Odkryj konsole do przedpokoju i salonu już od 199zł 👀
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Startuje 16. edycja konkursu „Diament Meblarstwa”

„Diament Meblarstwa” to prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, organizowany przez grupę meble.pl, która wydaje miesięcznik „BIZNES.meble.pl”, a także odpowiada za portal biznes.meble.pl oraz sklep Meble.pl. Pierwszy etap wydarzenia już trwa!

Cel konkursu „Diament Meblarstwa”

Jak co roku, celem konkursu jest wyłonienie najlepszych produktów branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Eksperci wezmą pod uwagę wzornictwo, innowacyjność, technologię oraz funkcjonalność propozycji. Zgłoszenia powinny dotyczyć jednej z dwudziestu jeden kategorii, w ramach których wybiera się także klasę: standard lub premium. Wyjątkiem są dwie dodatkowe kategorie: marketing i komunikacja oraz wizje, które nie mają takiego podziału.

Terminy zgłoszeń

Pierwszy etap przyjmowania zgłoszeń trwa od 1 czerwca do 30 lipca 2021 r. W tym czasie obowiązuje promocja „Im wcześniej, tym taniej”. Oznacza to, że cena wzięcia udziału w konkursie będzie wiązała się z opłatą 990 zł + 23% VAT. Drugi etap trwa od 31 lipca do 11 października 2021 r. W tym okresie uczestnicy płacą 1 890 zł + 23% VAT. Studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą zgłaszać swoje projekty bezpłatnie w ramach kategorii „młody design”.

Głosowanie i finał konkursu

Trzeci etap konkursu „Diament Meblarstwa” to głosowanie kapituły, w składzie której znajdują się m.in.: architekci, projektanci wnętrz, a także przedstawiciele mediów, eksperci z branży meblarskiej i wnętrzarskiej, organizatorzy targów oraz przedstawiciele handlu meblami i hurtowni. Ocenią oni produkty pod względem: wzornictwa, zgodności z najnowszymi trendami, funkcjonalności i ergonomii, innowacyjności i zaawansowania technologicznego, a także ogólnej prezencji. Na ustalenie zwycięzców mają czas od 18 do 25 października 2021 r.

W czwartym etapie – od 26 do 29 października – organizatorzy konkursu poinformują uczestników o wynikach. Oficjalna publikacja pojawi się na stronie konkursu 1 listopada. W grudniu w Warszawie odbędzie się natomiast gala wręczenia nagród oraz oficjalne zakończenie 16. edycji „Diamentu Meblarstwa”.

Katalog konkursowy oraz relacje z wydarzenia

Podczas gali finałowej po raz pierwszy zaprezentowany zostanie katalog konkursowy zawierający wszystkie zgłoszone produkty. Relacja wraz z wynikami dostępna będzie w miesięczniku „BIZNES.meble.pl”, na portalu www.biznes.meble.pl oraz na profilach miesięcznika „BIZNES.meble.pl” i konkursu „Diament Meblarstwa”.


Strona konkursu: www.diamentmeblarstwa.pl

Organizatorzy: Wydawnictwo meble.pl, konkurs@meble.pl, www.biznes.meble.pl

Patronami Honorowymi i Medialnymi 16. edycji „Diamentu Meblarstwa” są portale internetowe (m.in. Homebook.pl), czasopisma oraz instytucje związane z branżą meblarską.Inne artykuły w tej kategorii