Produkty Homla od dziś na Homebook – zobacz ofertę!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Jaki osprzęt elektryczny wybrać? Sprawdź zalety gniazdek i włączników polskiego producenta

Urządzając dom czy mieszkanie zwracamy uwagę na wiele elementów wyposażenia pomieszczeń. Zarówno architekci wnętrz jak i sami inwestorzy mają dzisiaj ogromne możliwości wyboru w zakresie wyglądu produktów, ich funkcji i ceny. Choć przeglądanie i porównywanie wielu alternatyw bywa utrudnieniem, docelowo umożliwia dopasowanie konkretnych produktów do koncepcji projektanta czy oczekiwań samych mieszkańców i użytkowników. By nie pogubić się w gąszczu różnych ofert, warto postawić na sprawdzone rozwiązania na przykład rodzimych producentów.

Gniazdka i włączniki, które dopasują się do każdego wnętrza

Gniazdka i włączniki MINI są serią podtynkową, którą można dopasować prawdopodobnie do każdego wnętrza. Ramki uniwersalne, możliwe do montażu zarówno w pionie jak i w poziomie, mają niewielkie rozmiary, co rozwiązuje problem braku miejsca na osprzęt w mniejszych pomieszczeniach. Kompaktowe wymiary osprzętu MINI sprawiają również, że jest to dyskretny detal obecny we wnętrzu, który uzupełnia wystrój, nie odwracając uwagi od bardziej znaczących elementów dekoracyjnych, obecnych na ścianach w wielu domach, jak tapety w ciekawy wzór, obrazy czy fotografie w ramkach. Obecność gniazdek i włączników MINI nie wprowadzi chaosu do koncepcji architektonicznej projektanta, może natomiast bardzo skutecznie zaakcentować pewne wątki kolorystyczne, którymi architekci często urozmaicają wnętrze.

Osprzęt elektryczny w modnej odsłonie – jakie kolory wybrać?

Mechanizmy gniazd i łączników oraz ramki uniwersalne MINI występują w 7 kolorach: biały, srebrny metalik, grafitowy,szary mat, grafitowy mat, czarny mat oraz złoty. Inwestor czy architekt ma możliwość dopasowania do konkretnych wnętrz mechanizmów i ramek w tym samym kolorze, ale może również pokusić się o połączenie mechanizmu z innym kolorem ramki, np. do białych włączników i gniazdek pasują ramki w kolorach szary mat czy grafitowy mat. Do odważniejszych połączeń należą kombinacje kolorystyczne czarnego matu z kolorem złotym lub białego ze złotym, w których produkty serii MINI świetnie się prezentują.

Istnieje jeszcze trzecia możliwość uzyskania znakomitego wyglądu produktu finalnego na ścianie. W ramach serii MINI istnieje możliwość zmiany koloru ramki pośredniej. Montując ramki uniwersalne z mechanizmami osprzętu w tym samym kolorze, można dokupić osobno ramki pośrednie w innym kolorze, który zostanie tym sposobem delikatniej zaakcentowany i może stanowić świetne uzupełnienie kolorystyczne całego pomieszczenia. Ramki pośrednie występują we wszystkich kolorach mechanizmów serii MINI oraz dodatkowo w 12 kolorach pastelowych: pudrowy róż, liliowy, lawendowy, kanarkowy, miętowy, lodowy błękit, lazurowy, czekoladowy, wrzosowy i niezwykle modny w ostatnim czasie kolor szmaragdowy.

Różne funkcje osprzętu elektroinstalacyjnego

Seria MINI składa się z różnych kategorii produktów od łączników do skomplikowanej elektroniki. Mechanizmy spełniają ponad 90 różnych funkcji w zależności od potrzeb. Pełen przekrój możliwości serii można odnaleźć na stronie producenta: www.karlik.pl.

włączniki

Inne artykuły w tej kategorii