Czego szukasz?
Zobacz także
RIHO
RIHO
Opublikowany:  

Nowoczesna łazienka – jaką wannę wybrać? Przegląd modeli

Wanna to ważny element wyposażenia łazienki. Jej wygląd może bowiem wpłynąć na wystrój i charakter całego pomieszczenia. Wspólnie z marką RIHO podpowiadamy jaką wannę wybrać do nowoczesnych, designerskich pokojów kąpielowych.

Urządzanie nowoczesnej łazienki to nie tylko dobór kolorów, faktur i dodatków, ale i całej łazienkowej ceramiki, w tym przede wszystkim wanny. Warto się natomiast wyzbyć przeświadczenia, że jest ona mało ważnym elementem (ot tak zwykłym miejscem do kąpieli). W rzeczywistości stanowi ona najważniejszy element w łazience, który często zajmuje w niej najwięcej przestrzeni i przez to nierzadko przykuwa wzrok jako pierwszy. Swoim kształtem i ogólnym wyglądem może zaś przesądzić o całym wystroju domowego SPA. Natomiast czasy, gdy wszystkie wanny wyglądały tak samo, dawno już minęły. Obecnie można wybierać w setkach różnych modeli, które różnią się od siebie m.in. kształtem, kolorem, rodzajem montażu i ogólną konstrukcją.

oryginalna wanna do łazienki
Wanna Kansas Plug&Play

Wanny Plug& Play – najlepszy wybór do nowoczesnego wnętrza!

Wspólnie z marką RIHO przygotowaliśmy przegląd najlepszych wanien do łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu. Wśród nich znalazły się modele z serii Plug&Play – jest to niespotykana dotąd linia wanien, idealnie wpasowująca się w łazienkowe wnętrza. Ich największą zaletą jest nowatorska konstrukcja, która składa się z wzmocnionego akrylowego panelu zintegrowanego z misą wanny, tak by wspólnie tworzyły jednolitą całość bez widocznych połączeń. Nic zaś tak dobrze nie uświetni nowoczesnego wnętrza, jak efektowna kompozycja z użyciem wanny o unikalnych kształtach.

Jednakże nie tylko wygląd jest zaletą wanien Plug&Play. Posiadają one wszystkie cechy, które ułatwią instalację oraz codzienne użytkowanie tak ważne dla wyposażenia łazienek:

  • łatwe i szybkie w montażu, wystarczy zamontować i podłączyć syfon, a następnie zasilikonować brzegi wanny, bez konieczności obudowywania wanny kafelkami,
  • ich prosta budowa, pozbawiona spoin, fug i uszczelnień, ułatwia utrzymanie higieny,
  • zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów, a panel wzmocniono od środka solidną płytą i elementami stalowymi,
  • innowacyjna konstrukcja zapewnia dodatkową izolację cieplną oraz akustyczną.

Co ważne, wanny Plug&Play występują aż w 13 różnych modelach, a dzięki temu każdy z łatwością dobierze wannę idealną dla siebie, dopasowaną do wystroju swojej łazienki.

Wanna prostokątna

Nowoczesne wnętrza kochają styl minimalistyczny, który nie tak dawno zawitał również do łazienek. W pomieszczeniach wolnych od przepychu i chaosu, najlepiej sprawdzą się proste, prostokątne wanny bez zbędnych zdobień i dodatkowych elementów. Idealnym przykładem takiej wanny jest model Lazy – zaprojektowany do komfortowego odpoczynku. Kąpiel w tej wannie to okazja do wygodnego relaksu, dzięki pochylonej i odpowiednio wyprofilowanej części pod plecy.

Jeśli szukamy minimalistycznego wyposażenia do domowego SPA, również prostokątna wanna Lugo sprawdzi się doskonale. Jej konstrukcja jest prosta, ale jednocześnie bardzo oryginalna, a dzięki temu uświetni każdą minimalistyczną łazienkę. Nieco innym, bardziej designerskim wariantem jest prostokątna wanna Still Square, która będzie pięknie prezentować się jako główne wyposażenie nowoczesnego pokoju kąpielowego. Warto również zwrócić uwagę na klasyczny model Linares, którego subtelnie zaokrąglony rant doda każdej aranżacji lżejszego charakteru.

Alternatywą dla najbardziej klasycznych modeli prostokątnych wanien jest Still Showerwanna dedykowana do zabudowy ze strefą prysznicową. Po dodaniu parawanu nawannowego część z prysznicem odgradza przejrzyste szkło, które z pewnością spełni nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną, uświetniając modernistyczne wnętrze.

Wanny asymetryczne i narożne

W nowoczesnych aranżacjach bardzo często goszczą występujące w rozmaitych wersjach figury geometryczne i asymetryczne kształty. Oryginalną formę może przyjąć także wanna do łazienki, która – poprzez swoją nietuzinkowość – nada charakteru całemu wnętrzu.

Wanny Delta i Yukon to natomiast ciekawe połączenie owalnej misy wanny z obudową składającą się z prostych rantów. Ta nietuzinkowa kompozycja to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością i prezentuje się naprawdę spektakularnie. Podobnym wzornictwem wyróżnia się również model Geta, którego wnętrze jest jednak nieco bardziej prostokątne. Dzięki różnorodności dostępnych modeli asymetrycznych, każdy może wybrać odpowiednią wannę do swojej łazienki. W wymienionych trzech modelach wydzielona jest strefa prysznicowa, którą można uzupełnić o osobny parawan nawannowy i w ten sposób stworzyć zestaw typu „2w1”.

Podobnie jak w przypadku klasycznych wanien, również modele umieszczane w narożniku łazienki występują w różnych formach i kształtach. Do nowoczesnej łazienki można wybrać tradycyjny model, taki jak wanna Austin czy Still Smart lub bardziej oryginalną propozycję, typu Doppio. Wszystkie z nich przyjmują ciekawe kształty, które będą stanowić efektowny motyw dekoracyjny w niebanalnym i unikatowym wnętrzu.

Do łazienek o mniejszej powierzchni najlepiej wybierać wanny narożne, czyli te, które dwoma bokami przylegają do dwóch prostopadłych ścian. Pozwolą one na zaoszczędzenie cennych centymetrów, a jednocześnie zapewnią wysoki komfort użytkowania. Wanna narożna może stanowić także ciekawy (i ważny) element we wnętrzu, którego wystrój bazuje na zachowaniu symetrii.

Idealnym przykładem wanny w oryginalnym stylu są też designerskie modele Kansas oraz Winnipegsześciokątne wanny z owalnymi misami, a dodatkowo w przypadku Winnipeg – z komfortowym siedziskiem. Choć te oryginalne wanny mogą przypominać nieco swoim kształtem element scenerii filmu science fiction, to są wyborem, który perfekcyjnie wpasuje się w każdą nowoczesną aranżację łazienkową.

Ze względu na swoją budowę, wanny narożne są często na końcach rantów wyposażone w dodatkową powierzchnię, tworzącą płaszczyznę na wzór półki. Ta dodatkowa przestrzeń umożliwia ustawienie w tym miejscu produktów codziennego użytku lub łazienkowych dekoracji.

Wanna może stanowić zarówno dopełnienie całej aranżacji łazienki, jak i najważniejszy jej element. W jednym i drugim przypadku jej wygląd powinien być dopasowany do stylu, w jakim urządzone zostało całe pomieszczenie. Do nowoczesnych wnętrz najlepiej wybierać modele o nieoczywistych kształtach i konstrukcjach, które świetnie sprawdzą się tworząc najmodniejsze aranżacje.


Inne artykuły w tej kategorii