Końcówka zimowej wyprzedaży do -74% ⏰
Czego szukasz?
Zobacz także
Kanlux
Kanlux
Opublikowany:  

Szynoprzewody, czyli najbardziej funkcjonalny system oświetlenia do Twojego domu

Szynoprzewody kojarzone są z przemysłem, biurem czy sklepem. Wybiera się je do takich miejsc głównie z uwagi na ich funkcjonalność i możliwość precyzyjnego doświetlenia konkretnych przestrzeni. Odgrywają one rolę przewodów elektrycznych zasilających zainstalowane do nich lampy, które można przesuwać w zależności od potrzeb. Takie rozwiązanie coraz chętniej stosowane jest jednak także w prywatnych mieszkaniach. Dlaczego? O tym poniżej.

W pełni spersonalizowany system oświetleniowy

Na szynoprzewody składają się szyny i łączniki różnego rodzaju, które pozwalają na tworzenie ciekawych koncepcji oświetleniowych; prostych, łamanych i tych o bardziej finezyjnych formach. Można je dostosować zarówno do ciągu komunikacyjnego pomiędzy sklepowymi alejkami, jak i domowej strefy relaksu czy długiego i wąskiego korytarza. Poszczególne oprawy lokuje się na szynie przymocowanej do sufitu i w zależności od potrzeb można je łatwo przesuwać, doświetlając konkretny obszar. Daje to pełną elastyczność w kształtowaniu systemu oświetleniowego w całym domu.

Poza wyborem umiejscowienia szyny oraz określeniem ilości lamp i możliwości ich dowolnego przesuwania szynoprzewody gwarantują pełną personalizację, dzięki różnym rodzajom opraw. Ta różnorodność obejmuje nie tylko stylistykę, lecz także wybór mocy oświetlenia, barwy światła, czy – tak jak w przypadku Kanlux ACORD ATL 1 – kąta świecenia. Standardowo wynosi on 60°, jednak wartość tę można samodzielnie modyfikować na 15° czy 36°. Lampy tego typu cechuje również aż 50 000 godzin trwałości, 5 lat gwarancji i wysoki poziom oddawania barw (CRI>90) zapewniający realistyczne kolory, co szczególnie istotne w łazience czy kuchni.

Kanlux ACORD ATL2 GU10-B

Kanlux ACORD ATL2 GU10-B

89 zł
Kanlux ACORD ATL1 30W-940-S6-B

Kanlux ACORD ATL1 30W-940-S6-B

298 zł
Kanlux ACORD ATL1 30W-930-S6-B

Kanlux ACORD ATL1 30W-930-S6-B

298 zł
Kanlux ACORD ATL1 18W-940-S6-B

Kanlux ACORD ATL1 18W-940-S6-B

248 zł

Podział na strefy bez ścianek działowych

Oświetlenie zbudowane przy pomocy szynoprzewodów można podzielić na jednofazowe i trójfazowe. Pierwsze pozwala na włączenie wszystkich zamontowanych opraw jednocześnie, drugie okazuje się znacznie praktyczniejsze, bo można potraktować je zarówno jako oświetlenie główne, jak i strefowe. Nie wymaga ono stosowania dodatkowych punktów w postaci kinkietów czy plafonów i oferuje optymalne doświetlenie konkretnych miejsc. W przypadku rozwiązań Kanlux jego bazą jest system Kanlux TEAR, który pozwala sterować lampami niezależnie od siebie – dzięki niemu można zapalać i gasić wszystkie światła albo wyłącznie w konkretnych strefach pomieszczenia, np. nad stołem w jadalni, nad łóżkiem czy przy wejściu. To zapewni podział mieszkania na obszary użytkowe bez stawiania ścianek działowych!

Do szynoprzewodów trójobwodowych TEAR oprócz opraw ACORD ATL 1 marka Kanlux proponuje projektory na szynoprzewody Kanlux ACORD ATL 2, dostępne w białej lub czarnej obudowie. Charakteryzują się wymiennym źródłem światła o trzonku GU10, które także daje pełną swobodę w kreowaniu aranżacji. Można do nich wykorzystać żarówki dostosowane do ściemniacza albo te z możliwością regulacji barwy i natężenia światła.

Sposób na podkreślenie detali

Oświetlenie stworzone na bazie szynoprzewodów jest praktyczne, ale nie brakuje mu zalet estetycznych. Z uwagi na stylistyczną prostotę poszczególnych elementów system celująco wpisze się w kanon nowoczesnego urządzania, podkreśli minimalistyczny sznyt aranżacji, spotęguje industrialny klimat, a także będzie uniwersalnym dopełnieniem wnętrza klasycznego czy eklektycznego. Wszystko dlatego, że szyny Kanlux TEAR i dostosowane do nich projektory na szynoprzewody ACORD ATL 1 i ACORD ATL 2 same w sobie stanowią dekorację! Modele dostępne są w dwóch najmodniejszych odcieniach; białym – idealnym do wnętrz zdominowanych przez pastelowe barwy, oraz czarnym – pasującym do męskich, loftowych pomieszczeń, gdzie przeważają szary beton, metaliczne akcenty i ciemne kolory ziemi. Można je potraktować jako spójny detal nawiązujący barwą do reszty wyposażenia albo zdecydowany kontrast, który ożywi przestrzeń.

Dzięki możliwości regulacji barwy, natężenia czy kąta padania światła w wariantach Kanlux ACORD ATL1 i ATL2 możliwe jest ciekawe urozmaicenie aranżacji i wyeksponowanie poszczególnych jej elementów, takich jak półki z dekoracjami, obrazy czy domowe galerie rodzinnych fotografii. To więc doskonały sposób na podkreślenie detali wystroju i budowanie klimatu, bo odpowiednio oświetlona ściana zyska na jakości i przyciągnie wzrok!

Możliwość dowolnego przesuwania lamp po szynoprzewodzie to też idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają metamorfozy! W przypadku remontu taki system nie będzie wymagał kucia i montażu punktów oświetleniowych w nowych miejscach – wystarczy zmienić położenie reflektora i gotowe!

Kanlux ACORD ATL1 30W-940-S6-W

Kanlux ACORD ATL1 30W-940-S6-W

298 zł
Kanlux ACORD ATL1 30W-930-S6-W

Kanlux ACORD ATL1 30W-930-S6-W

298 zł
Kanlux ACORD ATL1 18W-940-S6-W

Kanlux ACORD ATL1 18W-940-S6-W

248 zł
Kanlux ACORD ATL1 18W-930-S6-W

Kanlux ACORD ATL1 18W-930-S6-W

248 zł

Praktyczna dekoracja biura, salonu czy kuchni

Szynoprzewody celująco spisują się w biurach, obiektach publicznych, magazynach i całej branży HoReCa. Umiejętnie podświetlają sklepowe gablotki i eksponują odzież w ekskluzywnych butikach. Sprawdzą się też w domu – chociażby w garderobie, gdzie ułatwią poszukiwanie ulubionych sukienek, w biblioteczce, korytarzu czy jadalni. Lampy tego typu pomogą też precyzyjnie doświetlić blat roboczy w kuchni, biurko w pokoju dziecka czy nawet lustro w łazience, a przede wszystkim zdadzą egzamin w salonie otwartym na część dzienną domu. Wystarczy, że zapalisz jedynie kilka punktów, by zagwarantować nastrój zachęcający do odpoczynku, albo wszystkie co da optymalną dawkę światła i bardziej energetyczną atmosferę – niezbędną do pracy czy spotkań ze znajomymi.

Szynoprzewody to dziś nie tylko oświetlenie profesjonalne, lecz także to domowe – w zależności od potrzeb precyzyjne, budujące klimat i przede wszystkim dające pełnię indywidualizmu w przestrzeni salonu, kuchni, pokoju dziecka oraz korytarzu. To inwestycja w komfort, praktyczność i dobry design, który sprawdzi się w każdej aranżacji!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności