Co szukasz?
Zobacz także

10 pomysłów na oryginalny zagłówek łóżka

Pikowany, podświetlany, stylizowany na inną epokę, wykonany ręcznie… sposobów na interesujące wezgłowie jest wiele. Poznaj najciekawsze propozycje, które pozwolą odmienić łóżko i klimat całej sypialni.

sypialnia w stylu nowoczesnym, drewniany zagłówek, metalowe lampy ścienne, betonowe płytki ścienne

Pomysłowy zagłówek łóżka nada styl całemu wnętrzu. Możemy wybierać wśród kilku rozwiązań: kupić gotowe łoże o ciekawej formie, zamówić projekt i wykonanie wezgłowia specjalnie do naszej sypialni lub wykonać je własnoręcznie. Warto również rozważyć stworzenie zagłówka w postaci większej konstrukcji, ulokowanej za łożem, wkomponowanej w szafki nocne lub całą zabudowę meblową. Tego typu rozwiązanie będzie we wnętrzu nietypową i niezwykle funkcjonalną dekoracją. Odważnym krokiem jest optyczne wydłużenie zagłówka i „wejście” z nim nie tylko wysoko na ścianę, ale także na sufit. Nasz zagłówek możemy dodatkowo doświetlać, ozdabiać printami, interesującymi fakturami, dekorami.

Oto 10 najciekawszych pomysłów na zagłówek łóżka:

sypialnia w stylu eklektycznym, szary zagłówek, tapeta w kwiaty

Łóżko stanowi integralną część zabudowy meblowej w sypialni. Gładki zagłówek z szarej tkaniny, „przedłużony” o szafkę w tym samym kolorze, optycznie odcina się od wzorzystego tła.

drewniana rama łóżka, drewniana ściana, sypialnia skandynawska, szary fotel na metalowych nogach, biała firana
ZOBACZ -> Łóżka sypialniane

W tym oszczędnym, ascetycznym wnętrzu rolę zagłówka pełni wnęka od podłogi do sufitu wyłożona surowymi deskami.

sypialnia w stylu nowoczesnym, drewniana podłoga, szara pościel, lampa stołowa ze srebrnym karniszem
ZOBACZ -> Narzuty na łóżko

Zagłówek tego łóżka przechodzi ze ściany aż na sufit. Wykonany jest z ciętej laserowo stali. Efekt? Romantyczne, gwieździste niebo przez okrągły rok.

Pikowany zagłówek to żadna nowość. Jeśli jednak przeskalujemy jego rozmiar ponad przeciętność, stanie się najciekawszym punktem aranżacji sypialni.

Nastrój tej sypialni budują szarości i zdecydowane, wyraziście zarysowane linie elementów wyposażenia. Idealnym pomysłem jest więc zagłówek utworzony z prostokątnych paneli powleczonych alcantarą.

żółty zagłówek, podłoga z ciemnego drewna, żółte krzesło, grafitowa narzuta na łóżko

Pikowany zagłówek w kolorze słońca to najmocniejszy akcent kolorystyczny w tej monochromatycznej sypialni. Dzięki niemu wnętrzu nie grozi nudna.

podłoga z jasnego drewna, biała pościel, szare ściany, biały dywan z długim włosiem
ZOBACZ-> Zestaw pościeli

Niewidoczny, dyskretny, przechodzący w stoliki nocne - czyli zagłówek z białej płyty mdf niewiele wyższy niż poduszki.

zagłówek z palet, srebrne lampy ścienne, szara ściana

Zagłówek z palet to hit sezonu. Idealny element wnętrz w stylu eko. Nie wymaga dużego budżetu, a jedynie kilku chwil na własnoręczne przygotowanie konstrukcji i oszlifowanie drewna.

wysoki pikowany zagłówek, tapeta w beżowo-białą pepitkę, lampa wisząca ze szklanym karniszem, metalowy stolik nocny
Zobacz-> Poduszki dekoracyjne

Zagłówek do klasycznej, eleganckiej sypialni stylizowany na łoże Ludwika XV. Wykonany na zamówienie idealnie wkomponowuje się w przestrzeń wnętrza.

W rolę zagłówka może wcielić się cała ściana. W nowoczesnej, minimalistycznej sypialni formę sprzętów ograniczono do minimum, dzięki czemu na plan pierwszy wychodzi interesująca kreska - podział wielkoformatowych paneli okładających ścianę za łóżkiem.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Sypialnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Sypialnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów