Co szukasz?
Zobacz także

Urządzamy domowe biuro - 30 pomysłów do wykorzystania

Coraz częściej na urządzenie gabinetu w domu decydują się ludzie wykonujący wolny zawód oraz młodzi rodzice. Jak zatem się do tego zabrać?

To jak taki gabinet będzie wyglądał zależy od tego jaki charakter pracy wykonujemy i ile czasu będziemy w nim spędzać. W zależności od tego czy chcemy przeznaczyć na gabinet całe pomieszczenie, czy tylko wydzielić kącik do pracy w innym pokoju oraz czy ma służyć tylko nam do celów prywatnych czy też będziemy przyjmować w nim klientów, wybierać będziemy odpowiednie wyposażenie. Najważniejszym wyposażeniem każdego biura jest wygodny fotel, duże biurko i odpowiednie doświetlenie miejsca pracy.

biało-czarne biuro, białe biurko, czarny fotel, biały stolik, czarny dywan

Warto mieć również pod ręką regał na dokumenty oraz szafkę z szufladami na przydatne drobiazgi. Jeśli gabinet służyć nam będzie tylko i wyłącznie do celów prywatnych, jego wyposażenie nie musi opierać się o meble typowo biurowe. W tej kwestii panuje całkowita dowolność, gdyż to nam powinno być w gabinecie wygodnie. Jeżeli będziemy natomiast przyjmować w nim klientów, zrezygnujmy z dywanu - przecież nie będziemy prosić gości o ściąganie butów, pomyślmy również o dodatkowym krześle, fotelu lub kanapie, na której klienci będą mogli spokojnie spocząć.

Podstawowym elementem wyposażenia miejsca pracy jest biurko. Biurko powinno być wygodne, czyli mieć spory blat i kilka szuflad lub półek mieszczących wszystkie podręczne, biurowe drobiazgi.

Dobra lampka biurkowa powinna kierować strumień światła dokładnie na określony fragment powierzchni biurka. Musimy pamiętać, że jeżeli jesteśmy praworęczni, to lampka powinna stać po lewej stronie i odwrotnie – osoby leworęczne powinny ustawiać ją po stronie prawej. Dzięki temu, mamy pewność, że nie będziemy zasłaniali światła własną ręką i będzie ono dochodziło w to miejsce, na którym skupiamy swój wzrok.

W gabinecie nie może zabraknąć również regałów na segregatory z dokumentami i książki.

białe firany, biurko z ciemnego drewna

Kolory ścian nie powinny być jaskrawe. Najbezpieczniejszą opcją będzie tradycyjna biel lub pastele- barwy te w naturalny sposób działają uspokajająco, a także pozytywnie wpływają na koncentrację.

duże biurko narożne, szara roleta rzymska, szara sofa, granatowe poduszki, druciana dekoracja ścienna

Wiele rzeczy biurowych można ukryć w szufladach, szafach i szafkach w biurku lub tych przy nim ustawionych. Dobrze jeśli biurko ma ich sporo.

cegła naturalna, białe biurko, czerwony fotel biurowy, czarna sofa, kolorowe poduszki

Przy wyborze krzesła kierujmy się wygodą. Jeśli mamy zamiar spędzać przy biurku sporo czasu, to zwróćmy uwagę czy krzesło lub fotel ma regulowaną wysokość i ergonomiczne, dopasowujące się do kształtu pleców oparcie.

dom z bali, białe biurko na metalowych nogach, lampa podłogowa z białym abażurem, biała sofa
drewniane biurko, krzesło z plecionki, tablica na notatki nad biurkiem

Przyda się tablica - to idealny sposób na uniknięcie sterty karteczek walających się po biurku.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów