Czego szukasz?
Zobacz także
KFA Armatura KFA Armatura
Opublikowany:  

Higieniczne baterie sensorowe i dotykowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Sprawa higieny i rozwiązań, które pomogą ją zachować, od kilku miesięcy nie schodzą z pierwszych stron gazet (a przede wszystkim portali internetowych). Walka z pandemią to oczywiście główny powód, ale warto pomyśleć o zmianach, które zostaną z nami na dłużej, zarówno w domu, jak i na przykład w biurze. Często wprowadzenie udogodnień nie wymaga remontu, a jedynie drobnej wymiany wyposażenia, na przykład baterii łazienkowej lub kuchennej.

baterie sensorowe

Myjmy ręce! Łazienka w domu i biurze

Higiena i częste mycie rąk to podstawa, warto zatem wprowadzić w tej strefie małą zmianę. Bateria uruchamiana bezdotykowo to najlepsze rozwiązanie. Dostępne na rynku produkty to odpowiedź na specyficzne wymagania stawiane urządzeniom stosowanym zazwyczaj w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Jednak szczególnie w obecnych czasach bezwzględne zachowanie zasad higieny, łatwość użycia oraz niezawodność to cechy, które sprawdzą się teraz także w domowej łazience.

Dobrym przykładem takich funkcjonalnych baterii są baterie sensorowe, takie jak Salto czy Samba New marki KFA Armatura. Zastosowana w nich fotokomórka to gwarancja higieny, dzięki temu, że nie zachodzi żaden kontakt dłoni z baterią. Aktualnie właściwa dbałość o czystość rąk jest kluczowa w walce z wirusami, które nas otaczają. Zamontowanie takiej baterii w domowej łazience z pewnością ułatwi komfortowe mycie rąk, ale także zminimalizuje ryzyko przetrwania drobnoustrojów na powierzchni kranu – bo po prostu nie będzie już potrzeby dotykania go brudnymi dłońmi.

Co ważne, zależnie od potrzeb i możliwości danego pomieszczenia, baterie Salto i Samba NEW możesz podłączyć do zasilania za pomocą zasilacza 230 V lub 4 baterii typu AA. Dzięki temu baterie umywalkowe sensorowe możesz zamontować w funkcjonującej już łazience, bo potrzeby jakiegokolwiek remontu. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, szczególnie jeśli masz dzieci – ich talent do brudzenia łazienki jest ogromny, poza tym samoczynne wyłączenie przepływu po zakończeniu mycia rąk to pewność, że pociechy nie zostawią odkręconego kranu na długi czas.

baterie umywalkowe sensorowe

Dbajmy o środowisko

Baterie sensorowe to również wyraz troski o środowisko naturalne poprzez system oszczędnościowy wody. Nieduży przepływ w połączeniu z maksymalnie skróconym czasem użytkowania baterii to znaczące zmniejszenie zużycia wody. Jest to zaleta warta podkreślenia, bo oszczędzanie wody to jedno z kluczowych wzywań współczesnego świata. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na świecie nie ma w ogóle dostępu do czystej wody pitnej. Tak więc każda zaoszczędzona kropla jest na wagę złota.

bateria umywalkowa sensorowa

Bateria dotykowa w kuchni

Obecna sytuacja sprawia, że znacznie więcej czasu spędzasz w swoim domu lub mieszkaniu, a więc i znacznie częściej korzystasz z kuchni. Więcej gotujesz, więcej zmywasz... Tutaj także warto pomyśleć o higienicznych udogodnieniach.

Ciekawym pomysłem w tym zakresie może być bateria kuchenna bateria z funkcją dotykowego uruchamiania. Jest to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie. Prosta w użytkowaniu jak 1-2-3: wystarczy, że czymkolwiek dotkniesz baterii, aby uruchomić strumień wody, a następnie ponownie dotkniesz, aby wyłączyć przepływ.

Zapewnia to nie tylko większą czystość w strefie zmywania, ale też bezpieczeństwo dla najmłodszych użytkowników. Po dotknięciu wylewki woda poleje się w ustawionej wcześniej temperaturze, co zabezpiecza dzieci przed oparzeniem, a dodatkowo jest wygodne i ekologiczne. Nieważne, czy to bateria umywalkowa dotykowa, czy bateria kuchenna, skoro nie musisz za każdym razem „walczyć” z ustawieniem optymalnej temperatury, zmarnujesz znacznie mniej cennej wody.

Świetnym przykładem takiego typu produktu jest bateria dotykowa Tauri Touch Me, która reaguje na dotknięcia dłonią, łokciem czy sztućcem. Zawsze szybko i, co ważne, higienicznie! Nie bez znaczenia są też kwestie ekologii. Tauri Touch Me ma zużycie wody na poziomie zaledwie 7,2l/min. To naprawdę niewiele jak na baterię kuchenną.

Zdrowie jest najważniejsze

O tym, że zdrowie jest ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Teraz troska o nie nabrała wyjątkowego znaczenia. Każde rozwiązanie, które może wesprzeć Twoją rodzinę w walce z wirusami i obronić domowników przed chorobą, jest więcej niż mile widziane. Wymiana baterii w łazience czy w kuchni nie wymaga ani wielkiego remontu, ani dużych nakładów finansowych, a komfort i wygoda zostaną z Tobą na lata. Przy okazji zatroszczysz się o środowisko i zaoszczędzisz na rachunkach za wodę. Same plusy!


Artykuł powstał we współpracy z marką Armatura Kraków.


Inne artykuły w tej kategorii