Kompakt WC w łazience – poznaj 5 powodów, dlaczego warto go wybrać!

Miska WC to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Z jednej strony musi spełniać swoje podstawowe funkcje i być dopasowana do pomieszczenia pod kątem parametrów technicznych, z drugiej – powinna dopełniać charakter aranżacji. W tej kategorii od kilku lat największą popularnością wyróżniały się sedesy podwieszane, w których ukryty system montażu zapewniał wysoką estetykę przestrzeni, a pozbawienie muszli rantu wiązało się z higieną i ograniczeniem występowania zarazków. Konkurencją dla toalet wiszących są kompakty WC, czyli miski zintegrowane ze zbiornikiem na wodę. Dlaczego warto w nie zainwestować? Poznajcie 5 powodów!

łazienka nowoczesna, zielona łazienka, WC kompakt w łazience

1. Pasuje do każdego stylu

Czasy, kiedy strefa WC była tylko praktyczną częścią łazienki albo nawet osobnym pomieszczeniem oddzielonym od wanny czy kabiny prysznicowej już dawno minęły. Obecnie wygląd wybieranych sanitariatów jest tak samo ważny, co ich funkcjonalność, a stylistyczne dopasowanie muszli klozetowej do wystroju jest gwarantem stworzenia harmonijnej koncepcji. W tę ideę wpisują się też WC kompakty, które już nie kojarzą się z tradycyjnym podejściem do urządzania. Takie toalety mogą być też częścią projektu o minimalistycznym sznycie. Dowodem tego jest Cersanit Cersania o prostym, oszczędnym designie, który stanowi uniwersalne dopełnienie każdego stylu – zarówno modernistycznego, jak i skandynawskiego czy loftowego.

WC kompakt, miska WC stojąca, miska Wc do łazienki

Zredukowane wzornictwo WC kompaktów Cersanit Cersania to przykład podążania z duchem czasu. Zaoblone linie, tworzące uniwersalną konstrukcję sedesu, pasują do wielu aranżacji i gwarantują ich estetyczne zwieńczenie. Stworzą świetny duet zarówno z umywalkami nablatowymi o prostokątnym kształcie, jak i owalnymi misami zintegrowanymi z szafką. Te możliwe połączenia stylistyczne ułatwia fakt, że kompakty WC Cersanit Cersania są kompatybilne z innymi seriami producenta, co otwiera niezliczoną ilość kombinacji!

Zobacz kompakty WC Cersanit Cersania >>

2. Jest łatwy w montażu

Zaletą kompaktu WC jest łatwiejszy montaż. Z instalacją tego typu sanitariatów poradzi sobie każdy laik, czego nie można powiedzieć o sedesach podwieszanych, które najczęściej stanowią wyzwanie dla domowego majsterkowicza, bo wymagają zabudowy z karton-gipsu, wykorzystania stelaża podtynkowego i przeprowadzenia prac murarskich. WC kompakt można podłączyć samodzielnie przy pomocy podstawowych narzędzi oraz części, które dołączone są do zakupionego zestawu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać przed zakupem miski ustępowej, jest dopasowanie odpływu wody do rodzaju podejścia kanalizacyjnego.

Jeśli podejście kanalizacyjne znajduje się w ścianie, rozwiązaniem, które zda egzamin celująco, jest tzw. miska typu poznańskiego z odpływem poziomym, taka jak Cersanit Cersania. Gdy z kolei instalacja prowadzona jest od dołu, czyli od podłogi, należy zainstalować kompakt z tzw. odpływem warszawskim (pionowym) i doprowadzeniem wody z boku zbiornika, jak np. sedes Cersanit Arteco, który również wyróżnia się uniwersalnym designem pasującym do większości kierunków wnętrzarskich.

łazienka w stylu skandynawskim, miska WC stojąca, WC kompakt

3. To sposób na ekologiczną łazienkę

ekologia w łazience, miska Wc oszczędająca wodę, miska Wc do łazienki

Standardowe WC wyposażone są w jeden zbiornik spłukujący o pojemności 6 litrów, co wiąże się z bardzo dużym zużyciem oraz zdecydowanie wyższymi rachunkami. Nie oznacza to, że każdy kompakt WC cechują takie parametry! W Cersanit Cersania zastosowano praktyczne udogodnienie; dwudzielny system spłukiwania, czyli spłuczki, które pozwalają na oszczędne wykorzystanie wody. Składają się na niego dwa przyciski, z których jeden uruchamia większy strumień, zużywający 6 litrów wody, a drugi jedynie 3 litry. Takie spuszczanie połową wody ze zbiornika lub całą przekłada się na racjonalne korzystanie z WC i realnie wpływa na zmniejszenie wydatków z domowego budżetu!

4. Kosztuje mniej niż toaleta podwieszana

Ekonomiczne przesłanki związane z zakupem kompaktów WC wiążą się nie tylko z codziennymi oszczędnościami. Sedesy ze zintegrowanym zbiornikiem to również znacznie korzystniejsze cenowo alternatywy. Kosztują mniej niż toalety podwieszane (zwłaszcza jeśli chodzi o miski bezkołnierzowe) i nie wymagają komplementowania dodatkowych elementów niezbędnych do montażu, zakupu stelaża czy stawiania ścianki z karton-gipsu. Niższa cena wcale nie oznacza też braku praktyczności, bo w Cersanit Cersania wykorzystano innowacyjny system SimpleOn, który zapewnia zarówno wyższy stopień higieny, jak i mniej kłopotu z usuwaniem zabrudzeń, a cały zestaw składa się nie tylko ze zbiornika zintegrowanego z muszlą. W jego skład wchodzą również zawory, elementy montażowe oraz wolnoopadająca deska duroplastowa typu SLIM, która wyposażona jest w system łatwego wypinania.

miska WC stojąca, WC kompakt, WC Cersanit, miska WC do łazienki

5. Zapewnia wysoki poziom higieny

Tym, co przekonuje do zakupu misek podwieszanych, jest innowacyjny system bezkołnierzowy. Toalety pozbawione rantu gwarantują maksymalną higieniczność, a wyeliminowanie trudnodostępnych zakamarków to sposób na łatwe i szybkie czyszczenie oraz mniej zużytych środków chemicznych. Kompakty WC nie pozostają jednak w tyle, bo także dostępne są w funkcjonalnej postaci SimpleOn, marki Cersanit. Charakterystycznym elementem WC Cersania jest wyprofilowanie wnętrza sedesu, które polega na zredukowaniu kołnierza i pozostawieniu go wyłącznie w tylnej części miski, tworząc w ten sposób ceramiczny „język”.

SimpleOn od Cersanit to także innowacyjny system dystrybucji wody. Strumień w momencie naciśnięcia spłuczki wypływa w przeciwne strony, dokładnie okrążając wnętrze sedesu i myjąc precyzyjnie każdy milimetr ceramiki. Dzięki temu wszelkie bakterie, kamień i nagromadzone zanieczyszczenia są w mig usuwane, a to przekłada się na szybsze sprzątanie, większą higienę i mniejsze zapotrzebowanie na inwazyjne detergenty.

Mimo dużej popularności sedesów podwieszanych kompakty WC wciąż mają swoje grono zawodowych użytkowników. Do ich zakupu przekonują niższa cena, prosty montaż, modny design i przede wszystkim praktyczność. To toalety wyznaczające wysoki standard higieny w łazience, ułatwiają sprzątanie i realnie wpływają na obniżenie rachunków.

>> CERSANIT <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze