Czego szukasz?
Zobacz także
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Czy gniazdka i włączniki mogą być dekoracją wnętrza?

Trudno wyobrazić sobie dom bez gniazdek i włączników. Te proste urządzenia elektryczne są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Wybierając osprzęt, warto sięgnąć po produkty nie tylko solidnie wykonane, ale jednocześnie ładne, nowoczesne i zbudowane z ciekawych materiałów, jak seria DECO polskiego producenta, firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Zbawienne funkcje osprzętu

Montując osprzęt w ramach jednej serii produktów, jak seria podtynkowa DECO, masz szerokie możliwości wyboru mechanizmów gniazd i łączników. W ramach serii znajdziesz nie tylko podstawowe produkty, jak gniazda pojedyncze i podwójne, gniazda bryzgoszczelne czy włączniki światła. Wśród mechanizmów DECO znajdują się również gniazdka antenowe, abonenckie RTV i RTV-SAT, telefoniczne, komputerowe i multimedialne ze złączami USB czy HDMI. W nowoczesnym domu z elektrycznymi roletami okiennymi znajdą zastosowanie łączniki żaluzjowe DECO – z podtrzymaniem lub bez – albo bardziej zaawansowane, elektroniczne sterowniki roletowe, które można zaprogramować. Jeśli zależy Ci na oszczędności energii elektrycznej, z pewnością polubisz korzystanie z elektronicznych regulatorów oświetlenia, w tym oświetlenia LED, czujników ruchu DECO, jak również elektronicznych regulatorów temperatury tej serii.

Wszystkie wymienione mechanizmy łączą wysokie walory funkcjonalne oraz estetyczne. Decydując się na produkty w ramach tej samej serii podtynkowej DECO, możesz mieć pewność, że produkty są ze sobą kompatybilne i spójne pod względem estetycznym.

Różnorodność ramek

Wybierając produkty do domu, warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekt funkcjonalny, ale również na wygląd produktów. Seria podtynkowa DECO pod tym względem daje naprawdę bardzo duże możliwości wyboru osprzętu. Montaż mechanizmów wymaga zastosowania ramek, które są nie tylko elementem niezbędnym, ale również ciekawym sposobem na urozmaicenie lub podkreślenie wyglądu pomieszczeń.

Bardzo bogaty wybór ramek daje możliwość stworzenia własnych zestawień kolorystycznych mechanizmu i ramki. Wśród ramek z tworzywa możesz wybrać ramki od pojedynczej do pięciokrotnej w tym samym kolorze, co mechanizmy lub dobrać inny kolor spośród wielu oferowanych przez producenta z Nekli k. Poznania w ramach serii DECO. Oprócz sztandarowej bieli i beżu do wyboru są takie kolory jak srebrny metalik, grafitowy czy złoty oraz bardzo modne kolory matowe: szary mat, grafitowy mat, czarny mat i 12 odcieni pastelowych: pudrowy róż, liliowy, lawendowy, kanarkowy, orzech ziemny, brzoskwiniowy, miętowy, lodowy błękit, lazurowy, czekoladowy, wrzosowy i szmaragdowy.

KARLIK Mechanizm łącznika jednobiegunowego

KARLIK Mechanizm łącznika jednobiegunowego

KARLIK Mechanizm elektronicznego sterownika roletowego (sterowanie lokalne)

KARLIK Mechanizm elektronicznego sterownika roletowego (sterowanie lokalne)

KARLIK Mechanizm elektronicznego regulatora oświetlenia przyciskowo-obrotowego do lamp LED

KARLIK Mechanizm elektronicznego regulatora oświetlenia przyciskowo-obrotowego do lamp LED

KARLIK Mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim

KARLIK Mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa DECO Pastel Matt

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza z tworzywa DECO Pastel Matt

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - efekt szkła (ramka: czarna; spód: czarny)

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - efekt szkła (ramka: czarna; spód: czarny)

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - drewno (dąb)

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - drewno (dąb)

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - beton (ramka: ciemnoszary; spód: biały)

KARLIK Ramka uniwersalna pojedyncza - beton (ramka: ciemnoszary; spód: biały)

Wśród ramek z tworzywa możesz znaleźć także ramki różniące się formą, a co za tym idzie, również wyglądem. Decydując się na ramki z tworzywa serii DECO, oprócz koloru możemy wybrać ramki o nazwie DECO Soft, które mają nieco inny, bardziej zaokrąglony kształt, przez co po zamontowaniu osprzęt ściśle przylega do ściany.

Beton, drewno lub szkło

Nowoczesny i modny osprzęt elektroinstalacyjny to nie tylko wyroby z tworzywa. Bardzo bogaty wybór ramek DECO, niezbędnych do montażu gniazdek i włączników, to również produkty wykonane z drewna, szkła czy betonu. Wszystko zależy od Twojej wizji i stylu, w którym urządzasz cały dom lub konkretne pomieszczenie. Ramki betonowe DECO są dostępne w 3 wersjach kolorystycznych: jasnoszarej, ciemnoszarej i antracytowej. Ramki ze szkła można wybrać białe lub czarne. Bardzo popularne ramki z efektem szkła DECO oprócz białej, czarnej i szarej występują w takich kolorach jak pomarańczowy, czerwony, bordowy i zielony. W ramach serii DECO do wyboru są również ramki drewniane - wykonane z drewna naturalnego (dąb lub orzech amerykański) oraz ramki z efektem drewna w kolorze wenge.

Subtelna dekoracja

Gniazda i łączniki są nie tylko niezbędnym osprzętem w naszych domach. Ich ciekawy wygląd, kolor i rodzaj materiału z jakiego są wykonane znacząco wpływają na rolę dekoracyjną tych produktów. Kluczowym elementem estetycznym na przykład dekoracyjnej serii DECO są ramki, których wygląd subtelnie podkreśli styl wnętrza, jego kolorystykę i charakter.


Artykuł powstał we współpracy z marką Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.


Inne artykuły w tej kategorii