Kup idealne biurko do swojego domowego biura! 🖥️
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

5 cech najlepszych serii gniazdek i włączników elektrycznych


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o..


Osprzęt elektroinstalacyjny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu lub mieszkania. Gniazda i łączniki pełnią w pomieszczeniu przede wszystkim funkcje praktyczne - umożliwiają włączanie i wyłączanie światła, podłączanie do zasilania różnego rodzaju sprzętów, sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i zarządzaniem energią. Jednak inwestorzy, architekci wnętrz oraz sami użytkownicy traktują włączniki i gniazdka również jako część projektu i pomysłu na wnętrze, jako element dekoracyjny. Na co zwrócić uwagę, przy wyborze osprzętu, aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym?

1. Szeroki wybór mechanizmów

Dobra seria gniazd i włączników, jak np. seria DECO i MINI polskiego producenta, firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania, charakteryzuje się dużą liczbą mechanizmów, realizujących przeróżne funkcje użytkowe. Im szerszy asortyment funkcjonalny gniazdek, tym lepiej.

Gdyby już po zrealizowanym montażu osprzętu okazało się, że trzeba jednak jakiś mechanizm zmienić na inny, o innych funkcjach, a w ramach wybranej serii nie ma aktualnie potrzebnego mechanizmu, zostalibyśmy z problemem albo braku możliwość zastosowania potrzebnego gniazdka, albo zaistniałaby konieczność zmiany osprzętu na inny, o innym wyglądzie niż pozostałe włączniki i gniazdka we wnętrzu. Dlatego warto postawić na kompleksową serię, w której znajdziemy przeróżne rodzaje gniazdek i wyłączników światła.

2. Ramki wielokrotne, ramki modułowe

Serie osprzętu warte uwagi zawierają ramki wielokrotne, służące do montażu wielu mechanizmów gniazdek i włączników w 1 rzędzie. W ramach serii DECO i MINI wszystkie rodzaje ramek pojedynczych można wybrać w wersji do pięciokrotnej. Seria DECO zawiera ramki z efektem szkła sześciokrotne oraz ich wersje modułowe, umożliwiające montaż 4, 6 a nawet 9 mechanizmów w 1 ramce nie w 1 linii, ale w 2 a nawet 3 wierszach.

W nowej inwestycji warto wziąć pod uwagę przygotowanie instalacji tak, aby można było zastosować ramki wielokrotne, przydatne zwłaszcza do montażu gniazd, żeby w przyszłości uniknąć korzystania z przedłużaczy i rozgałęźników w pomieszczeniach.

3. Osprzęt elektroniczny

Sterowanie oświetleniem, temperaturą czy roletami okiennymi jest konieczne i standardowo występuje w naszych domach. Serie osprzętu elektroinstalacyjnego jak DECO i MINI, w ramach których znajdziemy bardziej zaawansowane produkty tego typu, na pewno zasługują na uwagę inwestora.

Osprzęt elektroniczny ułatwia zarządzanie np. temperaturą, ponieważ można to urządzenie zaprogramować wg własnych potrzeb. Możliwość regulacji wybranych parametrów elektronicznych regulatorów temperatury, oświetlenia czy czujników ruchu sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej w domu i podnosi komfort życia jego mieszkańców.

4. Bezpieczeństwo użytkownika

Dobra seria gniazdek i włączników to kolekcja mechanizmów, które zapewniają bezpieczeństwo korzystania z energii elektrycznej. Gniazdka serii DECO i MINI są wyposażone w przesłony torów prądowych, które utrudniają dostęp do części niebezpiecznych instalacji elektrycznej.

Do łazienek i kuchni, w przypadku zaplanowania montażu gniazd w pobliżu umywalki lub zlewu kuchennego należy wybrać gniazda bryzgoszczelne z klapką, o stopniu ochrony IP 44, które oczywiście wchodzą w skład wymienionych serii osprzętu i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Serie DECO i MINI zawierają również uszczelniacz do łączników występujących np. w łazience, który zwiększa stopień ochrony łącznika przed wilgocią z IP 20 na IP 44.

5. Wersja natynkowa osprzętu podtynkowego

Nawet w dobrze zaplanowanym budynku może okazać się, że jednak w wyniku jakichś życiowych, nieprzewidzianych zmian trzeba zamontować gniazdko lub włącznik światła w miejscu, o którym na etapie projektowania instalacji nikt nie pomyślał. Późniejsze tego typu zmiany mogłyby okazać się niemożliwe, gdybyśmy podjęli decyzję o wyborze serii osprzętu, która nie zawiera opcji montażu natynkowego.

Dobre serie osprzętu elektrycznego, jak seria DECO czy MINI firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. są wyposażone w puszkę natynkową w pełnej kolorystyce ramek uniwersalnych z tworzywa, aby zawsze montaż gniazdka czy wyłącznika był możliwy w potrzebnym miejscu.

Produkty umożliwiające korzystanie z energii elektrycznej w mieszkaniu muszą sprostać coraz wyższym wymaganiom związanym z rosnącą liczbą urządzeń w naszych domach, w dodatku o coraz bardziej zaawansowanych funkcjach. Dobra seria osprzętu powinna nie tylko świetnie wyglądać, ale przede wszystkim ułatwiać codzienne czynności związane z życiem rodzinnym, nauką i pracą dzięki omówionym w artykule cechom, reprezentowanym np. przez serię DECO oraz MINI polskiego producenta Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o..Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Gniazda i łączniki elektryczne w matowej odsłonie to aranżacyjny HIT!

Gniazda i łączniki elektryczne w matowej odsłonie to aranżacyjny HIT!

Sponsorowane Łączniki w stylu amerykańskim – nowoczesna alternatywa dla klasycznych włączników światła!

Łączniki w stylu amerykańskim – nowoczesna alternatywa dla klasycznych włączników światła!

Sponsorowane Osprzęt elektryczny na lata – jak wybrać dobrej jakości gniazdka i włączniki?

Osprzęt elektryczny na lata – jak wybrać dobrej jakości gniazdka i włączniki?

Sponsorowane Czy gniazda i łączniki elektryczne muszą być białe? Sprawdzamy!

Czy gniazda i łączniki elektryczne muszą być białe? Sprawdzamy!

Sponsorowane Modne gniazdka i włączniki do wnętrz

Modne gniazdka i włączniki do wnętrz

Sponsorowane 5 niezawodnych funkcji gniazd i łączników elektrycznych

5 niezawodnych funkcji gniazd i łączników elektrycznych

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka do 24 godzin

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.