🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
B
Baba Ma Dom
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

DIY: Łazienkowa drabina

Szybki przepis na drabinę łazienkową: kilka listewek drewnianych z marketu budowlanego (wymiary dowolne - u mnie przekrój listew 1 x 3 cm), klej vikol i taker, piła ręczna lub wyrzynarka, szlifierka oscylacyjna, czarna akrylowa farba, bezbarwny lakier w spray'u.

Z braku w warsztacie wymaganej liczby drewnowkrętów odpowiedniej długości (to byłoby szybsze i pewniejsze połączenie listewek), chciałam wypróbować inne rozwiązanie przy pomocy takera i kleju do drewna.

<p>Wymiary drabiny: 140 cm wysokości, 46 cm szerokości i 48 cm głębokości. 5 szt. szczebli co 26 cm w osi listewki.</p>
<p>Każdy element zeszlifowałam dokładnie, dodatkowo zaokrągliłam krawędzie szczebli, aby ręczniki gładko się po nich przesuwały. Wymyśliłam dolne wsparcie drabiny na dodatkowych listewkach, aby stabilne stała na półce ze śliskich kafli.</p>

Wymiary drabiny: 140 cm wysokości, 46 cm szerokości i 48 cm głębokości. 5 szt. szczebli co 26 cm w osi listewki.

Każdy element zeszlifowałam dokładnie, dodatkowo zaokrągliłam krawędzie szczebli, aby ręczniki gładko się po nich przesuwały. Wymyśliłam dolne wsparcie drabiny na dodatkowych listewkach, aby stabilne stała na półce ze śliskich kafli.

Gdy całość została odpylona, można elementy styków listewek posmarować klejem do drewna, a dla wzmocnienia łączenia użyć takera. Do połączenia drabiny ze wspornikiem, który utrzymuje drabinę w odpowiedniej pozycji użyłam resztek wkrętów. Tak skręcony mebel po wyschnięciu kleju pomalowałam dwukrotnie czarną farbą akrylową. Na koniec bezbarwnym spray'em popsikałam całość.

Od spodu przykleiłam jeszcze kilka silikonowych stoperów i dzięki temu drabina nie ślizga się stojąc na półce z płytek.

To co? Robicie swoje drabiny? Zachęcam!

tekst i zdjęcia: Dorota z Baba Ma Dom; więcej moich projektów znajdziecie na: http://www.babamadom.pl/


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności