Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA
Opublikowany:  

Okna idealnie dopasowane do Twojego domu – czy to możliwe?

Budując dom, chcemy aby każdy jego element był dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy – usytuowania działki, styl budynku, materiały budowlane, detale wykończeniowe... Niewiele osób jednak wie, że dopasować można również stolarkę. Do wyboru są gotowe linie w różnych stylach, ale też okna, które można stworzyć według własnych potrzeb.

Dostępna na rynku oferta stolarki okiennej i drzwiowej jest bardzo bogata. Do wyboru mamy okna drewniane, PVC i aluminiowe w wielu kolorach. Wersje o standardowych parametrach i wyróżniające się ponadprzeciętną izolacyjnością, o profilach zaoblonych lub kanciastych. Co dokładnie oferują producenci np. MS więcej niż OKNA?

Wiele do wyboru

Inspirowane aluminium okna ALU LOOK przyciągają wzrok nowoczesnymi, kanciastymi krawędziami. Szeroka paleta folii odwzorowujących metal pozwala dopasować je do różnych elewacji. Industrialny efekt wzmacnia łączenie profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym – wewnątrz i na zewnątrz. Inną stylistyką wyróżniają się okna Wood Look. Łączone pod kątem prostym profile, oklejone są foliami do złudzenia przypominającymi naturalne drewno. Szczególnie chętnie wybierają je właściciele domów jednorodzinnych. Okna MS evolution [82], z kolei charakteryzują się zaokrąglonymi liniami masywnych 6-komorowych profili SALAMANDER. Solidne, szerokie ramy pasują do klasycznych i stylizowanych rezydencji.

Ofertę uzupełniają propozycje okien wielkogabarytowych – dla tych, którzy marzą o swobodnym wyjściu na taras i do ogrodu. Drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK i podnoszono-przesuwne Patio HST pozwalają otworzyć wnętrze przy jednoczesnej ochronie przed chłodem i włamywaczami (szerokość tych ostatnich to nawet 6,5m w wersji PCV i 12m w aluminium). Wyposażone są w okucia SIEGENIA, dzięki którym łatwo się je otwiera i zamyka (a skrzydło może ważyć nawet 300kg). Mogą być również sterowane zdalnie np. za pomocą smartfona (opcjonalnie).

Możesz sam stworzyć swoje okna

Ale to nie wszystko. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zamawiając stolarkę z oferty MS więcej niż OKNA, możemy wybierać nie tylko z linii gotowych i zamkniętych. Możemy również samodzielnie konfigurować elementy okien tak, by ich funkcjonalność – m.in. poziom izolacyjności cieplnej i akustycznej, spełniała nasze potrzeby i była kompatybilna ze specyfiką budynku.

Dotyczy to rozmiarów i wyglądu samych profili – ich kształtu, koloru czy wzoru, ale również rodzaju zastosowanego pakietu szybowego, co ma wpływ na doświetlenie pomieszczeń. Sami możemy wybrać progi i ramki międzyszybowe, a także okucia o różnych klasach odporności i klamki – paleta kolorów i kształtów tych ostatnich jest bardzo szeroka. Decydować możemy ponadto o obecności dodatkowego wyposażenia w postaci systemów inteligentnych czy nawiewników, które pozwolą zadbać o prawidłową wentylację wnętrz.

Do wyboru są też mniejsze elementy jak np. zamek woźnego, moskitiery czy zatrzaski balkonowe. Osobnym tematem jest oferta systemów zabezpieczających przed zbytnim nasłonecznieniem – rolet i żaluzji fasadowych, a także rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo. Zamawiając okucia i szyby antywłamaniowe, klamkę z mechanizmem Secustic, albo połączone z systemem alarmowym czujniki wykrywające otwarcie okna – znacząco utrudnimy zadanie włamywaczom i zabezpieczymy dom przed nieproszonymi gośćmi.

Dostępnych opcji jest naprawdę wiele. Dlatego kupując okna warto skorzystać z usług dobrego, profesjonalnego dystrybutora, który pozwoli spersonalizować stolarkę i doradzi w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności