Rozjaśnij jesienną szarugę z naszymi lampami - zobacz rabaty do 80%!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Cersanit
Cersanit
Opublikowany:  

Postaw na dobry design w łazience – zobacz 6 modnych i praktycznych kolekcji armatury łazienkowej

Dobry design to składowa jakości, estetyki i funkcjonalności – niezależnie od tego czy mowa o samochodzie, zegarku czy armaturze sanitarnej. To produkt, który musi być ergonomiczny. Ma być też praktyczny, bezpieczny w użytkowaniu, ekonomiczny, a do tego zgodny z trendami. Nie ma tu mowy o zaburzonych proporcjach, niepasujących kolorach i bezużytecznych funkcjach. Czy takie rozwiązania w ogóle istnieją? Tak! Mamy na to 6 przykładów.

Kasia Orwat

Kasia Orwat

Wybór armatury powinien zapadać na etapie rozrysowania instalacji wodnych, czyli na samym początku decyzji budowlano-wykonawczych. W zależności od rodzaju umywalki, dobieramy długość wylewki i wysokość trzonu, gdy mówimy o baterii sztorcowej; gdy decydujemy się na baterię ścienną, skupiamy się na wysokości jej umiejscowienia i długości wylewki. Zalety pierwszej to więcej czasu na wybór i decyzję, bo instalator przygotowuje podstawowe podejście wody. Gdy wybór pada na baterię naścienną, musimy dokładnie doprecyzować położenie wylewki i mieszacza we wczesnym etapie projektowym - lubimy je jednak za ich brak ingerencji w umywalkę i blat, łatwiejsze utrzymanie czystości i wygodę w użytkowaniu. Sztorcowe potrafią być także bardzo ciekawe w swojej formie, a w przypadku małych lub niesymetrycznych umywalek możemy umiejscawiać je z boku. Armatura wannowa czy natryskowa również stwarza wiele możliwości. W natrysku mieszacz umieszczamy na wysokości ok. 100 cm, może być także niżej lub wyżej, w zależności jak prowadzimy linię płytek. Ważne jest także rozpatrzenie położenia zaworu kątowego od słuchawki, haczyka lub drążka do jej odwieszenia. Przy wannie armatura może być podłogowa, ale także nawannowa lub naścienna. Wszystko zależnie od potrzeb, modelu wanny i sposobu użytkowania.

1. Kropka nad „i”

Łazienki już dawno przestały być przestrzeniami o czysto higienicznym przeznaczeniu. Teraz to modne salony kąpielowe, w których nie liczy się tylko praktyczność. Ważny jest także styl – i to nie byle jaki, a harmonijny i dopracowany w najmniejszym szczególe. Tymi szczegółami są baterie, które nie bez powodu nazywa się biżuterią aranżacji. Potrafią o wiele więcej niż najbardziej wyszukane dekoracje, bo dzięki nim można budować klimat wnętrza – od bardziej eleganckiego, który będzie zasługą złotego wykończenia armatury, po naturalny z udziałem chromu czy nowoczesny, w którym króluje czerń.

Jaki kolor armatury wybrać? Z kolekcją Cersanit INVERTO nie masz tego dylematu, bo to baterie 2 DESIGN IN 1, które w komplecie posiadają dwa wymienne uchwyty – w zależności od zestawu są to albo uchwyty w różnych kolorach, albo warianty o innych kształtach. Dzięki temu możesz (bez dodatkowych kosztów!) przeprowadzić w pomieszczeniu drobny lifting, zmieniając diametralnie charakter wystroju. Raz wnętrze będzie tętnić nowoczesnością, a za kilka miesięcy może zamienić się w królestwo glamour – wystarczy, że czerń zamienisz na złoto.

2. Modne wykończenie

Jeśli nie czerń, chrom czy złoto, to może coś bardziej nietuzinkowego, jak nikiel? To jedno z modnych wykończeń baterii Cersanit CREA, które wpisują się w trendy nie tylko za pomocą unikatowej powierzchni, na której można zaobserwować piękną grę świateł. To też zasługa owalnego kształtu. Armatura w takim wydaniu wizualnie ociepli wystrój (nawet ten nad wyraz sterylny) i będzie świetnym kompanem dla minimalistycznych rozwiązań meblowych z serii CREA o drewnianych, szarych lub białych frontach. W rozbudowanym koncepcie CREA znajdziesz też ceramikę i elementy do strefy prysznica, dzięki którym zbudujesz harmonijne obszary mycia – bez obaw o jakiekolwiek stylistyczne czy techniczne niedopasowania. Wszystko więc będzie zgodne z definicją dobrego designu.

3. Coś więcej niż styl

Dobry design to jednak nie tylko cechy wizualne przedmiotu. W tym pojęciu kryje się całe spektrum praktycznych atrybutów, od których zależy wiele – m.in. to czy bateria jest bezpieczna i nie będzie zagrożeniem dla domowników. W Cersanit CITY odpowiada za to system SafeTouch, który ogranicza możliwość nagrzewania się korpusu armatury termostatycznej Cersanit. Jego powierzchnia nie przejmuje temperatury strumienia – nawet wtedy, gdy z wylewki wypływa wrzątek. W ten sposób unikniesz oparzeń i stworzysz warunki do beztroskiej kąpieli.

Zapobieganie oparzeniom to też zasługa specjalnej blokady temperatury wody przy 38°C. Ogranicznik zastosowany w bateriach z termostatem Cersanit CITY niweluje negatywne skutki skoków ciśnienia w instalacji i w rezultacie temperatura wypływającego strumienia ma stałą, pożądaną wartość. Nie zmienia się nawet wtedy, gdy ktoś odkręci kurek w innym pomieszczeniu.

Te praktyczne zalety to punkt wyjścia do stworzenia miejsca będącego gwarantem komfortu. Czuwa nad tym też design produktów CITY! Koncertuje się wokół minimalistycznych i prostych form, które nie zaburzają harmonii przestrzeni. Ich połyskujące, chromowane wykończenie będzie neutralnym spójnikiem niemal każdej stylizacji. Może potęgować surowy klimat loftowej scenerii z betonem, być przełamaniem wnętrza rustykalnego, gdzie dominują ciepłe kolory ziemi i drewno, a także elegancko wieńczyć nowoczesną realizację. Ta mnogość możliwości to dowód tego, że modny design się nie starzeje i sprawdzi się w rozmaitym towarzystwie.

4. Eko trendy

Jeśli poza stylem i funkcjonalnością, szukasz ekologicznych rozwiązań, doskonałą propozycją będzie armatura Cersanit MODUO, która jest częścią rozbudowanej kolekcji rozwiązań łazienkowych – od baterii, po meble, ceramikę oraz kabiny prysznicowe. To produkty „EcoFriendly”, co oznacza, że ich użytkowanie pozwala na redukcję zużycia wody nawet do 60%. Odpowiada za to ekologiczny Perlator Cersanit Water Save, którego zadaniem jest skuteczne napowietrzanie strumienia. Jego objętość zostaje zwiększona, co znacząco podnosi komfort mycia – zwłaszcza w strefie umywalki.

5. Inspirowane prostotą

Żeby design nie stracił swojego „terminu przydatności”, musi posiadać znamiona ponadczasowego – a taki właśnie wyróżnia serię Cersanit MILLE. To sanitarna propozycja o geometrycznym sznycie i wyraźnie zaznaczonych krawędziach wylewki i uchwytu, które zdecydowanie podkreślą wszystkie strefy mycia – od tej z umywalką, w której mogą królować wysokie baterie sztorcowe, po te z prysznicem, gdzie zwieńczeniem będzie funkcjonalna kolumna natryskowa MILLE z powłoką Cersanit Super Shine. Taka armatura to gwarancja odprężającej kąpieli oraz braku kłopotów z utrzymaniem czystości, co związane jest z zastosowaniem silikonowego wykończenia deszczownicy Cersanit EasyCLEAN. Dzięki niej możesz usunąć kamień i wszelkie zabrudzenia przeciągnięciem palca!

Ponadczasowa estetyka Cersanit MILLE jest również zasługą trzech wiecznie modnych opcji kolorystycznych. To chrom, który umiejętnie wtopi się w wystrój nowoczesnego wnętrza, oraz dwa najgorętsze trendy: biel i czerń. Jasne alternatywy mogą być uzupełnieniem pomieszczenia total white, a ciemne zamienią się w ozdobę w sceneriach loftowych, minimalistycznych czy glamour.

6. Praktyczne połączenia

Połączenie praktyczności i estetyki to jedno z najbardziej pożądanych w łazienkowym królestwie, ale oprócz niego liczy się też kompilacja jakości oraz solidności. Takie zestawienie jest gwarancją długowiecznego użytkowania armatury łazienkowej. Znajdziesz je w bateriach z linii Cersanit VERSO. We wszystkich elementach tej nowoczesnej kolekcji zastosowano głowice ceramiczne o średnicy 35 mm, które odpowiadają za precyzyjną regulację wody. Ich obecność zapewnia również baterii należytą szczelność i bezawaryjność, a to pociąga za sobą lawinę zalet związanych z użytkowaniem – mowa chociażby o ograniczeniu uciążliwego kapania z kranu.

Dobry design się nie starzeje. Jest też użyteczny i odpowiada na potrzeby domowników. To wzornictwo, które nie tylko urzeka piękną formą i wykończeniem, lecz także daje satysfakcję z użytkowania – zarówno jeśli chodzi o solidność, jak i bezpieczeństwo czy bezawaryjność. Takie baterie to nie tyle biżuteria aranżacji, a prawdziwe perły wystroju, bo nie dość, że cieszą oko, to służą długo i bez problemów.


Artykuł powstał we współpracy z marką Cersanit.


Inne artykuły w tej kategorii