Co szukasz?
Zobacz także

Jakie gniazdka i włączniki elektryczne wybrać do pokoju dziecka?

Pokój dziecka jest pomieszczeniem wielozadaniowym. Pełni funkcję sypialni, pokoju do zabawy, miejsca do nauki, eksperymentowania i poznawania świata. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami dziecka modyfikujemy wyposażenie oraz wystrój tego miejsca. Jedno natomiast pozostaje niezmienne – troska o bezpieczeństwo. Bezpieczne i funkcjonalne gniazdka i włączniki elektryczne to niezbędny element, bez którego pokój dziecka nie będzie spełniał swojej roli. Warto więc zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które pozwolą nam wybrać odpowiedni osprzęt.

włącznik światła do pokoju dziecka z zieloną ramką
Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa DECO Pastel Matt pojedyncza szmaragdowa + mechanizm łącznika jednobiegunowego biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Gniazdka elektryczne z przesłonami torów prądowych

Przesłony torów prądowych, obecne w gniazdach serii DECO i MINI polskiego producenta – firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. – stanowią integralną część produktu. Dzięki ich zastosowaniu części niebezpieczne instalacji elektrycznej są lepiej zabezpieczone, a dostęp do nich ograniczony. Montaż gniazd z przesłonami daje nam – rodzicom – poczucie bezpieczeństwa. Zwiększona ochrona obecna w gniazdkach utrudni dziecku dostęp do prądu. Nie oznacza to rzecz jasna, że maluch powinien korzystać samodzielnie z urządzeń elektrycznych. Obecne w gniazdkach przesłony torów prądowych są dodatkowym elementem zabezpieczającym, z którego warto skorzystać, mając wybór pomiędzy gniazdkami z przesłonami lub bez.

Łączniki elektryczne zawsze pod ręką

Wygodny osprzęt to taki, który jest zamontowany w widocznym miejscu na odpowiedniej wysokości. Jeżeli budujemy nowy dom, dla którego sami decydujemy, gdzie i na jakiej wysokości zostaną osadzone puszki w ścianach, lokalizacja łączników niżej, na wysokość np. ok. 80 cm od podłogi może okazać się bardziej atrakcyjna w pokoju dziecka, które w takich warunkach wcześniej nauczy się samodzielnego korzystania z oświetlenia.

Włączniki mogą być dodatkowo wyposażone w moduł podświetlający i funkcjonować w pomieszczeniu w wersji podświetlanej. Dzięki takiemu rozwiązaniu łącznik delikatnie świeci w ciemności, a dziecko z łatwością włączy światło, gdy będzie tego potrzebowało np. w środku nocy. Moduły podświetlające do łączników serii DECO i MINI są dostępne w wersji żarowej oraz LED, do wyboru w kolorze białym, zielonym, niebieskim lub czerwonym.

włącznik światła w pokoju dziecka
Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm łącznika świecznikowego szary mat. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Świetną propozycją do zastosowania w pokoju starszego dziecka są łączniki serii DECO i MINI w stylu amerykańskim. Włącznik z mechanizmem dźwigniowym może pełnić rolę oryginalnego uzupełnienia wystroju pokoju, podkreślać ekstrawagancję stylu nastolatka, który lubi się wyróżniać i korzystać z nietuzinkowych, modnych rozwiązań. Łącznik z odpowiednio dobraną kolorystycznie ramką świetnie pokreśli elementy wyposażenia pomieszczenia.

włącznik światła z żółtą ramką
Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa DECO Pastel Matt pojedyncza kanarkowa + mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Gniazdek nigdy za wiele

Pokój nieco starszego dziecka, które już chodzi do szkoły i często korzysta z komputera, tabletu czy smartfona, powinien być wyposażony w większą liczbę gniazd elektrycznych. Gniazdka serii DECO i MINI firmy Karlik Elektrotechnik warto montować w ramkach wielokrotnych. Przede wszystkim są potrzebne w pobliżu biurka oraz w miejscach, w których dziecko lubi spędzać więcej czasu. Oprócz gniazd pojedynczych i podwójnych w pokoju ucznia mogą przydać się mechanizmy multimedialne jak gniazdo komputerowe, HDMI czy ładowarka USB, służąca np. do ładowania urządzeń mobilnych.

podwójne gniazdko elektryczne z białą ramką
Seria MINI: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm gniazda podwójnego do ramki z uziemieniem 2x(2P+Z) (przesłony torów prądowych). Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Serie osprzętu podtynkowego DECO i MINI to idealne produkty do zastosowania w pokoju dziecka. Ich zaletą jest nie tylko nowoczesny wygląd i możliwość wyboru kolorystyki pasującej do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim niezawodność, która w pomieszczeniach, z których korzystają nie tylko dorośli, ale zwłaszcza dzieci, jest niezwykle ważna. Z pełną ofertą mechanizmów gniazd i włączników można zapoznać się na stronie internetowej producenta

>> KARLIK <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Pokój dziecka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Pokój dziecka
Komentarze