Co szukasz?
Zobacz także

Jak dopasować umywalkę do wystroju łazienki i własnych potrzeb? Podpowiadamy!

W strefie umywalki spędzamy w łazience najwięcej czasu! Codzienne szczotkowanie zębów, mycie dłoni, zmywanie makijażu czy usuwanie zarostu w skali miesiąca czy roku składają się na całkiem sporą liczbę godzin, dlatego podczas wyboru umywalki warto zastanowić się dwa razy – raz nad kwestią designu, a drugi funkcjonalności. Co wybrać spośród gąszczu dostępnych możliwości? Doradzamy z marką Cersanit.

turkusowa łazienka, umywalka nablatowa, łazienka z drewnem

Umywalka mała czy duża?

Rozmiar umywalki to jeden z dylematów podczas urządzania łazienki. O ile w przypadku standardowego metrażu mowa o rozwiązaniach mierzących od 60 do 80 cm, tak w łazienkach dla gości czy tych usytuowanych w bloku strzałem w dziesiątkę będą umywalki kompaktowe z kolekcji Cersanit MODUO o wymiarach 22 × 40 cm czy 35 × 50 cm. Bez problemu można je ulokować w trudnych do adaptacji przestrzeniach, nie zaburzając przy tym harmonii aranżacji.

umywalka do łazienki, umywalka łazienkowa. umywalki Cersanit

Podstawową zasadą dotyczącą wyboru umywalki jest to, że im jest ona węższa, tym powinna być głębsza, a im płytsza, tym szersza. Te proporcje będą miały niebagatelny wpływ na komfort użytkowania, zarówno jeśli chodzi o codzienną higienę, jak i wykonywanie szybkich przepierek czy opłukiwanie butów! W mniejszych, ale jednocześnie głębszych rozwiązaniach woda nie będzie wychlapywała się poza obręb misy i pozwoli na swobodne mycie. Takie produkty będą też wyglądać estetycznie i nie ograniczą możliwości poruszania się.

Przy wyborze umywalki weźmy pod uwagę ilość dostępnego miejsca i zastanówmy się, czy planujemy umywalkę z szafką, czy bez. Ważna jest dostępna głębokość, pozwoli to określić jaki typ i wielkość umywalki wybrać. Ważny jest również sposób montażu baterii, zwłaszcza przy umywalkach nablatowych. Osoby praktyczne, ceniące sobie szybkość sprzątania, powinny rozważyć wybór umywalki o obłym wnętrzu oraz bez przelewu, gdzie może gromadzić się najwięcej brudu. Nie bójmy się odważnych rozwiązań, a nasza łazienka będzie zawsze zachwycać niebanalnością. Pamiętajmy tylko o stworzeniu odpowiedniego tła dla naszych umywalek.

Umywalka meblowa: SLIM czy w wersji standardowej?

Podczas zakupu umywalki do łazienki bardzo często do głosu dochodzi praktyczność. Przekłada się to na popularność rozwiązań meblowych, które dostępne są w komplecie z szafką podumywalkową. Gwarantują dodatkowe miejsce do przechowywania (co docenią posiadacze mniejszych pomieszczeń), stylistyczną uniwersalność i możliwość dopasowania do każdego stylu, optymalne wykorzystanie przestrzeni poniżej linii umywalki oraz łatwość utrzymania w czystości. Dzięki możliwości ukrycia większości kosmetyków i akcesoriów w pojemnych szufladach czy półkach możliwe jest zachowanie perfekcyjnego porządku oraz ograniczenie gromadzenia się kurzu.

umywalka meblowa, umywalka z szafką, umywalka łazienkowe

Umywalki meblowe dostępne są w wielu wersjach i sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach. Warianty SLIM, czyli te o zmniejszonej głębokości, tak jak Cersanit MODUO SLIM, nie ograniczą przestrzeni wąskiej łazienki, bo ich głębokość wynosi jedynie 35 cm (dla Cersanit MODUO SLIM 50) lub 38 cm (dla wersji Cersanit MODUO SLIM 60 czy 80). Z kolei standardowe egzemplarze o rozmiarze 50 × 40 cm, 60 × 45 cm czy 80 × 45 cm idealnie wypełnią przestrzeń większej łazienki.

Zobacz wszystkie umywalki MODUO >>

Umywalka wpuszczana w blat czy nablatowa?

Do jednych z najczęściej wybieranych umywalek należą również rozwiązania montowane na blacie, określane jako umywalki nablatowe, albo warianty wpuszczane w blat. Czym się różnią i w jakich łazienkach się sprawdzą? Umywalka nablatowa osadzona jest na blacie lub meblach, które stanowią jednocześnie dodatkową powierzchnię odkładczą. Można na nich umieścić niezbędne kosmetyki i dekoracje czy zamontować baterię stojącą. Tego typu modele mają wyższy rant, co ogranicza rozchlapywanie wody dookoła. Zapewniają również łatwość utrzymania czystości, bo niezbędne elementy montażowe ukryte są z reguły w szafce znajdującej się pod linią blatu.

Umywalka nablatowa wybierana jest przez zwolenników nowoczesnego designu. Niezależnie, czy będzie to wariant okrągły, owalny czy prostokątny wprowadzi do wnętrza sporo współczesnego sznytu i będzie pasował do prostych oraz naturalnych dekoracji. Taki rodzaj misy szczególnie dobrze prezentuje się w duecie, a zestawienie dwóch takich samych rozwiązań usprawni codzienną rutynę w łazienkach rodzinnych.

umywalka nablatowa, łazienka skanydynawska

Umywalki wpuszczane w blat Cersanit MODUO to kolejne z praktycznych i estetycznych rozwiązań do każdej łazienki – zarówno dużej, jak i małej. Zajmują niewiele miejsca, a z uwagi na możliwość ukrycia przyłączy, gwarantują ciekawy efekt wizualny. Ich konstrukcja stanowi także formę ochrony zabudowy meblowej przed negatywnym działaniem wody, co wydłuża żywotność rozwiązania i ogranicza ilość miejsc, w których gromadzi się woda. To z kolei rzutuje na możliwość szybkiego sprzątania i brak kłopotów z utrzymaniem czystości. Umywalki tego typu wspólnie z szafką czy blatem stanowią niemal jedną bryłę, co gwarantuje poczucie wizualnej lekkości.

umywalka wpuszczana w blat, umywalka łazienkowa

Umywalka owalna czy może prostokątna?

Kształt także może być wyznacznikiem podczas wyboru umywalki. Jeśli jest dopasowany do pozostałych sanitariatów, zapewnia stylistyczną spójność i harmonię, a to przekłada się na przyjemność, jaką daje przebywanie w estetycznie urządzonym miejscu. Co więc wybrać? Ceramiczne misy okrągłe, prostokątne, kwadratowe a może te niebanalne – o asymetrycznej linii? To rzecz gustu i charakteru aranżacji! Wersje okrągłe lub owalne z kolekcji Cersanit MODUO wyróżnia subtelność, która spotęguje nutę scandi, podkreśli klasyczny wystrój czy złagodzi surowość minimalistycznego nurtu. Takie formy zbudują poczucie sielskości oraz spokoju i będą doskonale prezentować się w towarzystwie baterii o opływowym kształcie.

umywalka nablatowa, łazienka skandynawska

Prostokątne umywalki to sposób na stworzenie nowoczesnej aranżacji, w której królują geometria i ponadczasowy minimalizm. Żeby jednak wystrój nie kojarzył się z nadmiernym ascetyzmem, a kąty proste nie przytłoczyły całości, warto sięgnąć po ceramikę o nieco złagodzonej linii, jak w przypadku Cersanit MODUO o zaoblonych rantach. Jej podłużny, prostokątny kształt będzie nawiązaniem do modernistycznej konwencji, a delikatnie zaokrąglone boki ocieplą wizualny chłód całości.

Poza standardowymi umywalkami dostępne są też kształty mniej oczywiste, czyli asymetryczne, które staną się dekoracją łazienki! Taką rolę odegrają modele Cersanit MODUO o nieregularnej linii. Nie dość, że wyróżniają się ciekawą formą, to można je ustawiać na blacie w różnych kombinacjach, a także obracać o 360 stopni, co otwiera drogę do montażu armatury w dowolnym miejscu! Efektem tego propozycje dostępne w mniejszym (45 cm) i większym wydaniu (55 cm) dopasują się do każdego wnętrza i pozwolą stworzyć oryginalne aranżacje.

Umywalka, niezależnie od rodzaju, musi być zarówno ozdobą, jak i praktycznym zwieńczeniem wystroju, dlatego Cersanit MODUO to kilkanaście wariantów rozwiązań dopasowanych do każdego wnętrza: małego, przestronnego, nowoczesnego, klasycznego czy tego, które wydaje się trudne w adaptacji. Wszystkie te alternatywy to połączenie modnego designu z funkcjonalnością, które sprawi, że strefa mycia w Twojej łazience będzie perfekcyjna.

>> CERSANIT <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów