Sprawdzone sposoby na luksusowe wnętrze – wykorzystaj je w aranżacji domu

Luksus nie ma definicji, choć wielu tym terminem określa przesadnie zaaranżowane i pełne przepychu pomieszczenia. Ekskluzywność może jednak przybierać całkowicie inne oblicze – nowoczesne, minimalistyczne i przytulne. Taki rezultat osiągnęły architekt Joanna Ochota oraz Creative Designer Agnieszka Gradoń-Murek, projektując dom w Sosnowcu na Śląsku. Reprezentacyjna rezydencja wzbogacona rozwiązaniami klasy premium firmy ernestrust, wypełniona wyselekcjonowanymi materiałami i dodatkami to recepta na gustowny azyl w eleganckim wydaniu. Zobaczcie!

styl nowoczesny w kuchni, luksusowa kuchnia, kuchnia z wyspą, biała kuchnia

Barwna uczta dla oczu

Projektowanie luksusowej aranżacji zaczyna się od wyboru kolorów, kształtów, materiałów oraz faktur, które staną się tłem codzienności. W domu w Sosnowcu przestrzeń tę wypełniają ponadczasowe zestawienia odcieni; bieli potęgującej wrażenie przestronności, drewna ocieplającego wystrój oraz kontrastującej czerni, która nie tyle dodaje całości wyrazistości, ile jest gwarancją eleganckiego zwieńczenia koncepcji. Taka mieszanka to z jednej strony zabawa proporcjami i sposób na różnicowanie powierzchni. Z drugiej natomiast to gama kolorów będących ucztą dla oczu, która daje poczucie obcowania z naturą i zapewnia harmonię.

Przeważająca biel i jasne wykończenie podłogi optycznie powiększają przestrzeń, a efekt ten podkreśla minimalistyczna zabudowa kuchenna ernestrust o matowym wykończeniu. Jej gładkie fronty nie odwracają uwagi od dekoracyjnych elementów, takich jak pionowe uchwyty wykonane ze szczotkowanego mosiądzu. Te detale wizualne podwyższają pomieszczenie i stanowią łącznik otwartej reprezentacyjnej strefy dziennej. Zastosowano je również nad kominkiem, gdzie są atrakcyjnym niuansem wybijającym się na tle atłasowej czerni ściany telewizyjnej.

czarna ściana w salonie, elegancki salon, luksusowy salon, salon z kominkiem i TV

Meble więcej niż oryginalne

Eleganckie wnętrza cechują równowaga i umiar – nie tylko w zakresie kolorów i materiałów. To również wyznacznik projektowania mebli, które muszą łączyć modny design z ergonomią. Istotny jest w nich też element oryginalności, który przesądza o kreatywności domowników, ich indywidualnym podejściu do życia i nieschematycznym myśleniu. Tę ideę doskonale oddaje program wzorniczy Q7 marki ernestrust, gdzie proste, oszczędne w detale wzornictwo – powstałe z połączenia naturalnych materiałów i achromatycznych barw – zyskuje niebanalność za sprawą pomysłowych rozwiązań. Mowa m.in. o monolitycznej wyspie, która niemal lewituje nad posadzką czy awangardowej szafie w przedpokoju. Jej wisząca szczebelkowa konstrukcja przymocowana do sufitu przykuwa wzrok zaraz po przekroczeniu progu mieszkania.

Zobacz program wzorniczy Q7 >>

Funkcjonalność otulona estetyką

Nietuzinkowym elementem reprezentacyjnego domu na Śląsku jest garderoba w stylu butikowym. To pomieszczenie przesycone klasą prestiżowych hoteli w centrum wielkich metropolii, ale też pełne intymności i kameralnego klimatu, za których obecność odpowiadają subtelne podświetlenia oraz odcienie betonowej szarości i magnetyzującej czerni. Ta fuzja otulona wiązką światła zapewnia przejrzystość przestrzeni i ułatwia przechowywanie, a rezultat ten potęgują otwarte szafy i szuflady z organizerami. Dzięki temu mieszkańcy mają swobodny dostęp do ubrań, biżuterii i dodatków.

Stylowe części wspólne

Luksusu nie da się podporządkować konkretnemu kierunkowi aranżacyjnemu. Takie wnętrza mogą być pełne klasyki, prostoty scandi, oszczędności minimalizmu. Mają w sobie nutkę glamour i dawkę modernistycznego luzu. To niesztampowa kompozycja złożona z wielu inspiracji, której elementy wspólne znajdują się w każdym pomieszczeniu. W przypadku łazienki w eleganckiej rezydencji na Śląsku są nimi zabudowa meblowa ernestrust i podstawowa kolorystyka, która wprowadza harmonię do ogólnego odbioru aranżacji. Minimalistyczne wyposażenie stanowi kontynuację zredukowanego designu i przesądza o całkowitej spójności.

luksusowa łazienka, marmur w łazience, biało-czarna łazienka

Wspólnym mianownikiem luksusowych realizacji są również naturalne materiały oraz rozwiązania je imitujące. To nie tylko drewno, lecz także kamień, beton czy marmur – jak w przypadku łazienki projektu z wykorzystaniem zabudowy Q7 od ernestrust. Wielkoformatowe płytki przypominające prawdziwe struktury szlachetnej skały zajmują miejsce na podłogach, a także zdobią płaszczyzny ścian, stanowiąc przeciwwagę dla białej armatury i czarnych mebli oraz akcentów dekoracyjnych.

Strefy praktyczne, ale z polotem

W luksusowym domu na Śląsku istnieją również takie strefy, w których ekskluzywność i elegancja nie zdają egzaminu. Nie pasują do męskiego azylu pełnego akcesoriów motoryzacyjnych czy ogrodowych narzędzi. To przestrzenie takie jak garaż, które muszą gwarantować przede wszystkim funkcjonalność. W tym przypadku projektantki postawiły na totalny minimalizm. Gładkie fronty zabudowy nie dość, że nie sprawiają kłopotów z utrzymaniem czystości, to też doskonale korespondują z surową posadzką, a ogromna liczba szafek pozwala na schowanie wszelkich mniej i bardziej potrzebnych rzeczy bez tworzenia niepotrzebnego bałaganu.

garaż, nowoczesny garaż, meble do garażu

Elegancja dla najmłodszych

Pomieszczeniem, gdzie luksus występuje w zupełnie innej postaci, jest także bawialnia dla dzieci. To kraina beztroski, która zmienia się wraz z wiekiem malucha. W tym przypadku tłem tych metamorfoz również jest minimalizm, jednak hasło less is more niekoniecznie oznacza ascetyczną celę. W domu w Sosnowcu stanowi ono nawiązanie do innych pomieszczeń i zarazem pobudza wyobraźnię. To funkcjonalność w estetycznym wydaniu: ukryte szafki i schowki gwarantują wizualną czystość, gładkie ściany i fronty nie „kłócą się” z toną zabawek, a jednolite kolory są uniwersalnym sposobem na to, by królestwo przedszkolaka bez większych kosztów przeobraziło się w prywatne lokum pierwszoklasisty.

pokój dziecka, jak urządzić pokój dziecka, meble do pokoju dziecięcego

Wnętrzarski luksus jest wypadkową piękna, jakości oraz funkcjonalności, co znakomicie widać w rezydencji w Sosnowcu. Piękno urzeczywistnia harmonijne połączenie kolorów i naturalnych materiałów, a jakość oraz funkcjonalność są zasługą zabudowy meblowej ernestrust. Taka kombinacja daje poczucie ekskluzywności – niezależnie od stylu panującego w mieszkaniu, jego wielkości czy przeznaczenia.

>> ernestrust <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze