Czego szukasz?
Zobacz także

Tierspol producent schodów szklanych i całoszklanych

Efektowne schody w hotelu w Suwałkach

10 zdjęć

Schody i balustrady zamontowane w jednym z apartamentów hotelu Velvet w Suwałkach to jedna z trudniejszych realizacji firmy Tierspol. Schody łączą dwa poziomy apartamentu na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Policzki schodów precyzyjnie wykonano najpierw tworząc stalowy szkielet mogący unieść konstrukcję schodów a potem obłożono go giętą obudową z klejonego drewna. Tylko takie rozwiązanie zapewniało odpowiednią wytrzymałość konstrukcji przy jednoczesnej smukłości jej przekrojów. Dodatkowo należało rozwiązać problem transportu tych schodów do umieszczonego wysoko apartamentu.

Stopnie wykonano z hartowanego i klejonego szkła z nadrukiem przeciwślizgowym. Całość uzupełnia podświetlenie stopni dodające szyku i poprawiające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Elementem zamykającym to rozwiązanie są balustrady całoszklane wzdłuż krawędzi stropu.

Widok z antresoli zapiera dech w piersiach, a schody świetnie prezentują się oglądającym na tle ruchliwej miejskiej scenerii widocznej poprzez szklane ściany. Te schody nie są tylko wyposażeniem do wejścia i zejścia z góry na dół, one nadają temu wnętrzu charakteru i stylu i to w sposób, który lokatorzy apartamentu doceniają, bo cieszy się on popularnością wśród klientów hotelu Velvet.

Sprawdź nasze inne projekty na www.tierspol.pl

Kategoria
Projekt wnętrza publicznego

Komentarze