Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

TOP 10 najpopularniejszych inspiracji na schody – którą wybierzesz?

Schody mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się wnętrze domu. Dziś często zamiast zamkniętych klatek schodowych budujemy schody otwarte i wyeksponowane, które są nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Prezentujemy 10 najpopularniejszych inspiracji na aranżację schodów. Te zdjęcia to najczęściej oglądane schodowe inspiracje na Homebook.pl w 2022 roku (od stycznia do listopada). Zachęcamy do oglądania i szukania pomysłów na własne wymarzone schody!

1. Drewniane schody zabiegowe w stylu skandynawskim

Pierwsza inspiracja to drewniane schody zabiegowe ze stalową barierką, które świetnie pasują do mieszkania w stylu skandynawskim. Projekt został wykonany przez biuro OES architekci. Projektanci, tworząc tę wizualizację, postawili na prostotę i elegancję.

Stopnie wykonane są tu z jasnego drewna. Konstrukcja uzupełniona jest o balustradę z nieregularnie rozmieszczonymi tralkami – mamy tu zarówno słupki ułożone pionowo, jak i takie, które zamontowane są ukośnie. Znaczącym akcentem w aranżacji schodów skandynawskich jest oświetlenie. W tym przypadku są to proste, ale bardzo efektowne odkryte żarówki zwisające na długich kablach.

Zobacz też: Jakie schody wewnętrzne wybrać? Przegląd inspiracji

2. Nowoczesne schody dwubiegowe z podświetleniem

Drugi projekt wykonany został przez biuro Anna Romik Architektura Wnętrz. Ta inspiracja z pewnością spodoba się tym, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań. Dwubiegowe schody osadzone są tutaj w pomalowanej na grafitowo klatce schodowej.

Drewniane stopnie i ciemne podstopnice w kolorze ścian sprawiają, że całość prezentuje się bardzo elegancko stylowo. Na uwagę zasługuje również oświetlenie, które poprawia bezpieczeństwo korzystania ze schodów i sprawia, że przestrzeń ta prezentuje się niezwykle dekoracyjnie.

3. Stylowe dywanowe schody w szarych odcieniach

Kolejna inspiracja jest wprost stworzona dla osób, które lubią szarości we wnętrzach. W projekcie biura ARCHISSIMA schody dywanowe biegną wzdłuż ściany, a widoczna jest tylko jedna strona ich atrakcyjnego bocznego biegu w formie zygzaka. Projekt to schody ze szklaną balustradą, która w żaden sposób nie przesłania i nie przytłacza dywanowej konstrukcji schodów. Na uwagę zasługuje również estetyczne oświetlenie w postaci lampek nad co drugim schodkiem.

4. Dywanowe schody w klasycznym wnętrzu

Projekt od Piękne Wnętrza Agata i Waldemar Smolińscy to tradycyjne schody w dywanowej odsłonie. Biała i lekka konstrukcja została tu wzbogacona o dodatkowe drewniane stopnie w kolorze podłogi na parterze domu. Jako zabezpieczenie konstrukcji zastosowano tu bardzo lekką i niemal niewidoczną balustradę z tafli szkła bez jakichkolwiek dodatkowych ozdobników.

W tym projekcie warto również zwrócić uwagę na oświetlenie schodów. Podświetlone są nie tylko stopnie, ale również ściana, na której symetrycznie wzdłuż schodów rozmieszczone są delikatne, podłużne listwy oświetleniowe.

5. Nowoczesne schody drewniane z balustradą z lin

Kolejna propozycja to dwubiegowe drewniane schody osadzone w jasnej klatce schodowej, których projekt wykonało biuro ESTU architektura wnętrz. Stopnie w przypadku tego projektu są bardzo proste i wykonane z jasnego drewna. Minimalistyczne są również uchwyty po stronie ścian – to proste belki wzbogacone o delikatne oświetlenie. W tym projekcie najbardziej zwraca uwagę ciekawa balustrada wykonana z grafitowych symetrycznie ułożonych lin poprowadzonych od dolnego biegu schodów aż na samą górę.

6. Klasyczne schody drewniane z punktowym oświetleniem

Lubisz klasykę? Kolejna propozycja z najczęściej oglądanych aranżacji w 2022 roku to klasyczne schody z drewnianymi stopniami i białymi podstopnicami. To bezpieczne połączenie, które pasuje do wielu wnętrz oraz jest bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Warto zauważyć, że projekt ten to schody z oświetleniem punktowym. Tego rodzaju punkty świetlne bardzo często wyposażone są w czujniki ruchu, dzięki czemu zapalają się dokładnie wtedy, gdy ktoś wchodzi po schodach.

7. Drewniane schody jednobiegowe z lamelami

Biuro architektoniczne Insiders stworzyło projekt prostych schodów jednobiegowych w całości wykonanych z drewna. Charakterystycznym akcentem w tej aranżacji jest nietypowa balustrada stworzona z czarnych lameli sięgających od sufitu aż do podłogi. Taki dodatek sprawia, że zwykłe drewniane schody nabierają charakteru. Cała konstrukcja jest również pięknie oświetlona przy pomocy taśm umieszczonych między krawędzią biegu schodów a ścianą.

8. Nowoczesne schody jednobiegowe z materiałów mieszanych

Kolejna propozycja od KOCHAN wnętrza to aranżacja schodów, w której mieszają się różne style. Drewniane stopnie i podstopnice przywodzą na myśl styl skandynawski oraz ciepłe, przytulne wnętrza. Przytulne drewno zestawione jest tu z surową metalową barierką z ciemnej stali, która wygląda, jakby była wyjęta z industrialnej aranżacji.

Na czarno pomalowany został również bok schodów. Na ścianie przy schodach położone zostały chłodne, szare płytki z czarnymi akcentami, które świetnie pasowałyby do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza. Takie połączenie stylów i materiałów sprawia, że cała aranżacja prezentuje się ciekawie, nietuzinkowo i niepowtarzalnie.

9. Dywanowe schody ze szklaną balustradą

Projekt schodów od Manufaktury Projektów to stylowa aranżacja w klimacie skandynawskim, która jest funkcjonalna i bezpieczna, a do tego prezentuje się bardzo designersko. Cała konstrukcja schodów wykonana jest z drewna, co jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjnie wyglądający boczny bieg schodów, przypominający łagodnie opadający dywan. Schody na parterze wykończone są w nietypowy sposób przy pomocy dużego, efektownego podestu.

Szklana balustrada podkreśla lekką konstrukcję schodów oraz poprawia ich bezpieczeństwo. Dywanowe schody pięknie prezentują się na tle wysokiej ściany wyłożonej cegłą, ozdobionej ogromnym zegarem.

10. Schody zabiegowe w stylu skandynawskim

Ostatnia z propozycji z listy najchętniej oglądanych schodów to projekt Norberta Perlińskiego. Mamy tu wsparte delikatną kolumną schody zabiegowe z białą konstrukcją i drewnianymi stopniami. Schody wzbogacone są o delikatną drewnianą balustradę z lekkimi, poziomo ułożonymi tralkami z metalu. Całość świetnie komponuje się z chłodnymi, szarymi ścianami i podłogą w kolorze ciepłego drewna w odcieniu stopni oraz barierki.

Przeczytaj również: Jak zabudować schody zabiegowe? 6 pomysłów na praktyczną zabudowę

Który projekt najbardziej przypadł Ci do gustu i najlepiej pasuje do Twojego domu? Jeśli nadal nie znalazłeś idealnych schodów dla siebie, przeglądnij nasze pozostałe inspiracje – znajdziesz tam zarówno projekty, jak i zdjęcia od naszych użytkowników.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności