Co szukasz?
Zobacz także

Umywalka do łazienki – jaką wybrać? Przegląd umywalek nablatowych

Współczesne łazienki to przestrzenie, gdzie świetny design płynnie łączy się z funkcjonalnością. Taki trend dotyczy przede wszystkim armatury łazienkowej, która oprócz tego, że cieszy oko świetnym wzornictwem, pozostaje wygodna i ergonomiczna. W taki właśnie kanon wpisują się designerskie umywalki nablatowe Cersanit z kolekcji MODUO. Niezwykle zgrabne doskonale odnajdują się zarówno w kameralnych, jak i obszernych przestrzeniach. Zobacz zatem, jaki model idealnie sprawdzi się w Twojej łazience!

umywalki Cersanit

Jedna linia umywalek, cztery niezwykłe formy

Nowoczesne łazienkowe wnętrza to obecnie królowe świetnego wzornictwa. Nie ma tam miejsca na kompromisy — jeżeli goszczą w nich piękne wykończenia, to jednocześnie muszą być w pełni ergonomiczne. Umywalki Cersanit z kolekcji MODUO zostały zaprojektowane z taką właśnie myślą. Projektanci pokusili się o funkcjonalne koncepty, które jednocześnie zadowolą każdego miłośnika nietuzinkowych aranżacji. MODUO to linia, w której znajdziesz różnorodne formy umywalek nablatowych — poczynając od okrągłych, idąc przez owalne i prostokątne, na niepowtarzalnym, nieregularnym kształcie kończąc. Co istotne, najmniejsza okrągła umywalka liczy sobie zaledwie 35 cm, dzięki czemu zmieści się nawet na najbardziej wąskim blacie!

Warto również podkreślić, że wszystkie umywalki z kolekcji MODUO zaprojektowano z ceramiki szamotowej o niezwykle cienkich, 8-milimetrowych ściankach. Taka fuzja gwarantuje im lekki, subtelny wygląd, a jednocześnie niezrównaną jakość i trwałość. Oprócz tego stuprocentowo gładka, szkliwiona powierzchnia ceramiki zachwyca czystą bielą i nieskazitelnym połyskiem, pozwalając w szybki i prosty sposób zadbać o łazienkową czystość i higienę.

kolekcja umywalek nablatowych

Nieregularna umywalka nablatowa — 360° świetnego designu

Miłośnicy awangardowego wzornictwa, którzy szczególnie lubią niebanalne rozwiązania, mogą zwrócić się ku niezwykłym nablatowym umywalkom nieregularnym, liczącym sobie 40 i 50 cm. Te designerskie modele można ustawić na blacie w dowolnej kombinacji i — co najciekawsze — obracać o 360°. Taka opcja wprowadza do łazienki zupełnie nową jakość i sprawia, że korzystanie z umywalki staje się niezwykle swobodne. Co więcej, nieregularna forma umywalki pozwoli Ci na instalację baterii umywalkowej w dowolnym miejscu na blacie lub montaż wygodnej baterii podtynkowej. Aranżacja tej strefy staje się zatem szalenie elastyczna!

asymetryczna umywalka nablatowa cersanit

Osoby, którym szczególnie zależy na doskonałym wzornictwie z pewnością zwrócą uwagę na organiczny kształt umywalki, który kusi oko subtelnymi obłościami. Taka estetyka fantastycznie wpisze się zarówno w przestrzenie skandynawskie czy eko, jak i te inspirowane nurtem soft-puryzmu.

Wybierz najlepszą umywalkę nablatową do swojej łazienki >>

Umywalki okrągłe — ponadczasowa klasyka

Lekkie, delikatne, bezpretensjonalne — takie są właśnie umywalki o okrągłym kształcie. Wśród linii MODUO również możesz znaleźć podobne modele w rozmiarach 35 i 40. Ich uniwersalna forma wpasuje się zarówno w niewielkie, kameralne przestrzenie, jak i obszerne salony kąpielowe. Koło ma to do siebie, że wprowadza do wnętrz poczucie spokoju i harmonii, dlatego jeśli marzy Ci się łazienka, która byłaby oazą relaksu, śmiało postaw na tego typu kształty! Okrągłe umywalki z linii MODUO fantastycznie odnajdą się w parze, dlatego jeśli planujesz łazienkę małżeńską lub rodzinną zaproś je do wnętrza w duecie. Tego typu rozwiązania zawsze usprawnia poranną toaletę, przez co zwiększa komfort domowników.

umywalki okrągłe nablatowe

Umywalki owalne — stylowa nowoczesność

Niedaleko od czystych, kolistych kształtów plasuje się owal. Jego prosta, symetryczna forma fantastycznie odnajdzie się w stylowych, nowoczesnych przestrzeniach. Tego rodzaju wzornictwo sprawdzi się zarówno w przestrzeniach skandynawskich, jak i glamour oraz zupełnie minimalistycznych. Wybierając owalną umywalkę warto zwrócić się ku innym elementom armatury o tym kształcie — dzięki takiej estetycznej konsekwencji uda Ci się stworzyć spójną, harmonijną całość.

umywalki Cersanit nablatowe owalne

Umywalki prostokątne — tradycja w nowoczesnym wydaniu

Ostatnią propozycją wśród linii Cersanit MODUO są nablatowe umywalki prostokątne. Ich czyste, proste linie złagodzone subtelnymi zaokrągleniami to doskonały sposób na bezpretensjonalną i jednocześnie delikatną aranżację. Tradycyjny kształt takiej umywalki został bowiem rozmyślnie unowocześniony przez projektantów Cersanit. Prostokąt wygląda świetnie wśród każdej konwencji — poczynając od tych stylizowanych, na minimalistycznych kończąc, dlatego w tym przypadku masz pełną swobodę w kontekście całościowej aranżacji.

Jeżeli myślisz, że wybór umywalki jest sprawą oczywistą, jesteś w błędzie! Projektanci zaskakują bowiem coraz ciekawszymi formami, które można zastosować w wielu rozmaitych stylizacjach. Aby strefa umywalkowa cieszyła oko, dobrze przemyśl całościową aranżację wnętrza i wybierz model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Dzięki wariantom umywalek z kolekcji Cersanit Moduo z pewnością Ci się to uda.

>> CERSANIT <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze