Fryderyk Danielczyk STORE - Artysta, designer

Zapraszam serdecznie do mojej pracowni artystycznej, w której powstają nie tylko wysokiej jakości, oryginalne meble i fotografie, ale również instalacje przestrzenne oraz rzeźby.

Pracuję z różnymi materiałami, ale najchętniej używam elementów z odzysku, gdyż chciałbym, aby moja praca była jak najbardziej przyjazna środowisku. Tworzę zarówno trójwymiarowe konstrukcje (m.in. instalacje kinetyczne i rzeźby abstrakcyjne), jak i reliefy różnych rozmiarów. Dopasowuję motywy, formę, skalę i materiały moich prac do klimatu miejsca, w którym mają się znajdować, jak i jego przeznaczenia.

Uzupełniam moje instalacje i rzeźby (szczególnie w przypadku rozwiązań kinetycznych) takimi elementami jak światło oraz dźwięk, co umożliwia tworzenie pięknych kompleksowych prezentacji lub wręcz pokazów.

Wykorzystuję wszystkie tworzone przeze mnie przedmioty w aranżacjach wnętrz domów prywatnych, jak również lokali użytkowych, przede wszystkim kawiarni, restauracji i klubów.

Fryderyk Danielczyk STORE to realizacja mojej pasji, czyli REWITALIZOWANIA mebli głównie z lat 60 i 70 (ale nie tylko). Rewitalizacja, w przeciwieństwie do restauracji i konserwacji, oznacza DAWANIE PRZEDMIOTOM NOWEGO ŻYCIA bez popełniania starych błędów. Kiedyś producenci mebli nie mieli wiedzy albo wyboru, i dlatego stosowali słabej jakości tkaniny obiciowe, toksyczne substancje konserwujące czy też szkodliwe lakiery, farby i spoiwa.

Ja natomiast dbam o to, aby każdy rewitalizowany przeze mnie mebel zachował swoją starą PIĘKNĄ FORMĘ, ale jednocześnie był DŁUGOWIECZNY i BEZPIECZNY DLA ŚRODOWISKA. Dlatego też w moich realizacjach wykorzystuję WYSOKIEJ JAKOŚCI NATURALNE MATERIAŁY (tkaniny, forniry etc.) oraz oleje, które w przeciwieństwie do lakierów i farb nie zabijają drewna pozwalając mu SWOBODNIE ODDYCHAĆ.

W sklepie oprócz mebli znajdziecie również poduszki, plakaty i oświetlenie czyli wszystko to, co umożliwia stworzenie ORYGINALNEGO i PIĘKNEGO wnętrza.

Zapraszam Was do oglądania i współprojektowania niepowtarzalnych przestrzeni,

Fryderyk Danielczyk

Znajdź nas
Warszwa
WWW
Facebook