🌞 SKANDYNAWSKIE LATO - odkryj produkty w trendzie!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Czy gniazda i łączniki elektryczne muszą być białe? Sprawdzamy!

Czarny, szary matowy, pudrowy róż, złoty – to kolory, których większość z nas w pierwszej chwili nie skojarzy z gniazdkami i włącznikami elektrycznymi. A szkoda, ponieważ osprzęt elektroinstalacyjny to dzisiaj nie tylko ogromny wybór zaawansowanych mechanizmów gniazd i łączników. Oprócz wielu zalet technicznych, produkty polskiego producenta, firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. z Nekli k. Poznania, reprezentują szereg bardzo interesujących i modnych wersji kolorystycznych, dzięki którym urządzając wnętrze mamy możliwość dopasowania gniazdka czy włącznika światła pod względem kolorystycznym do wyposażenia i stylu pomieszczeń.

Mechanizm i ramka – dobrana para

Kolorystyka wnętrz zmienia się wraz z modą. Dobór pasujących elementów wyposażenia jest bardzo duży, również w zakresie takich produktów jak osprzęt elektroinstalacyjny. Dekoracyjne serie podtynkowe gniazd i łączników są tak skomponowane, aby można było dobrać samodzielnie rodzaj i kolor ramki do konkretnego mechanizmu, również dostępnego w wielu wersjach kolorystycznych. Tradycyjnie kojarzony z osprzętem kolor biały często ustępuje miejsca innym wersjom, które bardziej pasują do konkretnych elementów we wnętrzu. Złoty łącznik na tle chabrowej ściany? Dlaczego nie!

Seria DECO

Seria podtynkowa DECO obejmuje produkty w bardzo wielu kolorach do wyboru. Mechanizmy osprzętu oraz ramki są sprzedawane osobno, co daje inwestorom i użytkownikom możliwość tworzenia własnych połączeń kolorystycznych, pasujących do wnętrza. Oprócz koloru białego, z którym kojarzymy osprzęt, mechanizmy DECO są dostępne w kolorach metalicznych, jak np. srebrny metalik, grafitowy lub złoty. Bardzo modne, matowe wykończenie również jest możliwe - piękne, matowe kolory takie jak szary mat, grafitowy mat, czarny mat mają bardzo szerokie grono zwolenników.

Seria DECO oprócz ramek z tworzywa obejmuje ramki wykonane z wielu ciekawych materiałów, jak np. ramki ze szkła i z efektem szkła - także w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu mamy jeszcze więcej możliwości łączenia kolorów i ich cech. Połączenie mechanizmu w kolorze czarnym matowym z błyszczącą, czarną ramką z efektem szkła lub ze szkła wygląda bardzo dobrze. Mając tak wiele ciekawych możliwości doboru stopnia połysku i koloru produktów, jaką daje seria DECO, możemy stworzyć we własnym wnętrzu bardzo unikalny i wyjątkowy efekt końcowy.

DECO Pastel Matt

Oprócz ramek ze szkła, z efektem szkła, drewna, efektem drewna i betonu seria DECO obejmuje ramki z tworzywa od pojedynczej do pięciokrotnej w unikalnych kolorach pastelowych o nazwie DECO Pastel Matt. Ramki te idealnie komponują się z mechanizmami gniazd i łączników w kolorze białym i stanowią w pomieszczeniu nie tylko element funkcjonalny, ale również dekoracyjny. Grupa ramek DECO Pastel Matt to produkty w 12 matowych kolorach pastelowych: pudrowy róż, liliowy, lawendowy, kanarkowy, orzech ziemny, brzoskwiniowy, miętowy, lodowy błękit, lazurowy, czekoladowy, wrzosowy, szmaragdowy.

MINI – istotny kolor

Mechanizmy gniazd i łączników elektrycznych oraz ramki serii MINI również dają bardzo szerokie możliwości doboru kolorów. Czy mechanizm osprzętu musi być w tym samym kolorze, co ramka? Oczywiście, że nie. W ramach kolorystyki mechanizmów i ramek możemy odnaleźć produkty w kolorze białym, srebrnym metalik, grafitowym, złotym oraz w barwach z wykończeniem matowym: szary, grafitowy i czarny mat. O tym, które kolory połączymy ze sobą w naszym zestawie kolorystycznym na ścianie możemy zdecydować sami, zgodnie z naszymi upodobaniami i kolorystyką danego pomieszczenia.

Oprócz połączenia ramki i mechanizmu w pasujących do siebie kolorach istnieje jeszcze trzecia możliwość uzyskania znakomitego wyglądu produktu finalnego na ścianie. W ramach serii MINI istnieje możliwość zmiany koloru ramki pośredniej. Montując ramki uniwersalne z mechanizmami osprzętu w tym samym kolorze, można dokupić osobno ramki pośrednie w innym kolorze, który zostanie tym sposobem delikatnie zaakcentowany. Ramki pośrednie występują we wszystkich kolorach mechanizmów serii MINI oraz dodatkowo w 12 kolorach pastelowych.

Urządzając dom lub mieszkanie zwracamy uwagę na wiele elementów wyposażenia pomieszczeń. Choć przeglądanie i porównywanie różnych opcji czasami paradoksalnie bywa utrudnieniem, możliwość wyboru osprzętu pod względem kolorystyki umożliwia dopasowanie konkretnych produktów do koncepcji projektanta oraz naszych oczekiwań.


Artykuł powstał we współpracy z Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.


Inne artykuły w tej kategorii