Od impresjonistów do Netflixa – jak sztuka przeniosła się do sieci?

Teraz niemal wszystko możliwe jest online – od pracy po rozmowę kwalifikacyjną czy wizytę w teatrze lub galerii sztuki. Żeby jeszcze bardziej przybliżyć domownikom artystyczne wibracje, Samsung stworzył telewizory The Frame, których ekran może zamienić się w cyfrowe płótno ze „Słonecznikami” Vincenta van Gogha czy ilustracjami Koreańczyka Hyuana Kima lub naszymi zdjęciami. To oryginalne połączenie innowacji, designu i piękna wyznacza nowy kierunek projektowania wnętrz i czerpania inspiracji bez wychodzenia z domu. Przeczytacie o tym poniżej!

salon w stylu minimalistycznym, minimalistyczny salon, TV w salonie

Technologiczna galeria we własnym salonie

Kiedyś przycisk pilota był rozpoczęciem przygody z amerykańskim kinem, sposobem na rozrywkę w postaci relacji z koncertu kultowego zespołu czy pomysłem na eksplorowanie najdalszych zakątków globu. Tyle albo aż tyle. Samsung The Frame może o wiele więcej. Jeden przycisk na pilocie i staje się nowoczesną platformą sztuki i zarazem domową galerią, która dzięki ekranowi QLED gwarantuje perfekcyjne odwzorowanie kolorów, światła i szczegółów – nie tylko w filmie, który oglądamy za pośrednictwem internetu w serwisach VOD, lecz także obrazach tak wybitnych artystów, jak Caravaggio, Rembrandt, van Gogh czy Rénoir.

Zobacz, jak działa Tryb Sztuka w telewizorze The Frame >>

Telewizor The Frame, gdy jest wyłączony, nie musi być czarnym lustrem. Dzięki Trybowi Sztuka, który uruchomimy jednym przyciskiem na pilocie, zamieni się w domowa galerię sztuki z dostępem do platformy Art Store oraz Samsung Collection, gdzie znajdziemy materiały pozyskane z najlepszych światowych galerii. Design i wymienne ramki w różnych kolorach oraz sposób montażu płasko na ścianie powodują, że The Frame często jest postrzegany nie jako telewizor, a dzieło sztuki lub jego cyfrowa reprodukcja.

telewizor do salonu, telewizor samsung

Ściana z telewizorem może więc w przerwie między seansami filmowymi lub w czasie domowych uroczystości stać się doskonałym nośnikiem wspomnień lub ekspozycją, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Dzięki rozdzielczości 4K Samsung The Frame zapewnia idealny obraz i dostrzeżenie wszelkich niuansów – zarówno na ciemnych, jak i jasnych scenach. Gdy uruchomimy Tryb Sztuka w Samsung The Frame, możemy skorzystać z czujnika ruchu, dzięki czemu ekran wejdzie w stan uśpienia, gdy przez dłuższy czas nie wykryje nikogo w pobliżu, a także czujnik światła, który dopasuje jasność do poziomu natężenia światła w pokoju. To stworzy warunki do jak najlepszego korzystania z połączenia innowacji i sztuki!

Dowiedz się więcej o telewizorach Samsung The Frame >>

Od Rembrandta i Moneta po bajkowe inspiracje

Jeszcze kilka lat temu trzeba było wybrać się na wystawę, stać w długich kolejkach i płacić za bilet wstępu, by na żywo dostrzec magię obrazów van Gogha czy Klimta. Z telewizorem The Frame i dedykowanym sklepem Art Store jest inaczej – wystarczy wygodnie rozsiąść się w zaciszu własnego salonu. W bogatej kolekcji dzieł, nadzorowanej przez kuratorkę Elise Van Middelem, znajduje się ponad 1200 obrazów, fotografii oraz grafik, w tym impresjonistycznych zbiorów Muzeum Thyssen w Hiszpanii, a także dzieł z Muzeum Tate Modern w Londynie, Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie czy Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu.

Fani sztuki nowoczesnej także znajdą coś dla siebie, bo sklep Art Store posiada w swoich zbiorach m.in. kolekcję ilustratora Hyuana Kima. Z kolei tym, którzy poszukują harmonii, Samsung oferuje tematyczne kategorie, jak chociażby Biofilia związana z bogactwem fauny i flory. Folder pełen naturalnych motywów pozwoli odprężyć się bez wychodzenia poza własne cztery kąty, a znajdujące się w nim prace będą sposobem na to, by ożywić wystrój.

ściana w salonie, tv na ścianie, salon skandynawski
Poznaj lepiej funkcje telewizora The Frame >>

Dekoracyjny kameleon na ścianie

Ekran telewizora może ukazywać artystyczną eksplozję kolorów, spokojne fale morza czy całkowitą abstrakcję. Gdy wnętrze pozbawione jest charakteru, wystarczy wyświetlić „Dziewczynę z perłą” Johannesa Vermeera albo prace Moneta lub Picassa – dzięki temu pomieszczenie zyska awangardowego sznytu! Ten dekoracyjny, ścienny kameleon to przepis na skuteczne metamorfozy wnętrza, które ułatwią nie tylko bogata oferta dostępnych dzieł sztuki czy możliwość korzystania z prywatnej galerii fotografii. Sekret aranżacyjnej swobody tkwi także w designie samego produktu.

TV na ścianie, jadalnia z kuchnią, jaki TV najlepszy

Na dekoracyjny aspekt telewizora The Frame ma wpływ system wymiennych ramek mocowanych za pomocą magnetycznych zaczepów. Są one dostępne w wielu kolorach do wyboru, przez co można je dowolnie modyfikować. Klasyczny grafit mogą zastąpić ponadczasowa biel, ciepły beż albo naturalny orzech, który będzie znakomicie współgrał z drewnianymi detalami czy deskami parkietu. Ciekawymi alternatywami są również butelkowa zieleń, granat, bordo oraz róż. W przypadku modelu o wielkości 32” możliwe jest także powieszenie w pionie lub poziomie, co da jeszcze więcej stylistycznych kombinacji!

Sztuka nie jest już zarezerwowana tylko dla bywalców teatrów i galerii. Nie jest nieosiągalna. Można ją chłonąć w zaciszu własnego domu, w sieci, na ekranie Samsung The Frame. W takiej formie stanie się nieprzeciętną dekoracją i oryginalnym przerywnikiem pomiędzy kinowymi seansami na HBO GO czy Cineman. Ta nowa funkcjonalność telewizora to prawdziwa uczta dla koneserów piękna i technologii.

>> SAMSUNG <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze