HO HO HO! Odkryj Świąteczne promocje 🎅
Czego szukasz?
Zobacz także
Ceramika Paradyż
Ceramika Paradyż
Opublikowany:  

Konkurs Paradyż Designers rozstrzygnięty – prezentujemy zwycięskie projekty!

Do udziału w prestiżowym konkursie Paradyż Designers zgłoszonych zostało aż 2159 projektów. Jury pod przewodnictwem światowej sławy projektantki mody Gosi Baczyńskiej miało więc nie lada wyzwanie, by spośród tak ogromnej liczby prac wyłonić zwycięzcę i szereg wyróżnień. Jesteście ciekawi, kto zyskał uznanie ekspertów i jaki projekt zajął pierwsze miejsce w konkursie? Ogłaszamy wyniki i ostrzegamy – w tych wnętrzach na pewno się zakochasz!

2159 zgłoszeń, 28 projektów i 3 miejsca na podium

Konkurs Ceramiki Paradyż powstał z myślą o osobach, które czynnie zajmują się projektowaniem wnętrz, a więc architektach, projektantach, dekoratorach i studentach architektury wnętrz. Zadaniem uczestników było przygotowanie wizualizacji 3D dowolnie wybranej przestrzeni (nie większej niż 80 m²) i wykorzystanie w niej, w sposób kreatywny i oryginalny, płytek ceramicznych z kolekcji Paradyż My Way by Gosia Baczyńska. Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

Do pierwszego etapu konkursu zgłoszonych zostało ponad 2000 projektów. By zawęzić pole poszukiwań, Jury oceniło zakwalifikowane prace w 10-stopniowej skali, wykorzystując dedykowany formularz online. W ten sposób do kolejnego etapu i pod obrady Jury trafiło 28 wyróżnionych projektów, które zyskały największą ilość głosów. Z tej grupy wytypowano zwycięzcę, a także laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Przyznano również nagrodę specjalną, dwa wyróżnienia i nagrodę publiczności. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 kwietnia w Warszawie. W dalszej części artykułu zobaczysz galerię wyróżnionych prac.

Inspirująca galeria nagrodzonych projektów

Spoglądając na zwycięskie projekty, musimy przyznać – jesteśmy oczarowani! Wyróżnione prace, choć różne, łączy nieszablonowe podejście do urządzania wnętrz oraz ogromna wrażliwość autorów. Widać w nich odbicie świata natury, manifestowane poprzez wszechobecny spokój, stonowaną neutralność i otwartość przestrzeni. To projekty ponadczasowe, a zarazem urzeczywistniające wizję idealnego, nowoczesnego wnętrza. Oto trio, które zachwyciło ekspertów estetyką, świeżością oraz śmiałością swoich projektów:

1 miejsce w Konkursie Paradyż Designers i nagroda w wysokości 30 tysięcy złotych – Paweł Szczygieł

2 miejsce w Konkursie Paradyż Designers i nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych – Michał Wiak

3 miejsce w Konkursie Paradyż Designers i nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych – Weronika Walasz

Przewodnicząca Jury, Gosia Baczyńska, przyznała również nagrodę specjalną – jej laureatka Danuta Konieczna otrzyma unikalną kreację, którą stworzy razem z projektantką. Designerka wyróżniła również projekty Kamili Wardy oraz Joanny Mórawskiej.

Nagroda Specjalna w Konkursie Paradyż Designer – Danuta Konieczna

Wyróżnienie w Konkursie Paradyż Designers – Joanna Mórawska

Wyróżnienie w Konkursie Paradyż Designers – Kamila Warda

Na wyniki konkursu Paradyż Designers wpływ mieli również widzowie, przyznając Nagrodę Publiczności. Wyróżnienie oraz 5 tysięcy złotych otrzymała Angelika Grzyb.

Nagroda Publiczności w Konkursie Paradyż Designers – Angelika Grzyb

Paradyż Designers – misja inspirowania pięknem

Jak podkreśla Dominika Traczyk, dyrektor marketingu Ceramiki Paradyż, misją marki jest inspirowanie pięknem, a pozycja w branży zobowiązuje do spektakularnych działań. Prestiżowy konkurs Paradyż Designers to jedno z nich, a zarazem wspaniała okazja, by zaprosić specjalistów z branży do przedstawienia swoich pomysłów na wykorzystanie oryginalnych produktów marki Paradyż stworzonych wspólnie z Gosią Baczyńską.

Efekty zaskakują i zachwycają! Kreatywne rozwiązania zaproponowane przez twórców mogą dziś stać się uniwersalną inspiracją dla każdej osoby, która stoi przed wyzwaniem stworzenia wyjątkowego projektu – bez względu na to, czy jest profesjonalistą, czy działa w zaciszu własnego domu.

Projekty oceniło Jury w doborowym składzie

Najlepsze prace spośród 2159 zgłoszeń wyłoniło Jury, któremu przewodniczyła Gosia Baczyńska. Obok projektantki zasiedli również:

 • Andrzej Pągowski – artysta grafik i twórca kultowych plakatów,
 • Julia Kulczyńska Maffashion – influencerka i blogerka modowa,
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys – partner pracowni APA Wojciechowski i wiceprezes SARP,
 • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna „M jak Mieszkanie”, „Dobre Wnętrze” oraz urzadzamy.pl,
 • Anna Grużewska – redaktor naczelna „Czas na wnętrze”,
 • Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury,
 • Piotr Kędzierski – dziennikarz, gospodarz znanych audycji,
 • dr Anna Tępińska-Marcinek – współwłaścicielka i członkini Zarządu Ceramiki Paradyż.

Zjawiskowe projekty wyłonione w konkursie Paradyż Designers to prawdziwy pokaz twórczego i nieszablonowego wykorzystania płytek w aranżacji wnętrz - od przestrzeni publicznych, aż po prywatne łazienki i sypialnie. To uniwersalny materiał, który gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacji i otwiera wnętrza na kreatywność. Który projekt skradł Twoje serce?


Artykuł powstał we współpracy z marką Ceramika Paradyż.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

 • proste triki na wielkie zmiany
 • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
 • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności