BLACK WEEK
Produkty przecenione
Sprawdź
Co szukasz?
Zobacz także
Wydarzenia

Targi mieszkaniowe w Warszawie odmrożone

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów (10-11 października, Warszawskie Centrum EXPO XXI) może być znakomitą okazją do wyszukania idealnego lokum w szybko kurczącej się ofercie rynku pierwotnego w stolicy Mazowsza.

targi mieszkań i domów warszawa 2020

Co dalej z cenami mieszkań? To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Pandemia koronawirusa niemal z dnia na dzień zamroziła rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych miastach Polski. Biura sprzedaży deweloperów opustoszały, zwłaszcza że banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Kiedy jednak pierwsza fala niepokoju opadła, nabywcy powrócili – większość inwestycji deweloperskich notuje obecnie podobne wolumeny sprzedaży, co przed pandemią.

Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny – w obliczu kolejnych obniżek stóp procentowych wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada – w drugim kwartale do sprzedaży wprowadzono zaledwie 10,6 tys. mieszkań, o blisko 36% mniej niż średnia z ostatnich trzech lat dla tego okresu. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen – według firmy doradczej JLL w drugim, pandemicznym kwartale 2020 roku ceny w niektórych miastach Polski… urosły o 2-3%!

Spodziewamy się, że oferta deweloperów będzie się szybko wyczerpywać. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 m² niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym – komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A.

Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów w Warszawie, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 10 i 11 października w hali nr 3 Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy i agencje nieruchomości (m.in. BARC Warszawa, Grupa Arche, J.W. Construction Holding, ROBYG i wielu innych). Na stoiskach banków i doradców finansowych (Santander Bank, Credit Space, Phinance i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych.

Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz. Warto mieć na uwadze także fakt, że wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia. Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Zakupu i Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Z kolei w Strefie Porad architekci wnętrz doradzą, jak najlepiej (i najtaniej!) wykończyć wymarzone lokum, a specjaliści ze Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące wynajmu.

targi mieszkan i domow 2020

To nie koniec atrakcji – w zorganizowanej przez Warsztat Na Maxa Strefie Designu każdy będzie mógł zamówić specjalne, ręcznie robione meble z drewna, a nawet wykonać je samemu! Najmłodsi w tym czasie kreatywnie spędzą czas na specjalnych warsztatach rękodzielniczych.

Oczywiście w tych niezwykłych i nieprzewidywalnych czasach zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów pozostaje najwyższym priorytetem. Targi Mieszkań i Domów w Warszawie organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych Rady Ministrów. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

  • maseczkomaty i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych,
  • bramki termowizyjne, mierzące temperaturę ciała wszystkim wchodzącym na teren imprezy,
  • szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku,
  • elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu możliwy będzie tylko online na stronach www.mieszkaniowi.pl oraz www.tobilet.pl.

Targi Mieszkań i Domów

10-11 października 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Warszawskie Centrum EXPO XXI, hala nr 3

ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa


>> TARGI MIESZKAŃ I DOMÓW W WARSZAWIE <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Inne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Inne
Komentarze