Co szukasz?
Zobacz także

Jak urządzić domowy gabinet- wybieramy akcesoria i meble biurowe

Coraz częściej na urządzenie gabinetu w domu decydują się ludzie wykonujący wolny zawód oraz młodzi rodzice. Jak zatem się do tego zabrać?

To jak taki gabinet będzie wyglądał zależy od tego jaki charakter pracy wykonujemy i ile czasu będziemy w nim spędzać. W zależności od tego czy chcemy przeznaczyć na gabinet całe pomieszczenie, czy tylko wydzielić kącik do pracy w innym pokoju oraz czy ma służyć tylko nam do celów prywatnych czy też będziemy przyjmować w nim klientów, wybierać będziemy odpowiednie wyposażenie.

białe biurko, metalowa lampa biurowa, fotel wiklinowy

Najważniejszym wyposażeniem każdego biura jest wygodny fotel, duże biurko i odpowiednie doświetlenie miejsca pracy. Warto mieć również pod ręką regał na dokumenty oraz szafkę z szufladami na przydatne drobiazgi.

Jeśli gabinet służyć nam będzie tylko i wyłącznie do celów prywatnych, jego wyposażenie nie musi opierać się o meble typowo biurowe. W tej kwestii panuje całkowita dowolność, gdyż to nam powinno być w gabinecie wygodnie.

drewniana podłoga, beżowe ściany, srebrna zasłona, czarne krzesło

Jeżeli będziemy natomiast przyjmować w nim kilientów, zrezygnujmy z dywanu - przecież nie będziemy prosić gości o ściąganie butów, pomyślmy również o dodatkowym krześle, fotelu lub kanapie, na której klienci będą mogli spokojnie spocząć.

białe ściany, białe deski podłogowe, czarne reflektory, biały stół

Podstawowym elementem wyposażenia miejsca pracy jest biurko. Biurko powinno być wygodne, czyli mieć spory blat i kilka szuflad lub półek mieszczących wszystkie podręczne, biurowe drobiazgi.

Dobra lampka biurkowa powinna kierować strumień światła dokładnie na określony fragment powierzchni biurka. Musimy pamiętać, że jeżeli jesteśmy praworęczni, to lampka powinna stać po lewej stronie i odwrotnie – osoby leworęczne powinny ustawiać ją po stronie prawej. Dzięki temu, mamy pewność, że nie będziemy zasłaniali światła własną ręką i będzie ono dochodziło w to miejsce, na którym skupiamy swój wzrok.

W gabinecie nie może zabraknąć również regałów na segregatory z dokumentami i książki. Należy również pamiętać, aby kolory ścian nie były zbyt jaskrawe. Najbezpieczniejszą opcją będzie tradycyjna biel lub pastele- barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

drewniana podłoga, białe biurko, czarna lampa biurowa, zasłona w paski, ozdobna drewniana drabina

Wiele rzeczy biurowych można ukryć w szufladach, szafach i szafkach w biurku lub tych przy nim ustawionych. Dobrze jeśli biurko ma ich sporo. Jeśli chodzi o dobór krzesła powinniśmy kierować się wygodą. Jeśli mamy zamiar spędzać przy biurku sporo czasu, to zwróćmy uwagę czy krzesło lub fotel ma regulowaną wysokość i ergonomiczne, dopasowujące się do kształtu pleców oparcie.

biurko zamykane w białej szafie, czarne krzesło

A może biurko zamykane w szafie? Stanowisko komputerowe ma drzwiczki, które po pracy wystarczy zamknąć i nie widać komputera oraz wszelkich biurowych akcesoriów. Taka opcja sprawdzi się, gdy nie mamy osobnego pomieszczenia przeznaczonego do pracy w domu i musimy wygospodarować je w sypialni czy pokoju dziennym.

czerwona cegła, żółty teleskop, globus, czarne biurko

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
A na okno idealnie nada się roleta Movieroll. Dzieki zastosowaniu dwóch tkanin : przeziernej i blackout subtelnie jak na gabinet przystało udekoruje okno, kiedy trzeba zasłoni od słońca i będzie idealnym ekranem do wyświetlania prezentacji czy slajdów. Więcej o tej nowej wielofunkcyjnej rolecie na www.praskdesign.eu/movieroll
  • Dodano 5 lat temu
W domowym gabinecie świetnie odnajdzie się biurko industrialne, które znajdziecie na stronie https://woodandsteel.pl/kategoria-produktu/biurka/
  • Dodano 3 lata temu
W domowym gabinecie świetnie odnajdzie się biurko industrialne, które znajdziecie na stronie https://woodandsteel.pl/kategoria-produktu/biurka/
  • Dodano 3 lata temu
W domowym gabinecie świetnie odnajdzie się biurko industrialne, które znajdziecie na stronie https://woodandsteel.pl/kategoria-produktu/biurka/
  • Dodano 3 lata temu

Zobacz więcej produktów