwy do swojego mieszkania

Sponsorowane Profesjonalne farby do zadań specjalnych – odkryj ich właściwości!

Profesjonalne farby do zadań specjalnych – odkryj ich właściwości!

Sponsorowane Wpływ kolorów na wnętrza – co musisz wiedzieć, zanim pomalujesz ściany?

Wpływ kolorów na wnętrza – co musisz wiedzieć, zanim pomalujesz ściany?

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

 • Informacje o promocjach
 • Rankingi produktów
 • Najnowsze trendy
 • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.