Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Biurko w szafie – poznaj zalety aranżacji z biurkiem ukrytym w szafie

Biurko w szafie to jeden z nowoczesnych, sprytnych i funkcjonalnych pomysłów na oszczędność miejsca w pokoju, a przy tym na ukrycie stanowiska roboczego. Jak ukryć biurko w szafie? Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie!

Biurko w szafie – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Meble do domowego biura, pokoju dziecięcego czy studenckiego mogą zajmować sporo miejsca – z reguły tak właśnie jest. To problem przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach w blokach, w których pomieszczeń jest mało, a przy tym są niewielkie i mało ustawne.

Biurko schowane w szafie sprawdzi się więc w małych pomieszczeniach oraz w tych, które nie do końca są przeznaczone do tego, by znalazł się w nich taki mebel: np. w sypialni czy niewielkim salonie. Po skończonej pracy po prostu zamykasz szafę – i gotowe!

Loftowe biurko Horizon - Dąb Złoty

Loftowe biurko Horizon - Dąb Złoty

388 zł
INVICTA biurko OAK 120 dąb - fornirowany MDF, nogi metalowe

INVICTA biurko OAK 120 dąb - fornirowany MDF, nogi metalowe

839 zł
Biurko Oxford Dąb jasny

Biurko Oxford Dąb jasny

409 zł
IKEA LISABO Biurko, okleina jesionowa, 118x45 cm

IKEA LISABO Biurko, okleina jesionowa, 118x45 cm

699 zł

Biurko chowane w szafie – jakie są zalety tej aranżacji?

Biurko w zabudowanej szafie, w tym także biurko komputerowe w szafie to pomysł doskonały z co najmniej kilku względów:

  • oszczędność miejsca – biurko w szafie, podobnie jak łóżko chowane do szafy, pozwala na sporą oszczędność miejsca. Używasz go tylko wtedy, gdy jest potrzebne, a po skończonej pracy… zamykasz szafę i tyle!
  • porządek – na blacie roboczym w mgnieniu oka tworzy się bałagan. Porozrzucane karteczki i dokumenty, akcesoria do pisania czy malowania, biżuteria, spinacze… Wszystko to sprawia wrażenie bałaganu i chaosu. Robienie porządku co chwilę jest niewykonalne – w trakcie pracy i tak znów zrobi się bałagan. Niezapowiedziana wizyta? Wystarczy, że zasłonisz biurko drzwiami lub kotarą (w zależności od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz) i gotowe!
  • bezpieczeństwo – w domu masz małe dzieci lub zwierzęta? Z pewnością niejeden raz zdarzyło się, że coś, co leżało na biurku, padło ich ofiarą. Ważne dokumenty, otwarty plik na komputerze… Zamknięcie biurka za drzwiami szafy to rozwiązanie, które zapewni pełne bezpieczeństwo.

Biurko schowane w szafie to wygodne i bezpieczne miejsce do pracy. Jeśli jednak wolisz klasyczne rozwiązania – biurka i sekretarzyki czekają na Ciebie na Homebook.pl!

Biurko w szafie przesuwnej czy wnękowej – co wybrać?

Najczęściej wybierane rozwiązania to biurko w szafie z drzwiami przesuwnymi i biurko w szafie wnękowej. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Biurko w szafie z drzwiami przesuwnymi

Szafy przesuwne to najczęściej wybierane rozwiązanie do małych pomieszczeń. Dzięki temu, że drzwi osadzone są na prowadnicach i przesuwają się na boki, nie potrzeba miejsca na ich otwieranie. Biurko zamykane w szafie w tym stylu to rozwiązanie świetne przede wszystkim w pomieszczeniach małych i w tych, do których dostęp mają zwierzęta domowe i dzieci. Jednym ruchem otwierasz i zamykasz przestrzeń do pracy, bez konieczności porządkowania blatu i zabezpieczania jego zawartości.

Biurko w szafie z drzwiami przesuwnymi będzie doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie cenny jest każdy centymetr przestrzeni. Dzięki temu, że biurko będzie schowane za drzwiami, nie musisz przejmować się nieładem na nim.

Biurko zabudowane w szafie wnękowej

Biurko w szafie wnękowej, w tym:

  • biurko narożne w szafie;
  • biurko komputerowe;

to rozwiązanie, które sprawdzi się w tych pomieszczeniach, w których ukrywanie zawartości blatu nie jest aż tak istotne. Dzięki schowaniu biurka we wnęce nie będzie się ono rzucać aż tak w oczy, a jednocześnie zapewni użytkownikowi odrobinę prywatności.

FMD Biurko z szeroką szufladą, 100 x 40 x 80 cm, białe

FMD Biurko z szeroką szufladą, 100 x 40 x 80 cm, białe

563 zł
Biała konsola/biurko wysuwane Woodman 16 Mel

Biała konsola/biurko wysuwane Woodman 16 Mel

1490 zł
IKEA BESTÅ BURS Biurko, połysk biały, 120x40 cm

IKEA BESTÅ BURS Biurko, połysk biały, 120x40 cm

699 zł
vidaXL Biurko, wysoki połysk, białe, 90x40x72 cm, płyta wiórowa

vidaXL Biurko, wysoki połysk, białe, 90x40x72 cm, płyta wiórowa

225 zł

Biurko ukryte w szafie – czy sprawdzi się pod schodami?

Zagospodarowanie miejsca pod schodami to niełatwe zadanie. Najczęściej zabudowuje się pod nimi szafę lub tworzy się schowek na przedmioty, których nie używa się codziennie. Czy biurko pod schodami w szafie to dobry pomysł? Tak i nie – wszystko zależy od indywidualnych kwestii.

Biurko w szafie na wymiar pod schodami to dobry pomysł na zagospodarowanie tego miejsca. Jednak z drugiej strony będzie tam po prostu ciemno i ciasno. Z tego względu biurko w tym miejscu nie będzie nadawało się raczej do codziennego i wielogodzinnego użytku, a raczej sporadycznie – do grania w gry czy oglądania filmów.

Jak ukryć biurko w szafie, by było funkcjonalne?

Ukryte biurko w szafie to świetny pomysł na oszczędność przestrzeni i funkcjonalne zagospodarowanie wolnego miejsca. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • lokalizacja – choć biurko będzie schowane w szafie, pamiętaj o tym, że będziesz przy nim siedzieć, a krzesło lub fotel będą wystawać. Dlatego wybierając miejsce na ustawienie szafy z biurkiem, koniecznie załóż zapas miejsca na krzesło do biurka;
  • oświetlenie – szafa zwykle ustawiona jest bokiem lub tyłem do okna. Jeśli będziesz siedzieć tyłem do okna, a do tego blat biurka będzie z trzech stron zabudowany ścianami, będzie tam dość ciemno i niezbędne będzie sztuczne oświetlenie blatu.
Narożne białe biurko z nadstawką Mollie

Narożne białe biurko z nadstawką Mollie

1889 zł 2699 zł
Biurko Scandi drewniane z półką

Biurko Scandi drewniane z półką

1050 zł
Biurko Skans białe dąb

Biurko Skans białe dąb

1037 zł
IKEA HEMNES Biurko z nadstawką, Czarnobrąz, 155x137 cm

IKEA HEMNES Biurko z nadstawką, Czarnobrąz, 155x137 cm

1999 zł

Chowane biurko w szafie to świetne rozwiązanie nie tylko do małych pomieszczeń, w których istotny jest każdy centymetr przestrzeni, ale także wszędzie tam, gdzie chcesz zachować porządek i estetyczny wygląd pomieszczenia. Zamykasz drzwi i gotowe!


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności