DOM W WILANOWIE

29 zdjęć

W historycznej dzielnicy, na tyłach Pałacu w Wilanowie, pomiędzy wąskimi uliczkami, wśród pięknych ogrodów znajduje się skromna willa. Właściciele kupili stary trzypiętrowy dom z bardzo funkcjonalnym rozkładem wnętrz. Po kilku spotkaniach szybko wyłoniła się koncepcja ciepłego, klasycznego wnętrza. Jedynym problemem było wprowadzenie większej ilości światła do środka. Dom otacza piękny, stary ogród dlatego najlepszą decyzją było powiększenie kilku okien. Dzięki temu wnętrze otworzyło się na piękny tras, nad którym rozpościera swój parasol stary orzech.

Niebieskie drzwi nawiązujące do starych holenderskich kamienic zapraszają gości do otwartego, klasycznego i niebanalnego wnętrza. Duży hol został podzielony na dwie strefy poprzez podział na suficie i posadzce. Kryształowe lustro dodaje blasku i dodatkowo odbija wejście do stylowej kuchni.

W kuchni centralne miejsce zajmuje wyspa z drewnianym blatem. To ulubione miejsce rodziny. Codziennie spotykają się tutaj, żeby zjeść wspólny posiłek. Dzieci mają wygodne miejsca na wysokich krzesłach . Rozkład pomieszczeń w amfiladzie powoduje, otwartość wnętrza. Mamy wrażenie, że z każdego miejsca na parterze widzimy wszystkie pomieszczenia. Kuchnia wygodnie połączona jest z jadalnią. Tutaj drewniany stół, wykonany ze starego drewna sprzyja biesiadowaniu. W salonie pozostawiliśmy stary portal kominkowy. Pieczołowicie został oczyszczony i odrestaurowany naturalnie wkomponował w nowe wnętrze. Otoczony sztukaterią na ścianach i przy suficie zyskał nowy blask. Domownicy lubią wieczorami odpoczywać na wygodnej kanapie. Kanapę wykonałyśmy na zamówienie u naszego zaprzyjaźnionego tapicera. Ma nietypowe wymiary i została skrojona na miarę, specjalnie dla właścicieli. Nie zabraknie na niej również miejsca dla gości.

Kategoria
Projekt wnętrza mieszkalnego

Komentarze