Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak urządzić domowy gabinet- wybieramy akcesoria i meble biurowe

Coraz częściej na urządzenie gabinetu w domu decydują się ludzie wykonujący wolny zawód oraz młodzi rodzice. Jak zatem się do tego zabrać?

To jak taki gabinet będzie wyglądał zależy od tego jaki charakter pracy wykonujemy i ile czasu będziemy w nim spędzać. W zależności od tego czy chcemy przeznaczyć na gabinet całe pomieszczenie, czy tylko wydzielić kącik do pracy w innym pokoju oraz czy ma służyć tylko nam do celów prywatnych czy też będziemy przyjmować w nim klientów, wybierać będziemy odpowiednie wyposażenie.

Najważniejszym wyposażeniem każdego biura jest wygodny fotel, duże biurko i odpowiednie doświetlenie miejsca pracy. Warto mieć również pod ręką regał na dokumenty oraz szafkę z szufladami na przydatne drobiazgi.

Jeśli gabinet służyć nam będzie tylko i wyłącznie do celów prywatnych, jego wyposażenie nie musi opierać się o meble typowo biurowe. W tej kwestii panuje całkowita dowolność, gdyż to nam powinno być w gabinecie wygodnie.

Jeżeli będziemy natomiast przyjmować w nim kilientów, zrezygnujmy z dywanu - przecież nie będziemy prosić gości o ściąganie butów, pomyślmy również o dodatkowym krześle, fotelu lub kanapie, na której klienci będą mogli spokojnie spocząć.

Fotel CURVE LOUNGE CHAIR // HOMELOVERS czarna skóra regenerowana podnóżek

Fotel CURVE LOUNGE CHAIR // HOMELOVERS czarna skóra regenerowana podnóżek

1119 zł

Podstawowym elementem wyposażenia miejsca pracy jest biurko. Biurko powinno być wygodne, czyli mieć spory blat i kilka szuflad lub półek mieszczących wszystkie podręczne, biurowe drobiazgi.

Dobra lampka biurkowa powinna kierować strumień światła dokładnie na określony fragment powierzchni biurka. Musimy pamiętać, że jeżeli jesteśmy praworęczni, to lampka powinna stać po lewej stronie i odwrotnie – osoby leworęczne powinny ustawiać ją po stronie prawej. Dzięki temu, mamy pewność, że nie będziemy zasłaniali światła własną ręką i będzie ono dochodziło w to miejsce, na którym skupiamy swój wzrok.

UNFOLD yellow

UNFOLD yellow

715 zł

W gabinecie nie może zabraknąć również regałów na segregatory z dokumentami i książki. Należy również pamiętać, aby kolory ścian nie były zbyt jaskrawe. Najbezpieczniejszą opcją będzie tradycyjna biel lub pastele- barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

Wiele rzeczy biurowych można ukryć w szufladach, szafach i szafkach w biurku lub tych przy nim ustawionych. Dobrze jeśli biurko ma ich sporo. Jeśli chodzi o dobór krzesła powinniśmy kierować się wygodą. Jeśli mamy zamiar spędzać przy biurku sporo czasu, to zwróćmy uwagę czy krzesło lub fotel ma regulowaną wysokość i ergonomiczne, dopasowujące się do kształtu pleców oparcie.

biurko zamykane w białej szafie, czarne krzesło

A może biurko zamykane w szafie? Stanowisko komputerowe ma drzwiczki, które po pracy wystarczy zamknąć i nie widać komputera oraz wszelkich biurowych akcesoriów. Taka opcja sprawdzi się, gdy nie mamy osobnego pomieszczenia przeznaczonego do pracy w domu i musimy wygospodarować je w sypialni czy pokoju dziennym.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności