LETNIA WYPRZEDAŻ - czas start! Kupuj z rabatami 🔥
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE
Opublikowany:  

Nowe, inspirujące miejsce na mapie Katowic – zajrzyj tutaj, jeśli urządzasz mieszkanie!

Urządzanie mieszkania zaczyna się od inspiracji: stylistycznego niuansu, zachwytu nad kolorem czy dotykiem nieregularnej faktury. Potem, jak po nitce do kłębka, budujesz całą aranżację – dobierasz materiały i, jak w układance, kompletujesz meble. Z tego chaosu w końcu wyłania się idealne miejsce: Twój nowy salon. Pytanie tylko, gdzie szukać tych wnętrzarskich pomysłów? W Katowicach to proste! Na mapie miasta powstał obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy kochają dobry design. To Autoryzowany Salon Firmowy Gala Collezione.

Spotkanie z designem

Dla jednych jest lekcją kompromisów, dla innych twórczym polem manewru. Mowa o urządzaniu mieszkania – złożonym procesie, podczas którego pojawia się sporo pytań, wątpliwości i dylematów. To droga, której celem jest wymarzona przestrzeń. Żeby jednak dotrzeć do mety, trzeba dobrze wystartować. To dlatego w przypadku planowania i zakupów najlepiej zacząć od spotkania z ciekawym designem w nowym Autoryzowanym Salonie Firmowym marki Gala Collezione w Katowicach.

Salon Gala Collezione to miejsce inne niż wszystkie; zorientowane na trendy, dotrzymujące kroku rewolucjom w kategoriach designu i sztuki, wypełnione po brzegi produktami, które znakomicie dopełnią każdą stylizację – niezależnie od jej charakteru czy metrażu. To przestrzeń zaprojektowana w taki sposób, by ukazać prawdziwy potencjał asortymentu, a przy okazji dostarczyć urządzającym możliwie jak najwięcej inspirujących pomysłów.

Za projekt salonu Gala Collezione w Katowicach odpowiada MM DEKOR Marta Krugiołka-Pawlak, Mateusz Jaroszewski, czyli biuro projektowe, które nie raz współpracowało z marką Gala Collezione. Projektanci stworzyli wystrój salonów w Gdańsku oraz Wrocławiu, gdzie postawili na dbałość o detale oraz jakość. I tym razem w przestrzeni czuć artystyczną nutę połączoną z funkcjonalnością – nawet mimo wyzwań, o których wspominają twórcy.

Marta Krugiołka-Pawlak , Mateusz Jaroszewski - MM DEKOR

Marta Krugiołka-Pawlak , Mateusz Jaroszewski - MM DEKOR

Naszym zadaniem było stworzenie projektu, który zachęci klienta do odwiedzenia stoiska Gala Collezione w Katowicach i zapoznania się ofertą marki. Podczas projektowania stanęliśmy przed kilkoma wyzwaniami, którym musieliśmy sprostać. Jako biuro projektowe lubimy wyzwania, więc podjęliśmy się także tego projektu. Kubatura salonu nie należy do obszernych. Ekspozycja jest stosunkowo nieduża, a naszym zadaniem było zaprezentowanie na niej topowych modeli oraz nowości z oferty mebli tapicerowanych. Stworzenie odpowiedniego układu pozwoliło na właściwe wyeksponowanie produktów. Zaprojektowaliśmy układ otwarty – większość prezentowanych modeli ustawionych zostało frontem do klienta, tak by mógł obejrzeć meble w pełnej okazałości.

Dwie strefy inspiracji

W katowickim salonie firmowym Gala Collezione inspiracji jest bez liku. Na żywo można zobaczyć całą gamę materiałów wykończeniowych oraz ofertę wyposażenia, a w tym najnowsze kolekcje mebli modułowych, narożników, sof oraz foteli, dostępnych w oryginalnych pokryciach i kolorystyce. To zestawienie tego, co modne, a zarazem praktyczne, ujęte w dwóch strefach: ciemnej oraz jasnej.

Marta Krugiołka-Pawlak , Mateusz Jaroszewski - MM DEKOR

Marta Krugiołka-Pawlak , Mateusz Jaroszewski - MM DEKOR

Kolejnym założeniem tej realizacji był podział salonu na dwie odrębne części. Cześć ciemną zastosowaliśmy po prawej stronie oraz w centralnej części salonu. Należy do niej ściana z charakterystycznym motywem chmur. Fototapeta ma na celu wprowadzić klienta w głąb salonu, zwrócić uwagę i zachęcić, by wszedł do środka. Wybraliśmy taki wzór celowo. Dzięki temu stoisko wyróżnia się spośród salonów meblowych, które znajdują się w galerii – także dzięki monochromatycznej palecie barw. Dobór takiej właśnie kolorystyki – czerni i bieli – był dokładnie przemyślany. Dzięki temu zabiegowi wszystkie bryły modeli tapicerowanych, dobrze się prezentują, zarówno jeśli chodzi gabaryty, kształty, jak i kolorystykę. Zastosowanie fototapety miało też na celu wytyczenie i podkreślenie Punktu Obsługi Klienta.

Jasna część salonu widoczna jest po prawej stronie od wejścia. Tutaj też można zauważyć fototapetę ze wzorem chmur, tym razem w odcieniach bieli. Całość stoiska dopełniają dodatki w kolorze srebra. Są spójne, podkreślają poszczególne strefy. Zostały wybrane tak, aby meble tapicerowane odgrywały pierwszorzędną rolę, a aranżacja podkreślała ich urodę. Pozostając w strefie chmur i obłoków, zastosowaliśmy dekoracje, które ściśle do takiego wyobrażenia nawiązują. Wzmacniają jego odbiór, stąd zastosowanie na ścianie elementów dekoracyjnych w postaci ptaków. Stado unosi się w locie ku stanowisku dla doradców. Użycie zmultiplikowanych luster na ścianach, odbija wzór fototapet.

Wspólnymi mianownikami obydwu powierzchni są motyw chmur i stonowana kolorystyka skupiona na szarościach, czerni, bieli i beżach. Tworzą tło, które nie konkuruje z tym, co najważniejsze w salonie Gala Collezione – meblami tapicerowanymi! Systemy meblowe, narożniki, pufy i sofy odgrywają w tym wnętrzu pierwsze skrzypce. Przedstawione realizacje ukazują, jak można je efektownie połączyć z resztą wyposażenia, a także co do nich dopasować, by wykreować zachwycającą aranżację. W tej przestrzeni możesz zobaczyć, poczuć i na własnej skórze przetestować, czym jest dobry design.

System modułowy Loggia

System modułowy Loggia

System modułowy Look

System modułowy Look

System modułowy Idylla

System modułowy Idylla

Sofa dwuosobowa, trzyosobowa Genova, minimalizm, Gala Collezione

Sofa dwuosobowa, trzyosobowa Genova, minimalizm, Gala Collezione

Spójność na pierwszym planie

Wnętrza salonu inspirują! Wszystko, co w nim znajdziesz jest kompletne – dopracowane z aptekarską dokładnością. Wizualnym punktem wyjścia w doborze kolorów było logo marki, które jest kombinacją podstawowych odcieni, czyli bieli oraz czerni. Te tonacje, wspólnie z ich pochodnymi, tworzą zgraną całość. Dopełniają je, a jednocześnie ocieplają i dynamizują, harmonijne dodatki.

Całość wnętrza ma elegancki charakter i jest spójne z logotypem firmy Gala Collezione, nawiązując do jej barw – czerni i bieli. Ciepła aranżacji dodały miękkie dywany w nowoczesnych deseniach, tekstylia oraz wykorzystanie zieleni, w postaci bukszpanów i kompozycji z zielonego i czarnego mchu chrobotka. – podkreślają projektanci z MM DEKOR.

Twórcza aura salonu Gala Collezione w Katowicach sprzyja nie tylko poszukiwaniu mieszkaniowych inspiracji. To symbioza designu, funkcjonalności oraz sztuki, a więc strefa, w której zaprojektujesz swoje wymarzone mieszkanie od A do Z, łącząc jednocześnie doskonałe wzornictwo z praktycznością. Przygotowane ekspozycje zawierają pełen przekrój produktowych możliwości – to nie tylko sofy i narożniki, lecz także rozwiązania komplementarne, takie jak stoliki kawowe, wazony czy lampki. Wystarczy więc znaleźć idealną stylizację, a następnie odwzorować ją we własnych czterech kątach! Dzięki temu oszczędzisz czas oraz nerwy i przede wszystkim zyskasz aranżację zgodną z bieżącymi trendami – bez długich poszukiwań, żmudnych analiz i kompromisów.

Jeśli szukasz inspiracji, odwiedź Autoryzowany Salon Firmowy Gala Collezione w Katowicach. To nowe centrum designu, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki – od inspirujących pomysłów, po wysokogatunkowe produkty.


Artykuł powstał we współpracy z marką Gala Collezione.


Inne artykuły w tej kategorii