Co szukasz?
Zobacz także

Ksiestwo Goralskie Design - Architekt / projektant wnętrz

PROJEKTY WNĘTRZ

Pink Folk to biuro projektowe, gdzie estetyka i funkcja splatają się w spójną całość, a każdy temat traktujemy jak osobne wyzwanie i wielką przygodę, w którą za każdym razem z wielką przyjemnością zabieramy naszych Klientów.

Z dumą podkreślamy, że w naszej pracy twórczej jesteśmy spadkobiercami słynnej zakopiańskiej Szkoły Przemysłu Drzewnego, której idee od blisko 150 lat są źródłem piękna regionalnej sztuki i stanowią korzenie inspiracji dla lokalnych twórców przedmiotów użytkowych i arcydzieł architektonicznych.

W naszej twórczości projektowej stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości materiały pochodzenia naturalnego: szlachetne drewno, metale, kamień, szkło, kryształy, tkaniny. Sięgamy po gamy barwne oparte o paletę ziemi.

Szukamy we wnętrzach harmonii, równowagi, światła, powietrza w połączeniu z ponadczasowym, zakopiańskim duchem. Tworzymy przestrzenie, w których Nasi Klienci będą czuć się komfortowo. Domy, apartamenty, hotele, kawiarnie, restauracje… w których można odpocząć od codziennego pośpiechu i zgiełku. Przestrzenie, które inspirują, działają na wyobraźnię i wypełniają pozytywną energią…Tworzymy miejsca, do których chce się wracać.

Bezkompromisowo podchodzimy do kwestii norm i obowiązujących przepisów.

Jak pracujemy?

Etap pierwszy:   Na naszym pierwszym spotkaniu przede wszystkim wsłuchujemy się w potrzeby i marzenia Klienta. Jego zadowolenie to przecież cel naszej pracy. Oprócz wytycznych programowych Klienta zbieramy niezbędne materiały, czyli rzuty, plany i inne ważne dane dotyczące inwestycji.

Etap drugi: 

Po spotkaniu wykonujemy inwentaryzację architektoniczno-fotograficzną i rozpoczynamy proces tworzenia kilku wersji układów funkcjonalnych przestrzeni Klienta, aż do uzyskania Jego ostatecznej akceptacji. 

Etap trzeci:    Po uzyskaniu akceptacji układu funkcjonalnego, przechodzimy do kompletowania palety próbek materiałów, które chcemy zastosować w projekcie Klienta.   Jest to czas na pracę koncepcyjną nad stylistyką wnętrza oraz nad podstawowymi kolorami, które będą tworzyć niepowtarzalną przestrzeń naszego Inwestora. Z przyjemności podpowiadamy naszym Klientom rozwiązania i prowadzimy przez trudną sztukę wyboru.

Etap czwarty:    Czas na konkrety i emocje! Przechodzimy tutaj do części najbardziej lubianej przez naszych Klientów, czyli do prezentacji projektu architektoniczno-budowlanego oraz do projektów wnętrz i mebli. Ten etap pozwala Naszym Klientom zobaczyć na własne oczy jak będzie wyglądać Ich wymarzona przestrzeń. Przenieśliśmy marzenia na papier! Jesteśmy już o krok od realizacji.

Dokładamy najwyższą staranność do wykonywanych projektów, by ułatwić Klientom wizualizację oraz wytłumaczyć proponowane rozwiązania i ewentualnie nanieść korekty.   Etap piaty:   To czas i miejsce poświęcone dla branżystów. Projekty poszczególnych etapów inwestycji (elektryka, projekty wodno-kanalizacyjne, klimatyzacja, wentylacja, sufity, ściany, posadzki proszę.) Tutaj też dołączamy projekty wszystkich detali architektonicznych mebli i specyfikację materiałową.

Etap szósty:    Przechodzimy od planów do rzeczywistości! Zaczynamy budowę!   W tym miejscu proponujemy rozwiązanie współpracy na zasadzie nadzoru inwestorskiego lub zastępczego. Wybór należy do naszego Klienta.

Możemy wspomagać Inwestora kontrolą stanu prac i zgodności z dokumentacją techniczną lub w całości przejąć obowiązki Klienta.

W każdym z powyższych przypadku pracujemy wyłącznie zgodnie ze sztuką architektoniczną, poszanowaniem przepisów prawa budowlanego i Sanepidu.  

Nie boimy się niekonwencjonalnych pomysłów. Lubimy kreatywne podejście do łączenia tradycji z nowoczesnością, a szacunek dla dziedzictwa Szkoły Przemysłu Drzewnego i niekłamana miłość do czystej formy współczesnej to nasz znak rozpoznawczy.

Zapraszamy do współpracy!

Znajdź nas
Zakopane Kraków Warszawa
WWW
Facebook
Instagram