🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zamieszkaj w romantycznej scenerii

Delikatność, zmysłowość, subtelność… Wnętrza romantyczne zachwycają niezmiennie paletą pastelowych barw, kwiatowymi deseniami, zwiewnymi tkaninami, stylowymi meblami. Mieszkanie urządzone w takim stylu jest przede wszystkim przytulne i harmonijne oraz łączy różne trendy aranżacyjne. Skandynawskie meble łączą się z prowansalskimi dekoracjami i rustykalnym wykończeniem. Naturalny styl boho miesza się z vintage i rokoko… Jak sprawić, aby wnętrze nabrało romantycznego charakteru?

Pamiętajmy, że przytulność jest nieodłącznym elementem stylu romantycznego. Nie ma w nim miejsca na przesadę, infantylizm czy niepotrzebne drobiazgi. Wbrew pozorom wnętrze romantyczne nie musi być kojarzone z „kobiecą” tendencją do kultywowania ładnych bibelotów i przedmiotów. Płeć nie ma tutaj żadnego znaczenia, a romantyzm to słowo klucz wnętrza urządzonego w wyjątkowy i wyrafinowany sposób. Warto podkreślić, że styl romantyczny jest doskonale przemyślany, a odpowiednio dobrane dekoracje oraz meble podkreślają nastrój wyjątkowości wnętrza. W efekcie przebywanie wśród pięknych dodatków sprawi każdemu wiele przyjemności.

Poszewka Fatsie 2

Poszewka Fatsie 2

18 zł

Styl romantyczny – elegancja i zmysłowość

Romantyczna aranżacja skupia się przede wszystkim na estetyce i zmysłowości czerpiąc inspiracje z natury. W otoczeniu delikatnych dekoracji, drewnianych, często bielonych, mebli można poczuć się wyjątkowo. Dodatki często zdobione kwiecistym deseniem lub w pastelowych odcieniach przywołują dobre skojarzenia i uspokajają zmysły. Koronki, falbanki są pożądane, ale nie obowiązkowe. Wszystko co kojarzy nam się z miłym, sielskim charakterem znajdzie swoje miejsce w domu urządzonym zgodnie z romantycznym trendem. Ogromną rolę w romantycznych wnętrzach odgrywa światło. Głównym punktem salonu może być kominek, w sypialni ramy łóżka mogą zdobić drobne światełka, w łazience na brzegu wanny często spotkamy zapalone świece, a w kuchni lampiony. Wszystkie dodatki przywołujące uczucie ciepła i komfortu w aranżacji romantycznej są mile widziane.

Piękna romantyczna aranżacja to suma różnych elementów. Romantyczny efekt możemy osiągnąć za pomocą paru trików. W każdym pomieszczeniu sprawdzą się świeże kwiaty, świeczniki, świece i lampiony. Doskonałym wyborem są również drewniane meble w kuchni, łazience, sypialni czy salonie. Położone na sofie lub łóżku koce oraz poduszki przyozdobione delikatnymi koronkami czy falbankami przywołują miłe wrażenie przytulności.

Żeby zamieszkać w romantycznej scenerii nie trzeba być bohaterem komedii romantycznej. Urzekające wnętrze nie jest też domeną kobiet. Pastelowe odcienie różu, błękitu i zieleni oraz inne zachwycające przedmioty sprawdzą się u każdej wrażliwej na piękno osobowości.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności