Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
KLUDI
KLUDI
Opublikowany:  

Na jakie baterie kuchenne postawić? 7 funkcji, które będą pomocne na co dzień

W niektórych pomieszczeniach funkcjonalność odgrywa najistotniejszą rolę. Dzięki niej można żyć oszczędniej i bardziej komfortowo. Kuchenne wnętrza są tego doskonałym przykładem — zwłaszcza w kontekście armatury. W poniższym artykule przedstawiamy zatem baterie kuchenne, które cieszą oko świetnym designem i jednocześnie sprawiają, że ich użytkowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

1. Funkcja regulująca moc strumienia wody

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak istotne jest natężenie strumienia wody w baterii kuchennej? Czasem bardziej przydaje się przecież mocny strumień, którym w kilka chwil możesz napełnić naczynie, a innym razem delikatny natrysk, perfekcyjnie zraszający chrupiące liście sałaty. Designerzy KLUDI postanowili zatem zaprojektować baterię, dzięki której możesz swobodnie dobrać strumień do aktualnie prowadzonych prac kuchennych. A wszystko to przy pomocy jednego, ergonomicznego przełącznika wmontowanego w wylewkę baterii.

2. Ergonomiczna, wyciągana wylewka

Baterie kuchenne mogą być również wyposażone w wyciąganą wylewkę lub rączkę natrysku. One również znacząco zwiększają zasięg strumienia wody, zapewniając pełną swobodę ruchów. Wysięg wylewki to aż 70 cm, a jej kształt pozostaje w pełni ergonomiczny. Takie rozwiązanie pozwala np. wygodnie napełniać naczynia znajdujące się poza zlewozmywakiem czy wygodnie opłukać nawet duże garnki, w dużej mierze ułatwiając wszelkie kulinarne szaleństwa. Podobną funkcję odnajdziesz m.in. w seriach: KLUDI E-GO, KLUDI MX czy KLUDI BINGO STAR. Warto również wspomnieć o sprytnej wylewce teleskopowej w serii KLUDI L-INE, którą można nie tylko wysunąć na 70 cm, ale również z łatwością zablokować.

3. Zlewozmywak pod oknem? To możliwe!

Wiele osób marzy o zlewozmywaku usytuowanym tuż pod oknem. Nic w tym jednak dziwnego — to rozwiązanie niezwykłe designerskie, które pozwala na wyglądanie przez szybę podczas mycia naczyń. Niestety, kształt niektórych baterii nie pozwala później na swobodne otwarcie i umycie okna. Z taką właśnie myślą projektanci KLUDI opracowali specjalne złącze Bajonett, znajdujące się u podstawy baterii. Wystarczy jeden ruch ręką, aby wyciągnąć baterię z cokołu i odłożyć na bok. Wyciągane wężyki są niezwykle trwałe, bo wzmocnione oplotem ze stali nierdzewnej, dlatego nie należy martwić się o ich solidność.

4. Połączenie baterii kuchennej z innym urządzeniem

Designerzy KLUDI jako pierwsi na rynku, wprowadzili funkcjonalne przyłącze Multi, które pozwala na dowolne sterowanie dopływem wody pomiędzy rozmaitymi kuchennymi urządzeniami. Aby było to przyłącze w pełni bezpieczne, dopływ wody jest otwierany i zamykany osobnym zaworem. Na czym dokładnie polega ta funkcjonalność? Dzięki przyłączu Multi możesz połączyć baterię kuchenną np. ze zmywarką lub pralką. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, które pozwala na odcięcie dopływu wody jednym ruchem ręki. Zawór został umiejscowiony u podstawy baterii, dlatego jego użytkowanie okazuje się szalenie wygodne!

5. Nowoczesne baterie elektroniczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy szczególnie cenią sobie nowoczesne rozwiązania, stworzona została linia armatury kuchennej KLUDI E-GO z wbudowanym elektronicznym czujnikiem ruchu. To właśnie ona pozwoli Ci zarówno na tradycyjne umycie naczyń, jak i zupełnie bezdotykową obsługę. Dzięki modułowi elektronicznemu i optycznemu czujnikowi ruchu, będziesz mógł korzystać z baterii nawet wtedy, kiedy masz zajęte ręce!

Co ciekawe, inteligentny czujnik działa w trzech fazach. Pierwsza umożliwia włączanie wody jednym ruchem ręki, kiedy sensor znajduje się w trybie czuwania, a obszar zasięgu czujnika liczy sobie 1-5 cm. Druga, faza aktywnego działania sprawia, że zasięg czujnika zwiększa się o 20 cm, co pozwala na swobodna pracę przy zlewozmywaku. Faza trzecia natomiast, to praca bez użycia wody, tzw. automatyczne wyłączanie, kiedy Twoja praca przy zlewozmywaku dobiegnie końca.

6. Szybkie przyłączanie baterii

Designerzy KLUDI pomyśleli również o tzw. szybkozłączu, które umożliwia podłączenie węży wylewki na tzw. klik. Takie sprytne rozwiązanie pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również obniżyć koszt montażu. Co jednak najistotniejsze — nie musisz martwić się o sprawdzanie szczelności, ponieważ jest ono fabrycznie zagwarantowane!

7. Zawsze ciepła woda

Masz w swoim domu tzw. bezciśnieniowe urządzenia grzewcze? Doskonale się składa, ponieważ specjaliści KLUDI opracowali specjalne baterie przeznaczone do takiej właśnie aparatury. Pasują one do większości dostępnych na rynku urządzeń tego typu i są szczególnie polecane w tych instalacjach, w których występują duże odległości pomiędzy baterią a podgrzewaczem wody. Dzięki temu możesz zawsze cieszyć się ciepłym, przyjemnym strumieniem wody w kranie! Taka funkcja została zastosowana między innymi w seriach KLUDI ADLON, KLUDI L-INE czy KLUDI BINGO STAR.

Pamiętaj, że doskonały design to nie wszystko! Zwłaszcza tam, gdzie rozmaite prace domowe odbywają się właściwie codziennie. Bateria kuchenna powinna nie tylko wizualnie pasować do wystroju kuchni, ale również gwarantować komfortowe użytkowanie strefy zmywania. Warto więc dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb, myśląc o codziennych czynnościach, a także wszelkich udogodnieniach, które mogą w łatwy sposób poprawić wygodę wykonywania kuchennych obowiązków.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności