Wielka wyprzedaż w BONAMI! -15% na wszystko z kodem: MINUS15
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
KFA Armatura
KFA Armatura
Opublikowany:  

Zadbaj o higienę w swoim domu – innowacyjne rozwiązania na straży czystości

Nie ulega wątpliwości, że higiena jest bardzo ważna, a rosnąca świadomość sprawia, że coraz częściej poszukujemy dodatkowych rozwiązań, które poprawią czystość w naszych domach. Wbrew pozorom nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu, by wprowadzić do urządzonych już wnętrz nowoczesne i higieniczne udogodnienia – czasami wystarczy niewielka metamorfoza w zakresie wyposażenia. Co może zmienić innowacyjny grzejnik czy bateria łazienkowa? Sprawdzamy!

Solidna podstawa, czyli częste i dokładne mycie rąk

Bez względu na to, czy jesteś w swojej domowej łazience, u znajomych czy w miejscu publicznym – mycie rąk to podstawa zachowania odpowiedniej higieny. Na dłoniach, choć nie widać tego gołym okiem, znajduje się mnóstwo drobnoustrojów, także chorobotwórczych, które przenosimy poprzez dotyk.

Dlatego warto rozważyć wprowadzenie niewielkiej zmiany, która znacznie podniesie higienę korzystania z domowej umywalki – zamontować baterię umywalkową uruchamianą bezdotykowo. To innowacyjny i komfortowy w użytkowaniu produkt, który powstał z myślą o specyficznych wymaganiach związanych z wyposażaniem łazienek w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byś taki element wprowadził również do swojego domu!

Wybierając baterię dotykową, zwróć uwagę na modele sensorowe, takie jak Salto czy Samba New z oferty polskiego producenta KFA Armatura. W każdym z nich zastosowano fotokomórkę, dzięki której z łatwością uruchomisz strumień wody, nie dotykając dłonią baterii.

Dlaczego warto? Zamontowanie takiej baterii ułatwi również mycie rąk (zwłaszcza najmłodszym domowników, którym zdarza się zapomnieć o zakręceniu kranu), a także znacznie poprawi higienę tej newralgicznej strefy. Przez to, że baterii nie trzeba dotykać brudnymi dłońmi, ryzyko przetrwania drobnoustrojów na jej powierzchni jest zminimalizowane. Martwisz się, że montaż takiego rozwiązania to skomplikowana sprawa? Nic bardziej mylnego! Możesz zainstalować je w urządzonej już łazience, bez przeprowadzania uciążliwego remontu. W zależności od potrzeb, a także możliwości danego pomieszczenia, baterię Salto lub Samba New po prostu podłączysz do zasilania za pomocą zasilacza 230 V lub 4 baterii typu AA. Prawda, że proste?

SALTO bateria bezdotykowa z mieszaczem zintegrowanym i zewnętrznym pokrętłem regulacji temperatury

SALTO bateria bezdotykowa z mieszaczem zintegrowanym i zewnętrznym pokrętłem regulacji temperatury

790 zł
SAMBA NEW bateria bezdotykowa, umywalkowa

SAMBA NEW bateria bezdotykowa, umywalkowa

691 zł

Szukaj innowacyjnych rozwiązań – technologia BioCote

Co jeszcze możesz zrobić, by poprawić higienę w swoim domu? Zastanów się, jakie powierzchnie pozostają z mieszkańcami w bliskim kontakcie, a mimo to nie czyści się ich zbyt często? To grzejniki, które znajdują się przecież w każdym pomieszczeniu, ale zwykle nie zwracamy na nie większej uwagi. Obecnie, kiedy higienę i wysoki poziom czystości stawiamy na pierwszym miejscu, a wymagania sanitarne dotyczące czystości nigdy nie były tak ważne, jak teraz, warto zainteresować się produktami z technologią BioCote. Co to takiego? To opatentowane rozwiązanie higieniczne, które wykorzystuje aktywne jony srebra. Srebro ma doskonałe właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, a także antywirusowe – dzięki temu ułatwia utrzymanie grzejników w higienicznej czystości.

Technologia BioCote została zastosowana już na etapie produkcji grzejnika aluminiowego G500F, jest więc obecna w całej powłoce ochronnej i działa tak długo, jak ta powłoka znajduje się na jego powierzchni. Co to oznacza w praktyce? Biorąc pod uwagę fakt, że ochrona nie ściera się, ani nie zmywa – trwa przez cały okres użytkowania produktu. W ciągu zaledwie 15 minut może zmniejszyć ilość bakterii nawet o 86%, by następnie kontynuować swoje działanie przez całą dobę,redukując zanieczyszczenie mikrobiologiczne aż do poziomu 99,99%. Skuteczność i higiena pomiędzy kolejnymi czyszczeniami grzejnika pozostaje więc bardzo wysoka.

KFA Armatura

GRZEJNIK ALUMINIOWY G500F Z JONAMI SREBRA


Dlaczego warto postawić na grzejnik z powłoką BioCote?

Grzejniki zapewniają optymalne temperatury dla przetrwania oraz namnażania się drobnoustrojów, co zwiększa ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego, czyli przeniesienia ich również na inne powierzchnie. Dzięki powłoce BioCote, która maksymalnie chroni powierzchnię grzejnika i zmniejsza liczbę znajdujących się tam mikroorganizmów – prawdopodobieństwo zanieczyszczenia krzyżowego również zostaje zminimalizowane.

Innowacyjna technologia chroni przed szeroką gamą drobnoustrojów. Będzie przydatna w walce z bakteriami, pleśnią, a nawet niektórymi wirusami. Udowodniono, że powłoka BioCote dezaktywuje wirus grypy AH1N1, a także redukuje szczep z rodziny koronawirusów aż o 90% w ciągu 2 godzin. Co więcej, grzejnik dosłownie przyciąga do siebie drobnoustroje na zasadzie elektrostatycznej – sprawia tym samym, że wnętrza stają się bardziej higieniczne i bezpieczne. Wymiana tradycyjnego grzejnika na model G500F pomalowany specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią BioCote to świetny sposób na realną poprawę jakości powietrza w każdym wnętrzu.

O higienę w domu warto dbać na co dzień, również poprzez sięganie po innowacyjne rozwiązania. Niewielkie zmiana, taka jak wymiana baterii łazienkowej czy montaż nowych grzejników z technologią BioCote sprawią, że czystość znacznie się poprawi – również tam, gdzie zabrudzenia nie są widoczne.


Artykuł powstał we współpracy z marką KFA Armatura.


Inne artykuły w tej kategorii