Funkcjonalne schody - pomysły na zagospodarowanie przestrzeni pod schodami

Przestrzeń znajdująca się pod schodami, ze względu na swój nietypowy kształt jest stosunkowa ciężka do zagospodarowania. Jednak przy odrobinie fantazji i chęci, wykorzystać ją można w praktyczny i ciekawy sposób. To jak ją zaaranżujemy zależy tylko od tego w jakim pomieszczeniu się znajdują i jakie mamy potrzeby.

Macie do zagospodarowania przestrzeń pod schodami i nie macie pomysłów co z nią zrobić? Podpowiadamy jak oryginalnie a zarazem praktycznie ją wykorzystać. Zobaczcie nasze propozycje.

cegła naturalna, białe schody bez balustrady, białe meble kuchenne, czarny blat
biurko pod drewnianymi schodami, białe biurko z czarnym fotelem

Miejsce do pracy. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim doświetleniu takiego miejsca. Najlepiej utrzymać je w jasnych kolorach i dodatkowo zastosować sztuczne źródło światła.

Przestrzeń pod schodami na przedpokoju może służyć jako szafa. Po odpowiednim jej zabudowaniu zyskamy przechowalnię na płaszcze, buty i akcesoria. Najbardziej popularny sposób na wykorzystanie przestrzeni pod schodami to szuflady i półki, które mogą przechowywać ciuchy, zastawę stołową czy też sprzęt sportowy. Wszystkie akcesoria i bibeloty, dla których nie znaleźliśmy miejsca gdzie indziej, mogą zostać przechowane w takich funkcjonalnych, pojemnych szufladach pod schodami.

W salonie pod schodami postawić możemy kanapę zyskując w ten sposób przestrzeń w centrum pokoju. Jeśli potrzebujemy miejsca do relaksu, czytania- przestrzeń pod schodami jest również doskonałym pomysłem, dzięki temu zyskamy dodatkowe siedzisko jednocześnie zaoszczędzając miejsca w centrum pokoju.

Pralnia. Jeżeli nie mamy miejsca na pralkę w łazience, a nie chcemy trzymać jej w kuchni i nie chcemy by stała na widoku, schowajmy ją pod schodami oddzielając modną zasłonką.

Biblioteczka. Otwarte półki na książki i drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką.

Nie macie gdzie trzymać rowerów w domu? Wykorzystajcie przestrzeń pod schodami jako wieszak na rowery. Specjalne umocowania do zawieszenia roweru pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze Jest o świetny pomysł na wykorzystanie schodów w piwnicy czy dużym holu.

schowek na rowery pod schodami

Miejsce pod schodami może posłużyć jako dodatkowe łóżko, np. dla gości oraz jako domek dla naszego czworonoga.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów